Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Audi A4 B5 1.9TDI] - Pompka centralnego zamka - brak reakcji na pilot

nico724 01 Maj 2013 19:19 3480 3
  • #1 01 Maj 2013 19:19
    nico724
    Poziom 2  

Witam mam pewien problem z centralnym zamkiem w mojej b5. Model avant z 2000 roku. Czasami zdarzało się że samochód kapryśnie reagował na próby otwarcia zamka z pilota. Zdarzało się bardzo sporadycznie, powiedzmy raz na dwa tygodnie. Z czasem problem nasilił się i proporcja się odwróciła, auto rzadko wykonywało polecenia otwarcia/zamknięcia pojazdu. Wymieniłem baterie w pilocie ale to nie poskutkowało. Znajomy mechanik sprawdził, że pilot sygnał wysyła. Podejrzenie padło na centralkę, została rozebrana i polutowana w celu wyeliminowania zimnych lutów. Nie pomogło. Auto mechanicznie z kluczyka zamyka się ale nie uaktywnia alarmu(nie miga czerwona dioda przy guziku). Następnie zauważyłem iż przy odpięciu najmniejszej wtyczki od pompki reaguje na pilot ale jedynie z bliskiej odległości, poza tym światła przy otwieraniu mrugają bardzo szybko, a powinny z odstepem, ponadto nie gaśnie podswietlenie wewnętrzne i nie reagują szyby, tak z pilota jak i ręcznie. Po ponownym wpięciu wtyczki auto ponownie funkcjonuje ok poza reakcją na pilota. Przy delikatnym wpięciu tej wtyczki, właściwie tylko zetknięciu z centralką wszystko jest super, szyby działają nawet z pilota, alarm się włącza, samochód reaguje na pilot prawie z 50m, zamek bagażnika także otwiera się z pilota, jedynie światło na zapłonie wciąż nie gaśnie. Teraz jeżdżę na wpietej wtyczce więc działa wszystko poza pilotem i alarmem.

Czy ma ktoś z forumowiczow doświadczenie z podobnym incydentem i jak można sobie z tym poradzić. Kable od wtyczki wyglądają ok a sama pompka jak nowa. Zastanawiam się czy to uwalona centralka czy gdzieś w przewodach nie robi zwary. Sprawdzalem auto programem Texa ale tam właściwie nie było funkcji odpowiedzialnej za centralkę czy moduł komfortu. Przeprowadziłem natomiast test całego auta i wyszedł mi tylko czujnik temp paliwa ale tam jest kabelek do lutowania.

Pozdrawiam serdecznie

P.S. Czy ktoś posiada oznaczenia pinow małej wtyczki w centralce o numerze 8D0 862 257

1 3
  • #2 03 Maj 2013 20:33
    Marcello2005
    Poziom 9  

Witam! Jakiego producenta jest ta centralka?

0
  • #3 03 Maj 2013 21:40
    nico724
    Poziom 2  

Producentem tej centralki jest VDO.

-1
  • #4 12 Sie 2015 12:17
    mati101086
    Poziom 13  

Witam nie chce zakładać nowego tematu więc napisze tutaj mianowicie zmieniałem pompke centralnego zamka w a4 b5 z 1995r na taka która obsługuje centralny zamek o numerze 8L0 i na końcu bez literki wszystko pospinałem kluczykiem w zamku można zamknąć/otworzyć auto czyli generalnie wszystko ok z tym że na pilot nie działa a chciałem go zaprogramować z tym że muszę to zrobić poprzez vag gdyż sposoby manualne umnie nie działają a problem w tym że nie bardzo wiem jak mam podpiąć ową pompkę pod złącze diagnostyczne. Może ktoś pomoże. Dodam że kluczyk na 100% działa na tej samej częstotliwości co pompka.

1
  Szukaj w 5mln produktów