Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak wzmocnic obecny komputer

komplg2014 01 May 2013 11:07 10503 118
    komplg2014
    Level 16  
    witam, mam juz dosyc zaawansowaną jednostke a nie siedze zbytnio w komputerach wiec chcialbym prosic o rade co moge zmienic w jednostce zeby nie odstawala zbytnio od tych obecnych parametrami, choc juz wiem ze nalezy zaczac budowe chyba od poczatku:) . obecne parametry to http://valid.canardpc.com/2789098 . Mysle ze moge wydac jakies 1500- 2000 maks. Komputer sluzyl by do codziennych czynnosci , pewnie rowniez do grania . obecnie nie mam porownania bo na moim juz ciezko zagrac w cos nowego:D , zalezy mi tez na plynnosci systemu. dzieki
    Davvvi
    Level 27  
    Kolego ten komputer to już zabytek . W niego tu już nic nie złożysz. Ale w cenie którą podałeś to kupisz dużo lepszy nowy lub używany ale ze sporym zapasem mocy. A ten to już do muzeum.
    komplg2014
    Level 16  
    szukac na allegro czy skladac samemu cos dobrego?
    resoto
    Level 15  
    Nigdy nie kupuj gotowców na allegro składaj sam.Jaki masz zasilacz w starym PC?
    Erni90
    Level 20  
    Z tego nic się już nie zrobi, tylko kupno nowego komputera, ja bym polecał amd phenom 965, płyta główna ja bym polecał asrock, good ram 4GB conajmniej, dysk tez jaki uważasz polecałbym WD, zasilacz seasonic 500W, grafika radeon 7750 czy coś podobnego ;)
    komplg2014
    Level 16  
    bede musial sie jakos w tym połapać:)
    resoto
    Level 15  
    Proszę tu masz gotowy zestaw złożony przeze mnie za ponad 2000zł

Dodano po 45 [sekundy]:

to ci wystarczy do twoich potrzeb
    komplg2014
    Level 16  
    opłaca sie kupic te czesci na allegro?
    Svik
    Level 20  
    Raczej nie, ponieważ za każdą część kupisz od innego użytkownika, przez co wszystkie części będą szły osobno, czyli jeżeli komputer składa się z ~7 podzespołów to dopłacasz około 140zł za koszty wysyłki.
    Kup na Morele.net - dobry sklep, nie ma problemu z gwarancją, reklamacją itp.
    Czarooo
    Level 10  
    Suvik@ to nie ty złożyłeś tego pc, gdzieś tą składanke widziałem
    Autor tematu@ nie kupuj na allegro bo zawsze mogą cie oszukać a małe pieniądze to nie są.
    komplg2014
    Level 16  
    wiec te czesci podawane powyzej bylyby w miare ok dla mnie? sam raczej nie dal rady bym tego zlozyc :)
    Svik
    Level 20  
    @Czarooo mogę Cie zapewnić że to ja składałem ten zestaw, owszem mogłeś widzieć podobny, ponieważ za 2000 zł w/w komponenty są najbardziej opłacalne.
    A co do Allegro to nie powinni oszukać, a nawet jeżeli tak to są odpowiednie zabezpieczenia od strony Allegro. Tylko, że kupowanie na tej stronie jest nieopłacalne, co podałem już wyżej.

Autorze tematu
    Te części są OK i pasują do siebie.
    Uwierz mi, że 10 - latek by dał radę złożyć, ponieważ są tam jasno napisane instrukcje jak to wszystko "zebrać do kupy".
    komplg2014
    Level 16  
    a myslicie ze te czesci do 2000PLN beda ok i beda sie sprawowac dobrze przez najblizsze kilka lat czy moze dorzucic jeszcze troche kasy i kupic juz cos b. dobrego z mozliwoscia dobrej rozbudowy?
    Svik
    Level 20  
    Co do rozbudowy to nie ma za bardzo już co rozbudowywać, jedynie co teraz można zrobić to dołożyć 150-200zł do HD7850.
    komplg2014
    Level 16  
    a co myslicie np o intel core i7 3770?
    Svik
    Level 20  
    Jeżeli nie jesteś grafikiem, nie renderujesz to się nie opłaca.
    komplg2014
    Level 16  
    ok tak wiec skoro twoja propozycja okazuje się najlepszą w tej kwocie to wezmę ją pod uwagę i zakupie te części w najbliższych dniach:)
    PKpeter
    Level 16  
    A co powiecie na taki zestaw?
    Tani, wydajny...
    Można podyskutować jeśli chodzi o kartę graficzną.

komplg2014
    Level 16  
    opłaca się kupować na tej stronie co podaliście czy może lepiej szukać w normalnym sklepie komputerowym w okolicy?
    Svik
    Level 20  
    Sklepy komputerowe stacjonarne zazwyczaj zawyżają ceny. Kup z Morele.
    @PKpeter
    Już lepiej kupić G860 lub G2020 i do tego HD7850.
    komplg2014
    Level 16  
    żadnych problemów nie mieliście z tą stroną morele net, odnośnie gwarancji itd?

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

ok wiec skoro nie ma innych propozycji to ta wyżej podana wydaje się być najrozsadniejsza a wiec będę zamawiał. Mam jeszcze pytanie czy komp będzie śmigal w miarę cicho ?

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

i czy po zlozeniu takiego zestawu bede mial wszystkie czesci np jak stacje dyskow i czy czegos nie bedzie mi brakowac??
    Svik
    Level 20  
    Nie będziesz miał napędu DVD i CD. Można dokupić za 65zł na morele.
    Komputer powinien być cichy, w porównaniu do AMD.
    komplg2014
    Level 16  
    to wy nie macie napędów cd ,dvd skoro mi ktos napisał części bez nich? Ja jestem trochę zielony w tych sprawach i boję się że pm złożeniu kompa nie będzie wszystko dobrze:)
    Svik
    Level 20  
    Mi napęd nie jest potrzebny. Jeżeli potrzebuje coś zainstalować to mam pendrive.
    komplg2014
    Level 16  
    i system, itd też z pendrive a ? No to już nie wiem czy przydadzą mi się napędy no ale wszystkie gry itd to zwykle na płytach się kupuje jak coś. A mógłbyś podać mi jakieś ciekawe i opłacalne linki do stacji i jeszcze mógłbym trochę dołożyć do hd 7850 wiec też prosił bym o jakiś link żeby wszystko do siebie pasowało dobrze po złożeniu:)
    komplg2014
    Level 16  
    wszystko to będzie kompatybilne do złożenia z tymi częściami co podałes wcześniej? A jaki system polecasz? czy mam później jakieś sterowniki wgrywac i czy dostanę wszystkie kable razem?
    Svik
    Level 20  
    Tak, będzie wszystko kompatybilne. System - najlepszym rozwiązaniem (według mnie) będzie 7 Ultimate 64bit. Sterowniki dostaniesz na płycie i przydało by się je zainstalować. Kable powinny być wszystkie.
    komplg2014
    Level 16  
    dam radę to jakoś złożyć? Będą tam jakieś intrukcje itd? Czy może mam kogoś o pomoc prosić? Chyba najciężej to ze stacja będzie:)