Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez Caro + diesel - wspomaganie w karoserii z dieslem

micho370 01 May 2013 14:54 1758 5
    micho370
    Level 2  
    Witam, czy w polonezie z silnikiem XUD9 da się podłączyć wspomaganie? Posiada kolumnę kierowniczą ze wspomaganiem. Kolega w poście na forum fso sprzed kilku lat podsunął pomysł, aby podłączyć pompę elektryczną ( np. z Astry G ). Czy dałoby to radę z seryjnym alternatorem? Może jest jakiś inny, dobry sposób na wspomaganie przy tym silniku?
    kuba9494
    Level 10  
    Tu chyba tylko metoda prób i błędów zda egzamin dodaj z innego poloneza koło na pasek i próbuj podłączyć. Ale jeśli ma być to przyczepione do karoserii a nie do silnika to daj sobie spokój bo nie naciągniesz paska i będzie on spadał co chwile.
    jurekk55
    Level 36  
    kuba9494 wrote:

Tu chyba tylko metoda prób i błędów zda egzamin dodaj z innego poloneza koło na pasek i próbuj podłączyć. Ale jeśli ma być to przyczepione do karoserii a nie do silnika to daj sobie spokój bo nie naciągniesz paska i będzie on spadał co chwile.

Poproś o przeniesienie do działu :"Na wesoło"
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    micho370 wrote:
    Czy dałoby to radę z seryjnym alternatorem?

Da sie byle byś non stop, nie kręcił do oporu.
    micho370 wrote:
    aby podłączyć pompę elektryczną ( np. z Astry G

Ja mam podo rover i wspomaganie elektrycze i działa. Alternator nawet słabszy.
    Ale trzeba załozyć dzienne lampy.
  • Helpful post
    toku74
    Level 31  
    Po co kombinować. W tym silniku w Citroenach było wspomaganie. Załóż łapę z jakiejś Cytryny. Tam pompy montowane były dość wysoko /bliżej głowicy/. W Poldku silnik jest w pionie, więc pompa i tak zmieści się pod maską.
    micho370
    Level 2  
    no oryginalnie było ono montowane przy pompie wtryskowej, tyle wiem.
    A czy z Citroena będzie pasowała łapa do wspomy? Jeśli tak to z jakiego(mam sporo szrotów w okolicy ale nie wiem dokładnie z jakich szukać)? Z rolkami nie będzie problemu bo obym miał jakąś na wzór to znajomy tokarz zrobi mi lepsze niż chińszczyzna ze sklepu.