Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat marea 1.8 - Uszczelniacz wałka rozrządu.

02 Maj 2013 00:14 1284 1
  • Poziom 10  
    Witam, problem z fiatem marea 1.8 16v. Na początku dodam że rozrząd wymieniony pół roku temu, od tamtej pory małe przebiegi. Podczas jazdy autem zaczeły piszczeć paski i się uspokajać , miałem nadzieje że uda się dojechać do domu, jednak nagle wspomaganie kierownicy przestało działać i zaczął klekotać rozrząd. Auto od razu zgasiłem. Dopchałem do warsztatu. Okazało się że cały rozrząd oraz paski zalane olejem, w silniku brak oleju ale nie złapał temperatury ani też kontrolka się nie świeciła. Planują wymienić uszczelniacze na wałkach, i pasek rozrządu. Czy mogło się coś poważniejszego stać z silnikiem, mimo to że normalnie go zgasiłem ? Co mogło spowodować takie uszkodzenie skoro rozrząd ma pół roku. Oraz na ile wycenilibyście taką naprawę ? ( samą robocizne) Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 37  
    I myślisz, że po tak lakonicznym opisie ktoś postawi konkretną diagnozę? To trzeba widzieć. Trzeba sprawdzić, czy awaria spowodowała wyciek, czy wyciek awarię. Trzeba sprawdzić rozrząd i parę innych elementów, ale to należy do mechanika i to on po diagnozie powinien określić co należy do zakresu naprawy. Zdalnie się nie da.