Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat stycznika migomat telwin 4.195

01 Maj 2013 10:07 3543 8
 • Poziom 12  
  Witam poszukuję schematu do podłączenia stycznika do ww migomatu.
  W moim niestety go nie ma i chce go przerobić tak by po naciśnięciu guzika na rączce pokazywał się prąd a nie tj. jest stały cały czas. Migomat telwin bimax 4.195 jest na 230V. prąd max. 140A. Jaki będzie potrzebny stycznik?? jakie powinien mieć parametry??
 • Poziom 28  
  Mógłbyś to napisać trochę jaśniej,bo nie wiem czy ja się jeszcze nie obudziłem czy Ty.
 • Poziom 24  
  mariusz_1988 napisał:
  Migomat telwin bimax 4.195 jest na 230V. prąd max. 140A. Jaki będzie potrzebny stycznik?? jakie powinien mieć parametry??

  Z tego co piszesz to jakieś monstrum a nie migomat. Mnie najbardziej interesuje czym to zasilasz skoro to potrzebuje 140 A przy napięciu 230V ;)
  I drugie pytanie:
  mariusz_1988 napisał:
  chce go przerobić tak by po naciśnięciu guzika na rączce pokazywał się prąd

  Jak chcesz go zobaczyć?
 • Poziom 12  
  migomat pobiera 5.5kw a to 140a to prąd spawania max. denerwuje mnie ten migomat ponieważ gdy tylko dotknę drutem do masy to migomat spawa bez naciśnięcia guzika od posuwu drutu i już nie raz zajarzył mi tak w oczy łuk bez maski. Chce zrobić tak by jak nacisnę guzik to guzik załącza stycznik który załącza transformator migomatu i wtedy pojawia się prąd w rączce do spawania i na drucie. W rączce zmierzyłem napięcie i zaleznie od przełączenia w migomacie pozycji przełącznika do spawania zmienia się napięcie od 20 do 40v. skąd wziąć napięcie do sterowania stycznika mógłbym prosić o jakiś schemat jak to zrobić.
 • Poziom 28  
  Cześć.Możesz spróbować wykorzystać pojawienia się napięcia w chwili naciśnięcia przycisku na elektrozaworze do otwierania gazu lub silnika podającego drut.
 • Poziom 12  
  daduszeryf napisał:
  Cześć.Możesz spróbować wykorzystać pojawienia się napięcia w chwili naciśnięcia przycisku na elektrozaworze do otwierania gazu lub silnika podającego drut.

  w jaki sposób?? jest jakiś układ do takiego sterowania?? myślałem o przekaźniku który by sterował ale nie wiem czy taki na 12v da radę i się nie uszkodzi.
 • Poziom 10  
  To co było powodem że po dotknięciu drutu do masy zaczynało spawac nie wciskając przycisku proszę o pomoc bo ummnie to samo
 • Poziom 12  
  W tym migocie nie ma przekaźnika który podaje prąd na dyszę od drutu po wciśnięciu spustu. Niestety jest tam cały czas napięcie jak sobie przerobiłem miga i jest git.