Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet TermaQ - Niskie ciśnienie i szumi

01 Maj 2013 13:29 4080 13
  • Poziom 39  
    Witam

Posiadany sprzęt to Termet TermaQ bez elektronicznego zapłonu (świeczka).
    Piecyk jest stosunkowo nowy, nie ma jeszcze 2 lat. Instalowany przez serwisanta.

Problem pojawił się w ciągu ostatnich 2-3 tygodni. Ciśnienie spadło do ok połowy tego co było wcześniej.
    Ciśnienie wszędzie jest takie samo (łazienka i kuchnia).
    W dodatku po mocniejszym odkręceniu, piecyk zaczyna mocno szumieć. Jakby tracił laminarny przepływ wody.

Zgodnie z instrukcją wyczyściłem filtry wody przed piecykiem (pierwszy przed licznikiem, drugi przed piecykiem, trzeci w piecyku) - brak efektu (były czyste).

Teraz puściłem wodę w drugą stronę, ale nie byłem w stanie określić możliwości przepływu. Musze czekać na klucze od brata.

Tak więc pytanie do doświadczonych serwisantów - czyżby zakamieniony wymiennik ciepła? (piecyk ominę jak tylko brat przywiezie klucze)
    Czy może jakaś usterka w zespole wodno-gazowym?
    Woda grzeje się poprawnie.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 36  
    Czy ciśnienie wody zimnej i ciepłej w kranie jest różne czy tak samo niskie?

Dodano po 5 [minuty]:

Jeśli ciśnienia są równe to sprawdź sitka baterii w całym domu. Mogą być zabrudzone, jeśli masz baterie naścienne sprawdź ich uszczelki bo mogą być one z sitkami które lubią się zapychać.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 39  
    Jakby ciśnienie zimnej wody było niskie to przecież bym nie grzebał w piecyku.
    Sitko (perlator) wymienione w łazience dla pewności.
  • Poziom 36  
    Pytałem profilaktycznie bo ta informacja też jest ważna dla diagnozy. A pretensji o grzebanie w podgrzewaczu ja do Ciebie nie mam. Czy miałeś robiony kiedyś przegląd okresowy tego termeta?
  • Poziom 39  
    Właśnie zapomniałem wezwać serwisanta :roll: (no dobra, nie miałem zamiaru - płatny jest przecież).
    Sam sobie tylko czyściłem z kurzu, nauczony problemami poprzedniego piecyka.
  • Poziom 36  
    Możesz mieć zasyfiony zespół wodny lub nagrzewnicę. Trzeba cały piecyk rozebrać i wyczyścić, nasmarować tu i tam. Samo odkurzanie nie pomoże niestety:/
  • Poziom 39  
    Odkurzanie było w celu uniknięcia problemów ze spalaniem - poprzedni piecyk tak mi zapychał wymiennik ciepła.
    Rozebrać mam zamiar, ale obecnie nie mam czym.
  • Poziom 36  
    Pamiętaj o nasmarowaniu iglicy zespołu wodnego, no i oby Ci się membrana nie posypała. Ostatecznie winna może być instalacja wodna a nie podgrzewacz.
  • Poziom 39  
    Instalacje sprawdzę w pierwszej kolejności (obejście piecyka).
    Czym smarować iglice? Jeszcze nie rozebrałem więc nie wiem po której stronie się znajduje...
  • Poziom 36  
    Ja stosuje smar silikonowy, jeśli go nie masz to zastosuj wazelinę, nie smaruj jej żadnym smarem technicznych czy grafitowym.
  • Poziom 39  
    Dostałem klucze.
    Problem rozwiązany.

Termet TermaQ - Niskie ciśnienie i szumi

Wężyk za piecykiem.
  • Poziom 39  
    Odświeżam temat - problem wrócił.

Myślałem że znowu to samo, ale niestety wężyki czyste.
    Szumi mi wymiennik ciepła. Płukanie w obie strony nic nie pomogło.
    Wygląda na to że ten kamień zebrał mi się w środku - czym to zalać żeby oczyścić?
  • Poziom 36  
    Domowym sposobem możesz zalać to kamixem rozpuszczonym w ciepłej wodzie, bądź zamiast kamixa spożywczy kwasek cytrynowy w proszku.
  • Poziom 39  
    Jutro kupię i zaleje. Dobrze że te piecyki są banalnie proste w budowie ;)