Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie włącza się monitor, komputer działa.

30 Kwi 2013 16:52 2010 4
  • Poziom 8  
    Witam. Mój problem z komputerem mam od mniej więcej 3 miesięcy. Polega on na tym że po włączeniu komputera , uruchamia się on normalnie, lecz nie odpala monitor. Dioda na początku wogóle się nie zapalała, teraz po jakiś 30 minutach zaczyna migać. Na początku monitor uruchamiał się po 20 minutach, potem po godzinie, dwóch a teraz włącza się po 4 godzinach. W tym czasie reset kompa nic nie daje, jak trzymam wciśnięty przycisk resetu to dioda w monitorze zaczyna świecić (niebieski kolor) bez mignięcia. Sprawdzana była inna płyta główna-nie działa, sprawdzana karta graficza na innym komputerze -działa, sprawdzane pamięci ram-działają (po wyciągnięciu ich głośniczek w płycie pika), zmieniany procek (na Sempron)-nie działa, podłączany inny zasilacz (ModeCom Feel III 400 Wat) spalił się, podłączany inny monitor z innym kablem, nie włącza się, wyskakuje "no signal". Formatowałem dysk twardy, wgrywałem na nowo Windowsa 7-monitor reaguje cały czas tak samo. Kondensatory na płycie głównej bez wybrzuszeń. Bios na optymalnych ustawieniach. Jak już się monitor włączy po tych 4 godzinach to muszę (choć nie zawsze) zmieniać rozdzielczość ekranu na takie jakie miałem ustawione przed włączeniem się monitora, gadżety pulpitu (zegar, pogoda) znajdują się na środku ekranu, przy słąbo wymagającej grze (online z facebooka) procesor się przegrzewał, wymieniłem pastę. To wszystko. Nie mam już pojęcia co może się dziać. Może trzeba zmierzyć napięcia na wyjściach-wejściach połączeń, nie znam się zbytnio na tym. Chyba będe musiał zanieść komputer do serwisu bo brak mi już pomysłów co mam z nim robić dalej. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Dodano po 10 [minuty]:
    Specyfikacje komputera:

Płyta- Abit AN 52-S
    Procek- Athlon 64 X2 Dual Core 5200+
    Karta- ASUS EAH3650 Silent
    Kości- A-DATA DDR 2 800Mhz, 2x2GB i 2x1GB
    Zasilacz- Seasonic 600 Wat
    Dysk Twardy WD

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

Aha jeszcze monitor :D
    SAMSUNG SyncMaster 2043nw
  • Poziom 13  
    Możesz jeszcze ściągnąć najnowsze sterowniki karty graficznej z supportu asus'a, jak robisz testy to rób to na jednej kości ram'u. Z początkowego opisu wyglądało by to na kondensatory w przetwornicy monitora a tak wychodzi na płytę główną lub bios. Jak uruchomi Ci się wreszcie monitor to co widzisz - logi z biosu czy już system jest już uruchomiony :?:
  • Poziom 8  
    Najnowsze sterowniki karty instalowałem. Monitor jak się już włączy to jest uruchomiony system, tylko dziwne jest to że prawie zawsze muszę zmieniać rozdzielczość ekranu (z 800x600 na 1680x1050) a gadżety pulpitu wyskakują na środku ekranu.

Dodano po 52 [minuty]:

Komputer sprawdzałem też na jednej kości 2GB.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Czy jesteś pewien iż monitor jest sprawny w 100%?. Sprawdź go na innym zestawie.
    Podłącz komputer pod inny ekran (np. tv) i sprawdź efekty.
  • Poziom 8  
    Trochę boje się podłączyć monitor pod komputer brata bo nie wiem czy mu czasem jeszcze czegoś nie uszkodze, jeśli to wina monitora. Przejdę się do serwisu i się odezwę. Nie wiedziałem że można podłączyć kompa pod TV, dzięki za radę.