Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Premium DCI - Brak połączenia przez złącze diagnostyczne

01 May 2013 22:29 5349 9
  • Level 20  
    Witam mam problem z autkiem jak w temacie nie mogę się połączyć z żadnym z sterowników, zasilanie w złączu oczywiście jest podczas skanowania nie wykrywa żadnego modułu, spr. dwoma urządzeniami i kicha.
    Przewód 854 drożny do kasety bezpiecznikowej ale nie wiem jak się dalej rozchodzi, przewód 851 nie wiem jak biegnie, może ktoś dysponuje schematem złącza albo orientuje się jak to wszystko leci, będę wdzięczny za pomoc.
    Dodam tylko że pod wykładziną obok złącza sprawdzałem nie ma korozji.
    Renault PREMIUM DCI 420
    auto 2002r VF622GVA000118796
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 27  
    Można wpiąć się bezpośrednio w sterownik prawdopodobnie masz tam Bosch MS6.3(B7-K,B19-L). No i mam nadzieje ze posiadasz coś dedykowanego pod ta markę do odczytu błędów.
  • Level 20  
    Tak diagnostykę robię NG3 ale potrzebuje schemat by zobaczyć jak się rozchodzi linia komunikacyjna by usunąć tą usterkę.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 24  
    Zobacz czy sterownik ecas nie zgnił i komunikacja wisi ew. odłącz radio.
  • Level 15  
    Witam, mam taki sam problem z takim samym samochodem. Jestem w stanie połączyć się z pojedyńczym modułem przez linię K po odcięciu go od reszty, jednak livedata i błędy to same bzdury, nie działają aktywacje ani nic innego. łączyłem się z ABS i Vecu. Znalazłem taki schemat:

Renault Premium DCI - Brak połączenia przez złącze diagnostyczne

Z tego co na nim widzę to K jest rozdzielone na poszczególne sterowniki i nic więcej, lecz dlaczego diagnostyka osobno nie działa jak należy?
  • Level 20  
    Potrzebuje schematy elektryczne do tej DCi
    VF622GVA000118796
    Odświeżam problem.
  • Level 23  
    pin7 wtyczki do kabiny na sterowniku edc . Ozn 851. Przetnij go i podłącz bezpośrednio do interfejsu. Jak masz zasilania ok to komunikacja musi działać.
  • Level 15  
    Ja tak próbowałem z Vecu i Abs. Faktycznie coś się komunikuje, lecz parametry diagnostyczne to same krzaki. Tak samo różne funkcje nie działają.
  • Level 13  
    To może problem z krzakami w oprogramowaniu chinola
  • Level 20  
    Panowie faktycznie niema nikt schematów do DCI ja nie chcę za darmola dogadamy się dane techniczne, schematy wszystko przyjmę