Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie działa mi dotyk w Samsungu Delphi

JoggoBella 30 Apr 2013 12:51 2298 11
    JoggoBella
    Level 2  
    Witam. Wczoraj zapomniałam z zewnątrz torebki z telefonem. Rano pobiegłam szybko po nią i telefon niby "działał" ale nic nie dało się kliknąć. Nie chcę dać go do naprawy bo wydaje mi się że to będzie dużo kosztowało. Czy jest możliwość że po paru dniach dotyk zacznie działać?????
    W nocy na zewnątrz było około 5 stopni i chyba padał lekki deszczyk. Torebka nie była w środku mokra. Co to może być? Proszę o pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    gruktel

Level 32  
    Samo na pewno się nie naprawi zanieś do komisu serwisu koszt nie powinien przekroczyć 60 zł bo prawdpodobnie masz tylko uszkodzoną taśmę + usunięcie śladów po wilgoci.
    JoggoBella
    Level 2  
    Dzięki bardzo ale czy nie obejdzie się bez serwisu?????
    prezes94
    Level 19  
    Wyjmij z niego baterie i połoz go na caly dzien w jakims cieplym miejscu.Jesli nie bedzie efektu to tak jak pisał gruktel.Domyslam sie,ze jako kobieta nigdy nie rozkrecalas telefonu wiec nie polecałbym samodzielnej proby naprawy :)
    AB47
    Level 27  
    Zanieś go do serwisu i niech go wyczyszczą z wilgoci która złapał.
    Jeśli nie pomoże to taśma lub dotyk do wymiany. Dotyku niestety nie opłaca się wymieniać przy jego obecnej cenie.
    JoggoBella
    Level 2  
    Dziękuję wszystkim za rady. Położyłam telefon w ciepłym miejscu, wyciągnęłam baterię i miejmy nadzieję że pomoże. Jeszcze raz dzięki ;)
    rtvkce
    Level 29  
    ... Telefonu nie naprawisz susząc go. Jeśli masz korozje to trzeba ją usunąć i dokładnie wyczyścić
    prezes94
    Level 19  
    Przedmówco,nie bądz odrazu złym prorokiem.Nie raz widziałem przypadki,ze telefon po zalaniu byl odlozony do szuflady a po jakims czasie normalnie działały.
    AB47
    Level 27  
    Tak wyglądają telefony po wysuszeniu (ten działał, kobieta narzekała tylko że bateria jej pada w 4 godziny)
    Nie działa mi dotyk w Samsungu Delphi Nie działa mi dotyk w Samsungu Delphi

Telefon po wysuszeniu może działać tydzień, może miesiąc, może rok, a niestety może wcale.
    Tylko na telefonie pozostaje taki osad jak na zdjęciach, potem zdarza się że przy jakimś zwarciu na złączu taśmy, taśma się przepala, ewentualnie palą się ścieżki obok złącza.
    I niestety nie zawsze taki telefon da się potem uratować (bo klient wysuszył i było ok).
    prezes94
    Level 19  
    W zupelnosci się z Tobą zgadzam,wysuszenie jesli pomoze to jest to tylko dorazne rozwiązanie.Tak więc kolezanko jesli ten telefon Ci wstanie to jak najszybciej sie go pozbądź;)
    rtvkce
    Level 29  
    prezes94 wrote:
    Przedmówco,nie bądz odrazu złym prorokiem.Nie raz widziałem przypadki,ze telefon po zalaniu byl odlozony do szuflady a po jakims czasie normalnie działały.

Co z tego że telefon się uruchomi jak np będzie się grzał albo raczej na pewno bateria będzie klękała po chwili użytkowania ? Zwykłe suszenie to nie naprawa..
    prezes94
    Level 19  
    Jakos u mnie kilka telefonow bylo tak odratowanych.Zresztą co szkodzi spróbować?