Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWN 10470W - Powoduje zwarcie instalacji elektrycznej mieszkania

Spicymir 30 Kwi 2013 15:19 2055 5
  • #1 30 Kwi 2013 15:19
    Spicymir
    Poziom 8  

Po zamknięciu drzwi pralki i wybraniu programu piorącego wyłącznik różnicowo-prądowy instalacji elektrycznej w mieszkaniu wyłącza prąd. Podobnie dzieje się w odwrotnej kolejności tj. włączenie programu, zamknięcie drzwi pralki, zadziałanie bezpiecznika.
    Od kilku tygodni pralka podczas pracy powodowała zadziałanie bezpiecznika różn.-prąd. Obecnie nie daje się uruchomić.

Po wciśnięciu przycisków start/stop oraz sąsiedniego z lewej strony wyświetla się błąd E66.

Proszę o pomoc.

0 5
  • #2 30 Kwi 2013 15:44
    movzx
    Poziom 39  

Spicymir napisał:
    Od kilku tygodni pralka podczas pracy powodowała zadziałanie bezpiecznika różn.-prąd. Obecnie nie daje się uruchomić.
    I co w tym dziwnego? Skoro męczyłeś ją kilka tygodni zamiast od razu znaleźć przyczynę to pewnie w środku zrobiło się już całkiem wesoło.
    Zgadując po objawach (zadziałanie RCD) nie masz zwarcia tylko przebicie do uziemienia. A sądząc po kodzie błędu - możliwe że na grzałce. W każdym razie trzeba znaleźć winowajcę.
    Spicymir napisał:
    Proszę o pomoc.
    Znalazłeś kod błędu - OK, ale teraz trzeba wziąć się za śrubokręt (jeśli masz pojęcie co robisz) albo wezwać serwis (w przeciwnym wypadku).

0
  • #3 30 Kwi 2013 15:53
    Spicymir
    Poziom 8  

Załóżmy, że podejmę się naprawy. Sugerujesz wymianę grzałki?

0
  • #4 30 Kwi 2013 16:01
    egon42
    Poziom 37  

Grzałkę można sprawdzić można zacząć od odłączenia grzałki i sprawdzenia efektów wywali różnicówkę to szukam dalej, będzie działać to sprawdzam dalej grzałkę na przebicie.

0
  • #5 30 Kwi 2013 17:16
    Spicymir
    Poziom 8  

Więc odłączyłem grzałkę i pralka działa. Więc to grzałka jednak. Dzięki za pomoc.

0
  • #6 30 Wrz 2014 08:07
    cmon
    Poziom 14  

Tak dla zasady dopisze, bo miałem podobny efekt: wywalało korek różnicowo-prądowy i podejrzewałem najpierw grzałkę, potem pompę, bo okazało się, że wywala w przypadkowych momentach, nawet gdy nie pracuje. Winny przebicia okazał się filtr przeciwzakłóceniowy. Ciekawostka: zanim zrobiłem i założyłem nowy, pralka tez działała, o ile nie wystartowała akurat pompa od cyrkulacji w piecyku dwufunkcyjnym. Wtedy, z braku filtra, elektrozawory pralki wpadały w rezonans i nie mogła poprawnie nabrać wody.

0