Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka wybrać krótkofalówke która nie szumi i ma dobry zasięg,prosze o porade

01 Maj 2013 13:10 7206 4
  • Poziom 11  
    Dzien dobry,pracuje jako ochroniarz na dużej firmie,mamy tam krótkofalówki motorolla są stare i bardzo ciężkie i już mają słabe baterie,zgłosiłem do kierownictwa z prośbą o wymiane i kazali mi kupic ,więc sie rozgłądam na allegro ale jest tego wiele więc prosze o porade .Nasze wymaganie sa takie żeby była lekka i najlepiej jak by były doczepiane słuchawki z mikrofonem i nie szumiały jak nasze motorolle bo przez te szumy już raz nam umknęli złodziejaszki...cena to myśle do 400 zł.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Jakie pasmo macie wykupione?
    Sprawdź WOUXUN KGUV6D - może się nada jego zakres. Jest opcja odblokowania go poza pasma krótkofalarskie (sprzedawany właśnie na te pasma pomimo jego ogromnej uniwersalności). Dodatkowo należałoby zakupić kabelek do programowania - zaprogramować go z komputera (np. wyłączyć zbędną klawiaturę), przypisać Waszą częstotliwość, opisać właściciela (może się pojawiać nazwa przy włączaniu radia) i zastosować cyfrowy lub analogowy subton otwierający SQelcha. Wtedy radio nie szumi i nie odbiera jeśli nie ma w fali nośnej zawartego subtonu.
    Nie jestem pewien, ale jest tam jeszcze jedna ciekawa funkcja, która prawdopodobnie może służyć jako identyfikacja osoby nadającej - czyli np. na wyświetlaczu pojawi Ci się "ZBYCHU" gdy on będzie nadawał. Niestety nie miałem możliwości sprawdzić tego w boju.
    Dodatkowo radio jest dostarczane z bardzo fajną ładowarką stołową, mikrofonem i słuchawką douszną, istnieje możliwość dokupienia mikrofonogłośnika czy eliminatora pozwalającego podłączyć radyjko pod źródło zasilania 12V, dodatkowych akumulatorów etc.
    Transciever posiada także VOX - czyli można uruchamiać nadawanie tylko zaczynając mówić (nie trzeba nic wciskać).
    Z dodatkowych ciekawostek - posiada wbudowane radio FM. Podczas słuchania radia cały czas monitorowana jest częstotliwość główna i jak tylko coś się na niej pojawi to radio zostaje wyciszone. No i może czasem przydatna w Waszym fachu - latarka. Nie jest jakaś niesamowicie silna ale jakby nie patrzeć masz ją wszędzie przy sobie.
  • Moderator
    viansa2003 napisał:
    Dzien dobry,pracuje jako ochroniarz na dużej firmie,mamy tam krótkofalówki motorolla są stare i bardzo ciężkie i już mają słabe baterie,zgłosiłem do kierownictwa z prośbą o wymiane i kazali mi kupic ,więc sie rozgłądam na allegro ale jest tego wiele więc prosze o porade ...

Jeżeli jakaś forma ochrony fizycznej wchodzi na obiekt to musi dostarczyć między innymi kopię pozwolenia radiowego na używanie sprzętu łączności wydane przez UKE.
    W pozwoleniu są wpisane typy radiotelefonów które firma może używać. Są tam też określone parametry które ten sprzęt musi spełniać.
    Skoro w firmie powiedzieli Ci że możesz sobie kupić radiotelefon to wyjścia są dwa:
    - Kupić możesz radiotelefon wymieniony w ważnym pozwoleniu radiowym które ma firma ochrony fizycznej.
    - Możesz kupić jakiś inny radiotelefon ale:
    Stosowanie innego radiotelefonu niż ten który jest wymieniony w pozwoleniu może być przyczyną unieważnienia umowy zawartej pomiędzy Waszą firmą a kontrahentem.
    W razie jakiegoś poważnego wypadku firma ubezpieczeniowa może odmówić pokrycia kosztów ewentualnej szkody (nie spełnione warunki umowy). Wtedy wszelkie koszty poniesie osoba używająca radiotelefonów innych niż ujętych w pozwoleniu radiowy.
    To tylko "wierzchołek góry". Proponuję dokładnie się dowiedzieć co miała na myśli osoba która zaproponowała żebyś sobie sam kopił radiotelefon. Ciekawe, czy zna konsekwencje takiej decyzji.
  • Poziom 32  
    Nie rozumiem czegoś tutaj? jak to Motorole sa kiepskie, baterie słabe itd.Baterie trzeba wymienić na nowe aby radiotelefony pracowały dobrze 9chodzi o prawidłowe napięcie zasilania i wydajność prądową podczas nadawania.Druga sprawa w jakim stanie są te motorolki ? czy one kiedyś widziały serwis?????? A że są ciężkie to normalka ,wszystkie profesjonalne radia są ciężkawe - wykonanie do ciągłego użytki itd.

• Poziom 31  
    Do 400 zł to nic sensownego nie kupisz, dodaj jedynkę przed 400 zł i wtedy będzie to porządny sprzęt, a jak ma nie szumieć to w zasadzie cyfrowy DMR - startujemy od jakiś 2200 zł za jedną sztukę - np najtańsza HYTERA PD705.

Marcin