Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite P200 - wywala karte sieciową, kłopoty z ładowaniem , dziwnie s

wacekbiez 02 Maj 2013 02:52 1698 10
  • #1 02 Maj 2013 02:52
    wacekbiez
    Poziom 14  

Witam, kupiłem ostatnio w podróże Toshibe Satellite P200.
    teoretycznie miało tylko nie działać klawisz M na klawiaturze. wyjechałem w trasę i okazało się że:
    -nie trzyma bateria w ogolę nie chce chodzić na niej. tylko na zasilaniu (pytanie moje jak sprawdzić czy ewentualnie bateria jest walnięta i kupić nową, czy w czym innym leży problem ?)
    -wywala kartę sieciową podczas korzystania z internetu. chodzi różnie czasami 30 min i bach wywala kartę , nie widzi żadnej sieci WI-FI.
    -strasznie długo wszystko robi i ładuje system i kopiuje instaluje etc. teoretycznie jak kupowałem kompa system był postawiony nowy .
    - i problem z Touch-pad-em strasznie skacze nie ma ciągłego ruchu , słyszałem że to problem ze sterownikami ale nawet po przeinstalowaniu problem zostaje.
    - przy ładowaniu systemu jak ukazuje się okienko z logowaniem. po zalogowaniu przy uruchamianiu samego systemu wraz z muzyczką wejściową ;P ekran wyłącza się i włącza ze 3 razy. potem już normalnie stale świeci.
    - no i podczas korzystania z komputera czasami wywala BS-a z tego co pamiętam coś psychical memory disc coś takiego , na dole coś procentowo robi i restartuje kompa. następnym razem jak tylko wyskoczy zrobię fotkę i napiszę kod błędu , chyba że gdzieś w systemie zapisuje się to ?
    to chyba tyle, więcej grzechów nie pamiętam ;) jest w stanie coś z tym zrobić? i ewentualnie co do tej klawiatury. czy samemu można ją wymienić (mówię o sobie jako laiku w tym temacie) czy raczej oddać w lepsze ręce ?
    mam około półtora tygodnia na dopracowanie go bo potem znowu wyjeżdżam w trasę i już nic nie zrobię.
    z góry dzięki za pomoc.

a i to co najważniejsze. parametry ;)

Vista home premium 32 bit (ostatnio robiona aktualizacja, nie wiem czemu, ale dość niski ma indeks wydajności 3,1)
    Intel dual CPU t2370 @ 1,73 Ghz
    Ram 2038

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]

a powiesz mi gdzie są te błędy ? może nie jestem polonistą ale nie widzę ich . sprawdzanie pisowni też :)

0 10
  • #2 02 Maj 2013 06:46
    AB47
    Poziom 27  

Jaki masz komunikat jak wskazujesz myszką ikonę baterii koło zegara ?
    Zrób test programem memtest i sprawdź dysk.

0
  • #3 02 Maj 2013 09:32
    yang32
    Poziom 36  

Problem z klawiaturą i touchpadem wygląda mi na układ kbc, i on też może powodować niestabilność systemu. Oddaj go najlepiej do jakiegoś dobrego serwisu niech go zdiagnozują. Klawiaturę oczywiście możesz wymienić sam i to nie jest trudne, ale myślę że nie w tym problem.

0
  • #4 02 Maj 2013 12:51
    wacekbiez
    Poziom 14  

Co do ikony baterii pokazuje mi ze jest w pełni naładowana. ale jak odłączę zasilanie gaśnie. a robię skan tym programem i jak na razie zrobił 252% coveragei ma 0 error-ów. a yang co do klawiatury to tak jak pisałem mówił że wystarczy ją wymienić i będzie gites.

0
  • #5 02 Maj 2013 13:31
    yang32
    Poziom 36  

Mało prawdopodobne by klawiatura i touchpad, a także inne symptomy przypadkiem wstępowały jednocześnie. A mówił tak na jakiej podstawie ? W serwisie mu sprawdzili na innej klawiaturze, czy postawił tarota i wyszło mu że klawiatura ?

0
  • #6 02 Maj 2013 14:46
    wacekbiez
    Poziom 14  

nie no tarota pewnie nie stawiał ;D od niego kupowałem więc chyba wie co w trawie piszczy ? a co do tego pada to na początku przez chwile działał ;) potem coś zaczął szwankować odinstalowywałem i instalowałem na nowo sterowniki czasami pomagało czasami nie. zdenerwowałem się i kupiłem sobie myszkę ;) a no i jest jeszcze problem z kamerka. bo czasami się włącza a czasami nie chce. a jak próbuje przez program kamery to piszę że kamera jest używana przez inny program . nie zawsze chce się włączyć na skypie czy FB.

Dodano po 59 [minuty]:

AB47 jest już 575% ile to jeszcze będzie trwało ? ;)

0
  • #7 02 Maj 2013 15:20
    yang32
    Poziom 36  

Wg mnie to kbc w dalszym ciągu, a nie uszkodzona klawiatura. Klawiatura może też być uszkodzona, ale kbc na 95% wg mnie też.

0
  • #8 02 Maj 2013 16:06
    wacekbiez
    Poziom 14  

kolego a jak to można sprawdzić ? czy to KBC jest uszkodzone?

0
  • #9 02 Maj 2013 16:17
    yang32
    Poziom 36  

Objawy na to wskazują. Sprawdzić można wykonując pomiary na płycie głównej.

0
  • #10 02 Maj 2013 17:05
    wacekbiez
    Poziom 14  

aha czyli już poza moim zasięgiem ;/a reszta objawów?

0