Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak odzyskać Auroxa9.2 po zmianie systemu WinMil na winXP

Ricardo Picardo 26 Feb 2005 08:31 1623 7
    Ricardo Picardo
    Level 11  
    Szanowni koledzy proszę o podpowiedż jak mogę odzyskać dostep do Auroxa9.2 po zmianie systemu z WinMienium na WinXPl
  • Helpful post
    utg
    Level 14  
    Nie mam Auroxa, ale w wiekszosci linuksow jest tak samo. Uruchamiasz system z plytki w trybie rescue. Podmontowanie partycji z linuksem (o ile nie stanie sie to automatycznie), przeladowanie lilo (lub czego tam uzywasz) i gotowe.
    Ricardo Picardo
    Level 11  
    Czy kolega może to wyłożyć bardziej prosto bo określenie lilo pierwsz raz widzę.
  • Helpful post
    dzoper23
    Level 15  
    jelsi byles przezorny i masz dyskietke startowa linuxa to odpal go z tej dyskietki i po zalogowaniu wpisz lilo i enter .pozdrawiam
  • Helpful post
    simpo
    Level 19  
    Witam.
    Jesli nie byles przezorny i nie masz dyskietki startowej linuxa ;) to potrzebujesz tzw. "Boot Manager'a", czyli "programu", ktory instaluje sie w Boot Sector'ze dysku twardego i pozwala na wybor systemu (partycji z ktorej ma zostac uruchomiony komputer).

Wpisz na google.pl "+boot +manager +download" i na pewno jakiegos znajdziesz....
    np.
    http://www.zoom.idg.pl/ftp/pobierz/pc/508.html

Innym rozwiazaniem jest skorzystanie z "wbudowanego" w XP boot managera.
    Aby to zrobic wylacz opcje niepokazywania plikow ukrytch (w ustawieniach eksploratora plikow) oraz ukrywania plikow systemowych (zobacz obrazek ponizej).
    Edytuj plik c:\boot.ini, i dopisz kolejny system (tez tak jak na drugim obrazku ponizej) , gdzie X to fizyczny numer dysku twardego, a Y to numer partycji na X-ym dysku (mozesz poeksperymentowac, tylko nie zmieniaj wpisu windowsa)

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    biox
    Level 11  
    witam!
    Wsadzasz 1 plytke z auroxem, wpisujesz linux rescue, zatwierdzasz wszystkie polecenia, potem jak juz jestes w powloce to:
    chroot /mnt/sysimage
    grub-install /dev/hda
    exit
    exit
    Juz powinno dzialac, zanim wyjdziesz mozesz sobie skonfigurowac gruba, w pliku /boot/grub/grub.conf

U mnie zawsze dziala.
    Ricardo Picardo
    Level 11  
    Bardzo dziękuję szanownym kolegom za pomoc bardzo wasze rady są dla mnie cenne.Od 3-tygodni używam Auroxa 11 jest jeszcze lepszy moim zdaniem oczywiście lepszy od 9,2.Jeszcze raz wielkie dzięki.
    Uważam temat za zakończony.:D
    Ricardo Picardo