Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS X52J - Często się zawiesza

01 Maj 2013 16:59 2283 16
  • Poziom 9  
    Parametry:

Laptop: ASUS X52J
    System: Windows 7 Home Premium
    RAM: 3GB
    Graph: ATI MR HD 5400, 512 MB
    CPU: Intel Pentium P6100, 2.0 GHz

Witam. Jakiś czas temu w grach zaczęły zacinać się cutscenki pomimo tego, że same gry chodziły nawet na maksymalnych ustawieniach. Niedawno doszło do tego zacinanie się samej gry co ok. 5 minut na kilkadziesiąt sekund. Na razie zaobserwowałem to w 2 grach.
    Sam komputer też się często zawiesza, jak otworzę kilka zakładek w przeglądarce, czy jak włącze eksplorator zaraz po wyłączeniu gry. Zauważyłem, że sekundę przed każdym odwieszeniem słyszać cichy trzask (chyba dysk twardy), więc to wina sprzętu, bo parę dni temu robiłem formata. Załączam screena z HD Tune. Error scan nic nie wykrył
  • Poziom 9  
    Mam czytać 50 stron tematu? Poza tym mój lapek na początku chodził płynnie, mam go 2,5 roku i dopiero niedawno mam z nim problem
    Screen z HD Tune:
  • Moderator - Komputery Serwis
    zolwik03 napisał:
    Mam czytać 50 stron tematu? .

Możesz nie czytać jeśli nie masz ochoty i zanieść komputer do serwisu.
    Jeśli dajesz screena z HDtune to daj z zakładki "health".
  • Poziom 9  
    No właśnie zakładka 'health' jest pusta, czytałem, że ten program nie obługuje windows 7 i to przez to.
    Czytam ten temat i piszą, że niby za mało zasilania dostaje...
    Więc zainstaluj Crystal Disk Info i daj screena.
  • Poziom 9  
    Na samym dole są jeszcze 2 linijki:

Liczba błędów CRC podczas pracy w trybie Ultra DMA: 200
    Free Fall Protection: 100
    Rozszerz to okno by było widać wartości RAW. Wynika ze screena iż hdd jest ok.
  • Poziom 9  
    Skoro HDD jest ok, to co wtedy? W tamtym temacie piszą, że wymiana płyty głównej w serwisie pomagała, tylko mi się już gwarancja skończyła.
  • Spec od komputerów
    Podobno w tych laptopach były problemy z wadliwym mostem HM55 Intel-a. Nie wiem ile w tym prawdy. Tylko dobry serwis, który zna problem wchodzi w grę. Dalsze użytkowanie laptopa grozi uszkodzeniem dysku twardego (już jest z nim nie najlepiej).
  • Poziom 31  
    a kiedy lapek był ostatnio czyszczony wewnątrz ze zbitego kurzu, nie wspomnę o wymianie past termo przewodzących ? Daj znać podziałamy dalej
  • Poziom 9  
    @miecho18 - tylko ciekawe ile za taki serwis zapłacę...

slawmix1234 - no właśnie nie był nigdy tak porządnie czyszczony, parę razy tylko z wierzchu do przeczyściłem jak odkręcałem pokrywkę.
  • Poziom 31  
    no to już wiadomo co trzeba zrobić może obejdzie się bez przelutowania grafiki jak coś to pisz PW
  • Poziom 9  
    Niestety przeczyszczenie nic nie oddało. Chyba pozostaje oddanie do serwisu.
  • Spec od komputerów
    zolwik03 napisał:
    Niestety przeczyszczenie nic nie oddało. Chyba pozostaje oddanie do serwisu.

Dokładnie.
  • Poziom 17  
    Nie w tym modelu jets inny problem, Grafika ma za mały prąd dostarczany co powoduje że napięcie pływa na dysku. Rozwiązań jest kilka oto opisy kilku osób:

Miałem taki przypadek, u mnie pomogło zmiana trybu pracy dysku z Sata II na Sata.

- Witam wlasnie dzis mialem tego laptopa z tymi samymi objawami a rozwiazanie w moim prypadku bylo proste: odinstalowanie sterownikow oraz oprogramowania od card readera a zainstalowanie typowych z windowsa :)

- Jak u innych dolutowano mi kabelek do płyty ale muszę przyznać że jak zarazie działa spoko :) nie tnie się na filmach i nie łapie zwiech mam nadzieje że ten stan się utrzyma.

Pytanie tylko skąd do kąd ten kabelek, ma ktoś Tutorial w jakie miejsca go dokładnie przylutować.