Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Protokół elektryczny oświetlenia lamp awaryjnych

01 Maj 2013 10:51 12654 7
  • Poziom 1  
    Witam,
    czy jest coś takiego jak w/w protokół? Jeżeli tak, posiada ktoś coś takiego i chciałby udostępnić?

Pozdrawiam.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Moderator sekcji Technicznej
    macdad napisał:
    Witam,
    czy jest coś takiego jak w/w protokół? Jeżeli tak, posiada ktoś coś takiego i chciałby udostępnić?

Pozdrawiam.

A dlaczego ma nie być? Instalacja oświetlenia awaryjnego jest częścią zwyczajnej instalacji i podlega takim samym wymaganiom, jeśli chodzi o sprawdzanie. Dodatkowo wzmocnioną spełnieniem wymagań szczegółowych.
  • Poziom 27  
    Dodatkowo Straż Pożarna kontroluje oświetlenie awaryjne, gdyż instalacje oświetlenia ewakuacyjnego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 21 kwietnia 2006 roku są urządzeniami przeciwpożarowymi. Zgodnie z powyższym wszystkie urządzenia przeciwpożarowe powinny być poddawane przeglądom nie rzadziej niż co 1 rok.
    Protokół powinien zawierać stan oświetlenia awaryjnego wykonanie próby działania/, czas jego działania i protokół z pomiaru natężenia oświetlenia.
  • Moderator sekcji Technicznej
    nuszek napisał:
    Dodatkowo Straż Pożarna kontroluje oświetlenie awaryjne, gdyż instalacje oświetlenia ewakuacyjnego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 21 kwietnia 2006 roku są urządzeniami przeciwpożarowymi.

Rozporządzenie jest uchylone. http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20060800563
    Obowiązuje natomiast Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. Dz.U. 2010 nr 109 poz. 719
    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20101090719
  • Poziom 27  
    nuszek napisał:
    instalacje oświetlenia ewakuacyjnego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 21 kwietnia 2006 roku są urządzeniami przeciwpożarowymi

Dziękuje koledze retrofood za wnikliwe czytanie aktualnych aktów prawnych, mi chodziło o to, że straż pożarna kontroluje oświetlenie awaryjne jako urządzenie ppoż. /miałem taka kontrolę w tamtym roku/ dlatego pospiesznie przytoczyłem pierwszy akt jaki gogle wyśledziło, przyznaj się do powierzchowności.
  • Poziom 27  
    Wymagania - wymaganiami, ale dobrze wiedzieć kto i kiedy może te wymagania kontrolować.
  • Moderator - Elektryka
    [quote="macdad"]Jeżeli tak, posiada ktoś coś takiego i chciałby udostępnić?

Ja mam ale tam tam trza wpisać adres w formacie - kod pocztowy, miejscowość, ulica, nr domu, nr mieszkania. Peeselów całe szcęście nie chcą ale troche sie boje...

Wiesz o co kaman to dawaj smialo... :D
    Nie ma problemu jak mi znajomy cfaniak kompa ogarnie bo sie nie odpala czasami. Pozdro. Hej. :D :D :D :D