Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka Stihl - Gaśnie na biegu jalowym

01 Maj 2013 20:40 4635 9
  • Poziom 8  
    Z pilarką jest taki problem, że gaśnie na biegu jałowym. Wszystko zostało wyczyszczone, iskra jest.
    Zauważyłem, że ma wyłącznie regulację LA. Po pokręceniu w prawo obroty się zwiększają i tym samym nie gaśnie.
    Problem polega na tym, że nie wiem, czy regulując tym pokrętłem nie zubożeje się mieszanka. Nie chciałbym zatrzeć silnika.
    Link do aukcji usunąłem. [hefid]

Jeszcze jedno, mianowicie w tej obudowie po lewej stronie jest 9 otworów, z tym że jeden jest zaślepiony.
    Cały dowcip polega na tym, że to miejsce blokuje o cięgno ssania i ssanie odbija.
    Czy można to ściąć?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Jak gaśnie na biegu jałowym to znaczy, że ma ustawioną za małą dawkę paliwa. Pokrętło jest takie przy gaźniku, lekko je trzeba podkręcić i będzie dobrze.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Śruba LA służy do regulacji biegu jałowego, tą śrubą możesz kręcić sam.
  • Poziom 8  
    Właśnie podkręciłem i pilarka dostała większych obrotów na jałowym i nie gaśnie. Jednak naczytałem się na temat regulacji gażnika i regulacją można zatrzeć silnik, ze względu na możliwość uzyskania zbyt ubogiej mieszanki, a tym samym mniejszego smarowania. Dlatego jeszcze raz pytam, czy regulowanie tą śrubą wpływa na skład mieszanki.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    nie wpływa na skład mieszanki chyba ze masz dozownik oleju to przy dozowniku jest sróbka ale jak nie ma dozownika czyli ze lejesz od razu mieszankę do baka paliwowego to nie miej obawy że zatrzesz pomogłem?:)

Dodano po 49 [sekundy]:

smarowanie będzie te same
  • Poziom 8  
    I o to mi chodziło. To teraz poprosze o odpowiedż na moją drugą część pytania.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    tajnes111 napisał:
    nie wpływa na skład mieszanki chyba ze masz dozownik oleju to przy dozowniku jest sróbka ale jak nie ma dozownika czyli ze lejesz od razu mieszankę do baka paliwowego to nie miej obawy że zatrzesz pomogłem?

W tym wypadku chodzi o mieszankę paliwowo-powietrzną lecz w związku z tym że pilarka jest smarowana olejem znajdującym się w paliwie to zbytnie ubożenie spowoduje również zmniejszenie ilości podawanego oleju, co może faktycznie powodować zatarcie. Ale spokojnie, w tym gaźniku omawianą śrubą krzywdy maszynie nie zrobisz.
    Jeżeli interesuje Cię bardziej to zagadnienie to podeślę jakiś schemat działania tego typu gaźników
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Oczywiście że wpływa, ale w stopniu takim że pilarka nie gaśnie, i tak ma być. Naprawiłeś swoją pilarkę.
    Gdyby były śruby L, H, T odradzał bym Ci samodzielnej regulacji, aczkolwiek kręcenie śrubą T samodzielnie jest dozwolone.
    Jeśli chodzi o pokrywę, to przerób ją sobie jak dusza pragnie, nie będzie miało to wpływu na prace silnika, a ssanie będzie się załączać.
  • Poziom 8  
    Kdf jeżeli nie będzie problemu to wyślij schemat.
    Wszystkim dziękuje za porady, pilarka została rozebrana, wyczyszczona, podregulowana i pali na dotyk.