Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WD My Passport 1 TB - Filmy z dysku odtwarzane na telewizorze zacinają się

Mumio888 01 May 2013 18:31 3012 21
    Mumio888
    Level 9  
    Witam. Mam problem z nowo kupionym dyskiem. Zacznę od tego, że dysk działa poprawnie tylko gdy jest podpięty do portów USB z tyłu komputera. Gdy podpinam go do portu znajdującego się na przednim panelu odtwarzane filmy w pewnym momencie przycinają się i zawiesza się na kilkanaście sekund player. Gdy dysk jest podpięty z tyłu wszystko gra. Podobnie z telewizorem. Filmy z dysku odtwarzane na telewizorze Samsung UE46D8000 zacinają się po jakimś czasie odtwarzania, a w ekstremalnym przypadku mam stopklatkę i po kilku sekundach jakby cały telewizor włączał się od nowa. Dysk to WD My Passport 1 TB. Sprawdziłem go i w cristaldisk i w HD Tune i wszystko jest ok. Ma ktoś jakąś wskazówkę co może być nie tak?
    Mumio888
    Level 9  
    Tak. Jest podpięty do tego portu za pośrednictwem dodatkowego kabla usb. Tzn. za pomocą 2 metrowego kabla. Dodam jeszcze, że tak samo do telewizora podpięty był dysk Samsunga tez o pojemności 1 TB i chodził świetnie do momentu aż się nie zepsuł. Na komputerze był podpinany do portów USB na przednim panelu i w przeciwieństwie do dysku WD nie sprawiał żadnych problemów.
    oldking
    Level 32  
    Wywal ten kabel, dysk musi być podłączony krótkim kablem ze względu na pobór prądu przez dysk. Zbyt długi kabel powoduje spadek napięcia i mogą być kłopoty z praca dysku.
    Możliwe ze ten wymaga więcej prądu.
    Mumio888
    Level 9  
    A może być tak, że z tego powodu problemy pojawiają się dopiero po kilkudziesięciu minutach bezproblemowej pracy dysku?
    Kasek21
    Level 43  
    Mumio888 wrote:
    A może być tak, że z tego powodu problemy pojawiają się dopiero po kilkudziesięciu minutach bezproblemowej pracy dysku?

Tak. podłącz krótkim kablem i sprawdź zachowanie dysku.
    Mumio888
    Level 9  
    Dobra zaraz go podłącze i będę sprawdzał. Mam jeszcze jedno pytanie (wiem, że może się wydać głupie). Dlaczego dysk sprawia problemy gdy podłączy się go do portów na przedzie kompa a przy podpięciu z tyłu wszystko gra?
    Kasek21
    Level 43  
    Mumio888 wrote:
    Dlaczego dysk sprawia problemy gdy podłączy się go do portów na przedzie kompa a przy podpięciu z tyłu wszystko gra?

Bo masz kiepską obudowę z kiepskim okablowaniem lub problem z płytą główną tj. złączem USB, które jest wyprowadzone na przód komputera.
    artaa
    Level 43  
    Generalnie, wtyki z przodu nie są do urządzeń o dużym poborze prądu, te wtyki to taki przedłużacz i generują te same problemy co przedłużacze.

Wstaw obrazek SMART z CDI , zobaczymy czy twoje OK, jest dla nas też OK... ;-)
    Mumio888
    Level 9  
    Sprawdziłem. Na bezpośrednim połączeniu ten sam film też się zaciął ale w innym momencie niż wcześniej. Smart z CristalDisk:

I z HD Tune:
    artaa
    Level 43  
    C0 już trochę nazbierałeś na tych przedłużaczach... ;-)
    Mumio888
    Level 9  
    Tak. Nie wiedziałem, że dysk WD trzeba odłączać nie przez bezpieczne usuwanie sprzetu tylko w programie trzeba kliknąć usuń bezpiecznie ... Czyli SMART w porządku tak? Ma ktoś pomysł co z tym dyskiem można zrobić żeby jednak spełniał swoje zadanie ?
    artaa
    Level 43  
    Mumio888 wrote:
    dysk działa poprawnie tylko gdy jest podpięty do portów USB z tyłu komputera.

Czyli wszystko jest OK.
    Mumio888
    Level 9  
    No nie wszystko jest OK, bo nie mogę korzystać z dysku w taki sposób, do jakiego miał być przeznaczony. Można w ogóle coś na to poradzić?
    artaa
    Level 43  
    Tak,
    położyć HDD w takiej odległości od gniazd USB, aby oryginalny kabel wystarczył.
    Mumio888
    Level 9  
    No to teraz właśnie był podpięty na oryginalnym kablu i też ścinał. Bo chodzi mi o ścinanie filmów na TV, jeśli się nie wyraziłem dokładnie.
    artaa
    Level 43  
    Do PC o którym pisałeś, że jest OK, czy do TV?
    Mumio888
    Level 9  
    Był podpięty do TV na oryginalnym kablu i film ścinał. o to mi chodziło. :)
    artaa
    Level 43  
    Nie wiem jaką masz organizację plików filmowych w folderach, ale jeśli jest ich wiele to może TV się nie wyrabia z ich obsługą.
    Mumio888
    Level 9  
    Czyli ilość plików może wpływać na płynność odtwarzania jednego z nich? Jest jakiś sposób, żeby stwierdzić definitywnie co jest przyczyną problemów?
    artaa
    Level 43  
    Wgraj 1 plik wideo z filmem do pustego folderu i przetestuj.

Bitrate fimu nie jest zbyt duży dla tego TV?
    Mumio888
    Level 9  
    Z poprzedniego dysku filmy nawet z wyższym bitratem działały. Spróbuje potem zrobić tak jak piszesz.