Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chiligreen m57a - Jak sprawdzić co padło. Grafika, płyta czy jeszcze coś innego

Aniolek25 01 Maj 2013 17:47 2511 25
  • #1 01 Maj 2013 17:47
    Aniolek25
    Poziom 9  

Witam jak rozpoznać co się zepsuło. Laptop po włączeniu w momencie w którym powinno pokazać się okno logowania do windows tak jakby zamiera/wyłącza się (gaśnie ekran i słychać jakby kliknięcie ale diody świecą) a po chwili zamiast pulpitu jest biały ekran i nic na nim. Jednak w trybie awaryjnym działa normalnie ale tak to nie można pracować. Jakie są objawy gdy zepsuje się płyta albo grafika? Jeśli za mało informacji podałam to dopisze. System to windows xp prof z sp3

0 25
  • #2 01 Maj 2013 20:14
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

W trybie awaryjnym zainstaluj Crystal Disk Info i daj screena.

0
  • #3 01 Maj 2013 20:44
    Aniolek25
    Poziom 9  

Niestety nie da się utworzyć połączenia internetowego. Nawet wybierając opcję w obsługa sieci... Jest inny sposób?

0
  • #4 01 Maj 2013 21:06
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Aniolek25 napisał:
    Jednak w trybie awaryjnym działa normalnie ale tak to nie można pracować.

Aniolek25 napisał:
    Niestety nie da się utworzyć połączenia internetowego. Nawet wybierając opcję w obsługa sieci... Jest inny sposób?

To w końcu można wejść w tryb awaryjny,czy komputer przechodzi tylko ekran post i koniec?.

0
  • #5 01 Maj 2013 21:13
    Aniolek25
    Poziom 9  

Można wejść w tryb awaryjny, można otwierać foldery, napisać coś w wordzie ale nic więcej. Nie da się wydrukować, nie da się zrobić połączenia ani przeglądać internetu (teraz korzystam z telefonu) nawet plików na kartę pamięci wrzucić się nie da bo wychodzi komunikat nie można wykonać tej operacji. A że działa normalnie to chodziło mi o to że się windows uruchamia i jest pulpit

0
  • #6 01 Maj 2013 22:44
    michal7778
    Poziom 29  

Daj zatem SMART za pomocą programu MHDD uruchomionego z płyty cd. Po wybraniu swojego dysku naciśnij F8.

0
  • #7 02 Maj 2013 08:13
    Aniolek25
    Poziom 9  

Dobrze spróbuje taka płytę załatwić. Ale teraz to i w awaryjnym obraz mi się rozjezdza... Przypomniałam sobie że te problemy zaczęły się po usunięciu programu adobe flash... Może to mieć jakiś związek? Wydaje mi się że raczej nie ale specjalistą nie jestem

0
  • #8 02 Maj 2013 08:33
    Optiplex16
    Poziom 13  

Po odinstalowaniu flasha nie powinno się tak zrobić...Nagraj u kolegi płytę z MHDD i zrób smart.Czekamy

Dodano po 2 [minuty]:

Wejdź w menadżer urządzeń i zobacz czy nie ma żółtych znaków z wykrzyknikami.Bo piszesz że ci się obraz rozjeżdża.

0
  • #9 02 Maj 2013 13:25
    Aniolek25
    Poziom 9  

No właśnie wykrzyknikow żadnych. A co do obrazu to jak włączam to jest ok a po chwili zaczyna migac, skakać i taki jakby śnieg na ekranie. Później na chwilę zamiera i potem biały ekran. Albo czasem po włączeniu w ogóle nie ma obrazu ale słychać że chodzi...

Dodano po 3 [godziny] 35 [minuty]:

Witam ponownie. No dostałam płytę z tym programem ale nie zdążę jej nawet otworzyć a już obraz miga i skacze na wszystkie strony i w końcu taka kasza się zrobi że już nic nie widać. Do trybu awaryjnego też coraz trudniej wejść bo nie zawsze wyskocza mi opcje wyboru do uruchomienia systemu tylko na zmianę biały albo czarny ekran bez niczego... Chyba jednak bez serwisu się nie obejdzie :-( podejrzewam że jest to wina karty graficznej. I teraz jak ona jest zintegrowana to wystarczy wymienić kartę czy trzeba cała płytę główna? I orientuje się ktoś może jaki byłby mniej więcej koszt

0
  • #10 03 Maj 2013 08:23
    Optiplex16
    Poziom 13  

Jeżeli na płycie głownej masz wejście(napewno masz)to wsadzą tam jakąś graficzną i będzie działać...Ewentualnie sam wybierz taką jaka cię interesuje.Co do ceny to za drogo nie będzie.

Moderowany przez jankolo:

Za udzielenie kolejnej idiotycznej porady otrzymujesz kolejne ostrzeżenie

0
  • #11 03 Maj 2013 08:59
    Aniolek25
    Poziom 9  

Dziękuję a jaka do tego modelu byłaby odpowiednią. Musi być taka sama? Teraz nam nvidie chyba geForse ale nie zależy mi żeby była jakaś super najlepsza. Nie gram w żadne gry ani nie oglądam filmów. Jedynie internet i zwyczajne korzystanie

0
  • #12 03 Maj 2013 09:04
    Robert B
    Poziom 43  

Optiplex16 napisał:
    Jeżeli na płycie głownej masz wejście(napewno masz)to wsadzą tam jakąś graficzną i będzie działać

Przecież to laptop! A usterka wygląda na sprzętową. Taśma albo coś w tym rodzaju.

0
  • #13 03 Maj 2013 09:54
    Aniolek25
    Poziom 9  

A taśma to coś poważnego?

0
  • #14 03 Maj 2013 12:16
    Robert B
    Poziom 43  

Chodzi o taśmę/kabel do matrycy. Może dawać takie objawy.
    Zrób zdjęcie ekranu i pokaż tutaj.

0
  • #15 03 Maj 2013 12:47
    Aniolek25
    Poziom 9  

Nie wiem czy dobrze pliki dodałam ale to zdjęcie z orłem i to z białym ekranem to jest przy normalnym włączeniu a te drugie to po 3 minutach włączenia w trybie awaryjnym

0
  • #16 03 Maj 2013 12:47
    Robert B
    Poziom 43  

Aniolek25 napisał:
    Nie wiem czy dobrze pliki dodałam

Chyba nie bardzo, bo nic nie ma :D
    Instrukcja zamieszczania i edycji obrazków na forum

0
  • #19 03 Maj 2013 13:22
    Robert B
    Poziom 43  

Aniolek25 napisał:
    Właśnie widzę

Ale my mało co widzimy :D Odwróć tak laptopa, żeby nie odbijało się w nim światło. I zrób zdjęcie w poziomie a nie w pionie.
    Masz skąd pożyczyć monitor? Wykluczylibyśmy parę rzeczy.

0
  • #20 03 Maj 2013 13:40
    Aniolek25
    Poziom 9  

Niestety nie mam monitora a telefonem lepszych zdjęć niestety nie zrobię ale jakbym mogła to porównać to wygląda to tak jak w tych starych czarno białych telewizorach jak się popsuł

0
  • #22 03 Maj 2013 16:22
    Robert B
    Poziom 43  

Robert B napisał:
    Masz skąd pożyczyć monitor? Wykluczylibyśmy parę rzeczy.

Pokombinuj skąd pożyczyć albo idź do kogoś ze stacjonarnym.

P.S.
    Straszne zdjęcia robi ten telefon :( Zmniejsz kompresję na rzecz rozmiaru pliku :)

Aniolek25 napisał:
    telefonem lepszych zdjęć niestety nie zrobię

Przecież Twoja Nokia 2330 potrafi robić dobre zdjęcia :)

0
  • #23 03 Maj 2013 16:41
    Aniolek25
    Poziom 9  

No cóż zobaczę co da się zrobić.

0
  • #24 27 Sie 2013 20:18
    Aniolek25
    Poziom 9  

Witam ponownie, odświeżam mój stary temat bo znów potrzebuje porady. Zdecydowałam oddać laptopa do naprawy i okazało się że problem jest ram zimne luty czy coś tak. Koszt naprawy ma być ok 300zł. Jednak pan który go oglądał stwierdził że naprawiać go raczej nie warto bo sprzęt już leciwy... I że lepiej sprzedać i moje pytanie ile mogę za niego chcieć w takiej sytuacji?

0
  • #25 27 Sie 2013 20:21
    Robert B
    Poziom 43  

W tym dziale nie pytamy o to. Załóż temat w dziale Co kupić.

0
  • #26 27 Sie 2013 20:26
    Aniolek25
    Poziom 9  

Dziękuję zaraz tak robię. Pozdrawiam

0