Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NC+ z Projektorem - Połączenie dekodera nc+ z projektorem

warmuz 01 Maj 2013 23:26 2544 3
  • #1 01 Maj 2013 23:26
    warmuz
    Poziom 2  

Cześć wszystkim!

Chciałbym podłączyć dekoder nc+ do projektora BenQ MS500+
    1. Wejścia projektora:
    -Computer in (D-sub 15pin) x 2(shared with Component )
    -Composite Video in (RCA) x 1
    -S-Video in (Mini DIN 4pin) x 1
    -Audio in (Mini Jack) x 1
    -USB (Type Mini B) x 1
    -RS232 (DB-9pin) x 1

2.Wyjścia z dekodera:
    -HDMI
    -Euro
    -Component

Planuje wykorzystać złącze Euro. Podłączyć przejściówkę na D-sub 15pin do 10 metrowego przewodu Euro i do projektora.

1.Czy jest to możliwe?
    2.Czy jakość spadnie? Jeśli tak, to czy mocno?
    3.Czy kierunek sygnału ma znaczenie? tzn czy musi być w stronę D-sub czy obojętne? (Na allegro są przejściówki ale chyba z przeciwnym kierunkiem)
    4.Może jest jakieś lepsze rozwiązanie? Polecacie coś?
    5.Czy to, że kabel Euro ma mieć 10 metrów ma znaczenie?

0 3
  • #2 03 Maj 2013 17:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Zacznijmy od tego, że jedynie możesz połączyć projektor z euro złącza dekodera na dwa sposoby przez s-vhs lub composite (odpowiednie przejściówki są do kupienia).
    I upewnij się, że dekoder podaje obraz na euro złączu jednocześnie z sygnałem HD na HDMI!.
    Jeśli pytasz o jakość to będzie to TYLKO zwykłe SD, i każdy kanał zostanie tak wyświetlony przez projektor niezależnie czy będzie SD czy HD podany z dekodera.

0
  • #3 07 Maj 2013 22:00
    warmuz
    Poziom 2  

Nie wiem czy dobrze rozumiem... Np. taki kabel nie zadziała?: https://www.mikam.com.pl/sklep/kabel-przewod-scart-vga-dsub-rgb-2m-24k-ofv-vivanco-p-483.html
    Na stronie producenta pisze:

Cytat:
    odpowiedni do projektorów, podłączeń do plazm i niektórych TV LCD i LED

Cytat:
    upewnij się, że dekoder podaje obraz na euro złączu jednocześnie z sygnałem HD na HDMI

Nie bardzo rozumiem w jakim celu dekoder miałby podawać sygnał na dwa wyjścia.

0
  • #4 07 Maj 2013 22:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

warmuz napisał:
    Np. taki kabel nie zadziała?: https://www.mikam.com.pl/sklep/kabel-przewod-scart-vga-dsub-rgb-2m-24k-ofv-vivanco-p-483.html
    Na stronie producenta pisze:
    Cytat:
    odpowiedni do projektorów, podłączeń do plazm i niektórych TV LCD i LED

Papier i strona www wszystko przyjmie......., na Twoim miejscu upewniłbym się na 300%, że ten kabel zadziała.
    warmuz napisał:
    upewnij się, że dekoder podaje obraz na euro złączu jednocześnie z sygnałem HD na HDMI
    Nie bardzo rozumiem w jakim celu dekoder miałby podawać sygnał na dwa wyjścia.

Chodzi o to, że niektóre dekodery (dawnej N) nie obsługują generowania obrazu jednocześnie na HDMI i po "euro", a część ludzi miała te dekodery w pubach, knajpkach, i nie mogli sobie na małym tv pod barem na 14 calach po HDMI zrobić podglądu co "leci" na telebimie, i by zmienić program musieli iść sprawdzić co leci na tym telebimie.
    Część ludzi miała też nagrywarki zewnętrzne i po podłączeniu ich do takiego dekodera nie mogli nic nagrać jeśli sygnałem wyjściowym był HDMI, bo dekoder był tak zbudowany, że odcinał to co nie było potrzebne, czyli albo HDMI, albo euro, albo component....nigdy razem, zawsze TYLKO "albo".

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo