Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw rozwojowy Texas Instruments z pilotem na Bluetooth low energy

exti 01 Maj 2013 16:09 1605 0
 • Zestaw rozwojowy Texas Instruments z pilotem na Bluetooth low energyFirma Texas Instruments rozpoczęła sprzedaż zestawu rozwojowego CC2541 Bluetooth Smart Remote Control Kit. Jego głównym elementem jest pilot zdalnego sterowania zawierający moduł Bluetooth low energy, 3-osiowy akcelerometr oraz 3-osiowy żyroskop. Ponadto, w zestawie znajduje się odbiornik USB CC2540 oraz debugger CC, służący również jako programator mikrokontrolerów w pilocie i odbiorniku.

  Całość pozwala na eksperymentowanie z rozpoznawaniem gestów w powietrzu (jak w Wii Remote), sterowaniem kursora myszy itp. Urządzenia Bluetooth CC254x są kompatybilne z CC253x bazującymi na technologii ZigBee, dzięki czemu programy pisane na jedne mogą być łatwo przenoszone na drugie.

  Tworzenie programów ułatwia stos protokołów BLE-Stack, zawierający przykładowe aplikacje do wykorzystania z zestawem CC2541DK-RC. W najnowszej wersji 1.3 dodano także możliwość wgrywania firmware'u w trybie over-the-air, czyli poprzez połączenie bezprzewodowe.

  Zestaw Bluetooth Smart Remote Control Kit można kupić na stronie TI w cenie 149 $.

  Źródła:
  http://www.radio-electronics.com/news/wireles.../ti-unveils-bluetooth-remote-control-kit-2969
  http://www.ti.com/tool/cc2541dk-rc