Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 x64 - nieprawidłowy klucz

01 Maj 2013 14:39 8163 15
  • Poziom 21  
    Witam,
    Właśnie zakończyłem instalowanie systemu na laptopie. Podczas instalacji starannie przepisałem klucz z naklejki umieszczonej pod spodem. System instalowałem Home Premium, bo taki widnieje na naklejce. Po instalacji systemu, wchodzę we właściwości Mojego komputera i tam widnieje napis: "Masz 3 dni na aktywację". A gdy wejdę w tę aktywację "Wpisany klucz produktu Windows 7 jest nieprawidłowy".

I teraz pytanie co z tym zrobić? Laptopa kupiłem wraz z systemem. Miał być legalny, a tu wychodzą takie ceregiele. Proszę o rzeczową poradę.
  • Poziom 38  
    a z jakiego nośnika instalujesz system? Z wersji OEM ? Co to za laptop ?
  • Poziom 21  
    Epox napisał:
    a z jakiego nośnika instalujesz system? Z wersji OEM ? Co to za laptop ?

System zainstalowałem z nośnika: pamięć flash. Model laptopa: DELL XPS L501x.
  • Poziom 38  
    No dobra ale z jakiego nośnika bazowego zrobione to USB ? Pobierz wersję OEM i próbuj aktywować z kluczem z naklejki. Klucz z naklejki dotyczy preinstalowanego systemu ze sterownikami i oprogramowaniem Della. Możesz zainstalować z partycji recovery (podejrzewam że jej nie masz) Starać się o kopie systemu z Della (o ile masz dowód zakupu) Lub próbować zainstalować wersje OEM pod swoim kluczem
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    logitech5787 napisał:
    asdqwerty napisał:
    System instalowałem Home Premium, bo taki widnieje na naklejce.

Ilu bitowy system zainstalowałeś? licencje masz wykupioną na 32bitowy czy 64bitowy?

Zainstalowałem 64 bitowy system (w tytule podałem tę informację). Według sprzedawcy, od którego zakupiłem laptopa, musi to być właśnie ta wersja.

Epox napisał:
    No dobra ale z jakiego nośnika bazowego zrobione to USB ? Pobierz wersję OEM i próbuj aktywować z kluczem z naklejki. Klucz z naklejki dotyczy preinstalowanego systemu ze sterownikami i oprogramowaniem Della. Możesz zainstalować z partycji recovery (podejrzewam że jej nie masz) Starać się o kopie systemu z Della (o ile masz dowód zakupu) Lub próbować zainstalować wersje OEM pod swoim kluczem

Nie do końca wiem, czym jest partycja recovery, ale mogę z całą stanowczością stwierdzić, że jej nie ma, chyba że ma ona 100MB (podczas instalacji systemu była partycja o takiej właśnie pojemności). Staranie się o kopię systemu chyba nie wchodzi w grę, ponieważ nie mam dowodu zakupu i nie ja go nabyłem. Co mam rozumieć pod pojęciem "zainstalować wersję OEM pod swoim kluczem"? Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale we właściwościach systemu, przy aktywacji systemu widnieje Identyfikator produktu, w którym pomiędzy symbolami jest właśnie słowo OEM.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Sprwadź czy to co instalujesz nie jest z dodatkiem SP1 jeśli w takiej formie zostało wydane przez MS "Windows 7 Home Premium SP1" To z kluczem z naklejki "bez SP1" może się nie aktywować spróbuj pobrać W7 Home Premium "bez Sp1" zainstalować i aktywować.
  • Poziom 21  
    Epox napisał:
    Sprwadź czy to co instalujesz nie jest z dodatkiem SP1 jeśli w takiej formie zostało wydane przez MS "Windows 7 Home Premium SP1" To z kluczem z naklejki "bez SP1" może się nie aktywować spróbuj pobrać W7 Home Premium "bez Sp1" zainstalować i aktywować.

Faktycznie zainstalowałem Windows 7 z Service Pack`iem 1. Jednak nie wiem czy klucz jest do tej wersji czy też do wersji bez dodatku. Czy nie da się bez ponownego instalowania systemu rozwiązać tego problemu?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    asdqwerty napisał:
    Czy nie da się bez ponownego instalowania systemu rozwiązać tego problemu?

Nie.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Pobierz "Czysty obraz bez sp1" bez modyfikacji crackow czysty obraz i zqinstaluj :)
  • Poziom 21  
    Epox napisał:
    Pobierz "Czysty obraz bez sp1" bez modyfikacji crackow czysty obraz i zqinstaluj :)

Rozumiem. A klucz mam podawać podczas instalacji systemu czy po jego zakończeniu, bo różnie użytkownicy piszą na różnych forach?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Widzę że na chomiku leżą oryginalne obrazy windows 7 64 Dell OEM.
  • Poziom 21  
    Zainstalowałem wersję bez SP1 i nadal to samo. Chyba, że trzeba do internetu podłączyć (czego nie zrobiłem).
  • Poziom 21  
    Damn. It really works! Dzięki chłopaki. Pochwała dla każdego wypowiadającego się.