Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hormann HET 24-868 - Jak wgrać do odbiornika następne piloty?

02 Maj 2013 00:45 13431 30
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z wgraniem paru pilotów do odbiornika uniwersalnego Hormann HET 24-868. Wgrywam jeden, chodzi, wgrywam drugi ( matkę) - chodzi, ale pierwszy przestaje działać. A pilotów mam 3. O ile nie 4 jak klient ma schowany zapas...

Dzięki z góry za pomoc...
  • Poziom 23  
    Witam,

Piloty Hormann da się kopiować, wciskasz przycisk na zaprogramowanym pilocie potem przycisk na nowym... i trzymasz aż przestana migać diody, powinno zadziałać.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź, nowa informacja :)
    Chyba niedokładnie opisałem problem. Klient ma bramę garażową a zamontowałem Mu napęd Nice do bramy przesuwnej z odbiornikiem Hormann HET 24-868
    Chodzi mi o to że klient ma 3 działające do bramy garażowej piloty: matkę ( jak to się wyraził), która jest w garażu i 2 piloty przy breloczkach aut. I te piloty muszę wgrać do odbiornika.
    Dzięki z góry :)
  • Poziom 23  
    Witam,

W takim razie powinienem dodać, że kopiując pilota należy wciskać przycisk który ma obsługiwać bramę wjazdowa.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Hmmmmmm.......
    Mam wrażenie że dalej się nie rozumiemy.... :(
    Może opiszę po kolei: klient od roku ma bramę Hormanna i piloty. Teraz dokupił
    napęd do wjazdówki Nice z odbiornikiem uniwersalnym Hormann HET 24-868.
    I stare piloty-od garażówki muszę wprogramować do nowego odbiornika przy bramie wjazdowej. Więc rozumiem że nie kopiuję pilotów tylko "wpisuję" je ( a raczej drugi kanał)
    do pamięci odbiornika przy bramie wjazdowej.
    I jak w pierwszym poście - mogę wgrać 1 pilota, drugi sie nie wgrywa. Chyba że coś źle robię...

Dzięki :)
    aaaaaaa i dzięki za cierpliwość ;)
  • Poziom 23  
    Witam,

Myślę, że jednak się rozumiemy :) Jesteś w stanie wczytać do odbiornika pierwszy pilot... więc potem wystarczy go skopiować przy kolejnych i powinno działać.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Lepiej późno niż wcale.....zajarzyłem jak to się robi...
    Każda firma swą rzepkę skrobie i robi po swojemu...
    Tak więc yarpen86, jeszcze raz dzięki :)
  • Poziom 11  
    Mam podobny problem Kupiłem odbiornik HET 24 do pilotów Harmana Piloty są cztero- kanałowe 2 i 4pilota steruje dwoma bramami garażowymi Chcę w odbiornik wgrać piloty miga niebieska dioda i nie chce przyjąć pilota Odbiornik zakupiony ma sterować bramą faac na 3 kanale Proszę o pomoc Krzysiek
  • Poziom 23  
    Witam,

A można spytać jak Pan próbuje wpisać pilot do odbiornika?

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Prawdę mówiąc do końca nie wiem Gdzieś wyczytałem że trzeba przytrzymać 1i2 ale dioda w odbiorniku miga ale nie przyjmuje żadnego sygnału
  • Poziom 16  
    Pierwszego pilota wczytujesz do radioodbiornika,kolejne piloty kopiujesz od tego pierwszego.Razem z radiem powinna być instrukcja jak to zrobić.
  • Poziom 23  
    Witam,

Pierwszego pilota wczytuje się naciskając przycisk P, 1 lub 2 razy w zależności od tego który odbiornika kanał chce się zaprogramować a następnie przyciska odpowiedni przycisk w pilocie ( numer 3 u Pana), na tak długo aż przestanie migać dioda na pilocie. Kolejne piloty kopiuje się w sposób który opisałem w jednym z wcześniejszych wpisów. Życzę powodzeni.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Nacisnąć przycisk P jeden raz aby aktywować pierwszy kanał
    niebieska dioda wolno miga i tak zrobiłem
    W opisie pisze . Nadajnik do którego ma być skopiowany kod radiowy należy przełączyć na tryb Kopiowanie/wysyłanie W momencie rozpoznania kodu dioda zacznie szybko migać znaczy że rozpoznała kod Jak przełączyć nadajnik na kopiowanie-wysyłanie Pilot HORMANA ma niebieskie przyciski z tyłu pisze HSM4 868
    Pozdrawiam

Dodano po 16 [minuty]:

dostałem od właścicieli pilota robiłem jak Pan opisuje. Mają dwa piloty Czy to ma znaczenie że pilot matka być może jest u nich One obsługują dwie bramy garażowe a tu dochodzi jeszcze jeden odbiornik W automatach każdy ma swój odbiornik ale działają z jednego pilota

Dodano po 2 [minuty]:

Myślę, że jednak się rozumiemy Smile Jesteś w stanie wczytać do odbiornika pierwszy pilot... więc potem wystarczy go skopiować przy kolejnych i powinno działać.

Pozdrawiam

Dodano po 59 [sekundy]:

Niestety nie potrafię wpisać pierwszego pilota
  • Poziom 16  
    Tu masz instrukcję kopiowania :1. Nadajnik „oddający” swój kod
    (nadajnik oddający) i nadajnik,
    do którego chcemy wprowadzić
    kod (nadajnik przyjmujący)
    Oba należy trzymać
    obok siebie.
    2. Nacisnąć odpowiedni przycisk
    nadajnika oddającego i przytrzymać
    w tej pozycji - dioda
    nadajnika oddającego powinna
    się zaświecić.
    3. Natychmiast nacisnąć
    odpowiedni przycisk nadajnika
    przyjmującego i przytrzymać w
    tej pozycji - dioda nadajnika
    przyjmującego powinna najpierw
    zacząć migać wolno przez 4 s,
    a następnie migać szybko.
    4. Zwolnić przyciski nadajników
    przyjmującego i oddającego.
    Sprawdzić właściwe działanie
    urządzeń!
    W razie niepoprawnego działania -
    powtórzyć czynności 1-4
  • Poziom 23  
    Witam,

Pierwszy pilot wpisuje się tak jak to opisałem. Nacisnąć krotko przycisk P, Potem przytrzymać przycisk pilota, aż przestanie migać i koniec, dalej kopiuje się pilot od pilota.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Robiłem tak ale dioda na pilocie świeci światłem ciągłym W opisie pisze żeby pilot przełączyć na tryb Kopiowanie/Wysyłanie nie wiem o co w tym chodzi W odbiorniku są dwa przełączniki przesuwne opisane jako DIL A wyjście przekaźnika 1 i DIL B wyjście przekaźnikowe 2 Pisze żeby DIL A/B ustawić na OFF Że zostały przywrócenia fabryczne Czy położenie tych przełączników ma wpływ na zarejestrowanie pilota ?
  • Poziom 16  
    Wrzuć zdjęcie tego radia i pilota bo coś mi tu nie gra.W radiu nie ma żadnych przełączniku jest tylko przycisk do programowania.Podejrzewam że masz jakieś inne radio nie Hormanowskie.
  • Poziom 11  
    W dalszym ciągu nie udało mi się wgrać pilota.
    Na odbiorniku płytce pisze: HORMANN HET8/S24-868-BS
    Pilot: HORMANN HSM4-868

Załączę filmik jak to robię. Dioda na pilocie pali się ciągłym światłem potem gaśnie (a według opisów powinna migać)

http://youtu.be/QGRzQ1GqreU
  • Poziom 16  
    Za blisko radia leży pilot w trakcie programowania.Minimalna odległosc to 1metr.
  • Poziom 11  
    próbowałem na 99cm i nie zadziałało Na pilocie są niebieskie przyciski dioda świeci na czerwono światłem ciągłym Proszę o pomoc
    Nie potrafię wgrać pilota
  • Poziom 20  
    Patrząc po oznaczeniach posiadasz odbiornik radiowy Bi Secur, niestety nie będzie on współpracował z pilotem HSM 4. Potrzebujesz wcześniejszą wersje odbiornika HET 24.
  • Poziom 11  
    Dzięki za podpowiedzi będę próbował poszukać odbiornika HET 24 Napisze na forum jak uruchomię bramę 414 FAAC Pracuje prawidłowo z odbiornikiem i pilotem Fiks
    Krzysiek
  • Poziom 11  
    Wszystkim dziękuje za podpowiedzi mam odpowiedni odbiornik radiowy SNOPEK4 miał racje Dziękuje Krzysiek
  • Poziom 23  
    Witam,

Przyczyna leży chyba jednak gdzie indziej, o ile wiem radia typu BS są kompatybilne wstecznie i powinny działać ze starymi pilotami. Choć sam jeszcze tego w praktyce nie próbowałem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Być może radio było wadliwe teraz już się nie dowiem wymieniono je i działa Wgrywałem w domu pilota i migał pilot
    okaże się jak podłącze w automacie
  • Poziom 20  
    Pilota typu BS można wpisać do odbiornika HET 24 (stary typ) typu, lecz pilota HSM4 nie wpiszesz do odbiornika BS.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam.
    Czy te odbiorniki maja ograniczona pojemność (jaka maks. liczba wpisanych pilotów) ?
  • Poziom 20  
    Jak mnie pamięć nie myli to odbiornik Het 24 przyjmuje tylko 1 kod.
  • Poziom 2  
    Witam,
    posiadam odbiornik HET24-868 zamontowany w silniku ogrodzenia FAAC - programuje pierwszy kanał ( otwieranie całego ogrodzenia ) w pilocie hormann i wszystko działa... chcę zaprogramować drugi kanał tak aby ogrodzenie otwierało się częściowo ( furtka ) tak jak jest to w pilocie oryginalnym do napędu FAAC i niestety to już nie działa.

Mam pytanie czy ja coś źle rozumiem czy po prostu źle są podłączone kabelki w HET24, na dole zdjęcie:

Hormann HET 24-868 - Jak wgrać do odbiornika następne piloty?

Dziękuje za odpowiedź.
    Pozdrawiam