Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sprzedam] Wzmacniacz car audio 24V do ciężarówki 4x110W RMS

andrzej lukaszewicz 01 Maj 2013 11:16 2262 0
 • #1
  andrzej lukaszewicz
  Poziom 39  
  Witam
  Sprzedaje potężny 4-kanałowy wzmacniacz samochodowy SHARK V16 zasilany z napięcia 24-28V! Stan wzmacniacza jest bardzo dobry+, oryginalne części w stopniu wzmacniacza ( nigdy nie był uszkodzony) posiada ledwo zauważalne ślady używania, brak rys, wgnieceń , kompletne wszystkie śruby w zaciskach prądowych. Brak oryginalnego opakowania .
  Wzmacniacz został przerobiony na zamówienie w profesjonalny sposób na napięcie zasilania 24V do ciężarówki bez potrzeby stosowania drogich i obniżających sprawność całego systemu przetwornic ( z 24 na 12V) które znacznie komplikują instalacje wzmacniacza w ciężarówce.
  Wzmacniacz jest bardzo solidnie wykonany, z potężnym radiatorem ( waga 4,5 kg) i dwoma wentylatorami. 4 mocne stopnie mocy na solidnych tranzystorach Toshiba A1493/C5200 sterowanych z tranzystorów w obudowie TO220. Solidna przetwornica zapewnia zasilane stopnia mocy napięciem +- 44V, co dają ogromna moc pojedynczego kanału 180W RMS!!!@ 1kHz i obciążeniu 3,7ohm przy nap zasilania wzmacniacza 27V. ( sprawdzone na oscyloskopie i miernikiem TRMS). Przy obciążeniu 4 kanałów oczywiście moc ta spadnie ( przetwornica nie jest stabilzowana) do ok 110W RMS na kanał, co jest i tak wartością imponującą, a na pewno prawdziwą, bez podawania bzdurnych , wyssanych z palca mocy muzycznych, czy PMPO itd...
  W układzie mostkowym wzmacniacz odda min 300W RMS , ale na pozostałych kanałach moc musi być ograniczona do ok 80W/kanał- może dojśc do spalenia bezpieczników 2x20A.
  W każdym razie pozwala to na wysterowanie głośników o bardzo dużych mocach z bardzo dużym zapasem mocy muzycznej, gdyż pomiary wykonane były na czystym obciążenu rezystancyjnym.
  Układ REMOTE został tak skonstruowany, że wzmacniacz załączy się z napiecia 12V ( bezpośrednio z radioodtwarzacza) lub z nap. 24V.
  Wzmacniacz posiada typowe zabezpieczenia termiczne, przeciążeniowe, sterowanie wentylatorami oraz efektowna niebieska kontrolkę sygnalizującą załączenie wzmacniacza.
  4 kanały pozwalają na praktycznie dowolną konfiguracje pracy wzmacniacza jako 2,3,4-kanałowy. Posiada filtry aktywne LPF i HPFz regulacja częstotliwości odcięcia Można go zatem użyć do do systemu aktywnej zwrotnicy. Jedna para kanałów ma dodatkowo funkcje bass boost 6-12dB. Oczywiście jest regulacja gain i dodatkowe wyjście CINCH na następny wzmacniacz.

  Wzmacniacz jest używany, ale udzielam na niego 10 dniowej gwarancji rozruchowej z zastrzeżeniem, że nie odpowiadam i nie będę ponosił kosztów za nieumiejętne zainstalowanie i podłączenie sprzętu oraz uszkodzenia wynikające z zastosowania innych bezpieczników niż zainstalowane 2x20A.
  Zainteresowanym wyślę zdjęcia na maila. Sprzęt ze zdjęciami można też znaleźć na popularnym portalu aukcyjnym.
  Cena 550 zł + koszt wysyłki, choć polecam odbiór osobisty
  W razie pytań, propozycji- proszę dzwonić 600613601 lub kontakt PW.