Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis 1,8 - 2002 - wymiana oleju

tplodz 02 Maj 2013 08:48 4548 10
  • #1 02 Maj 2013 08:48
    tplodz
    Poziom 11  

Samochód Toyota Avensis od chwili kupna cały czas jeździł na oleju Castrol SLX 5W30.- 174000 tys przebiegu. wymieniany w serwisie toyoty.

Wczoraj olej był wymieniany w innym serwisie, w domu na fakturze zauważyłem że wlano do silnika olej Mobil 10W40 .

Mam pytanie czy mogę na nim jeździć, i nic się nie stanie z silnikiem, a przy następnej wymianie przejść na 5W30.
    Czy lepiej teraz gdy niewiele przejechał wymienić na 5w30

W instrukcji obsługi zalecany jest 5W30

1 10
  • #2 02 Maj 2013 08:55
    jerry1960
    Poziom 33  

Najlepiej było by zalać ten olej co był.

0
  • #3 02 Maj 2013 19:07
    tplodz
    Poziom 11  

Dzięki jutro go wymienię, myślę że nic się nie stanie z silnikiem.

Jedynie dziwi mnie że serwis mając kartkę przyczepioną przy silniku z datą i rodzajem oleju wlewa inny. Może w nastapol nie każdy umie czytać.
    Samochód był zostawiony, mieli nr telefonu, mogli zadzwonić.

0
  • #4 02 Maj 2013 23:36
    krocze
    Poziom 25  

100% pewności też nie masz, że wlali Ci olej jak w fakturze...

0
  • #5 03 Maj 2013 07:45
    jerry1960
    Poziom 33  

Nie zapomnij o wymianie filtra oleju.

0
  • #6 03 Maj 2013 10:18
    tplodz
    Poziom 11  

krocze napisał:
    100% pewności też nie masz, że wlali Ci olej jak w fakturze...

Zgadzam się z tobą, nie mam 100% pewności jaki wlali olej, nie było mnie przy tym. Bez urazy a może wlali Kujawski z pierwszego tłoczenia, może tylko otrzymałem fakturę, za niby wymieniony olej. Ale jednak jakiś wlali bo na bagnecie jest czysty olej.

Dodano po 10 [minuty]:

guard10 napisał:
    Witam jerry1960 jezeli samochod ma tyle kilometrow co podal kolega to stosowne bylo dec olej taki jak dali to preciez nie mlodzieniaszek i tak ma byc,Przyym przebiegu nalezy mu sie ten olej.Pozdrawiam

W instrukcji nie ma żadnej wzmianki, o zmianie oleju po jakimś przebiegu, jeżeli nie bierze oleju to po co mam zmieniać, dlaczego serwis miałby decydować bez mojej zgody co mu się należy. Fakt staruszek ale widać że z życiem, dlaczego mam go częstować nagarem z półsyntetyka, skoro dobrze mu na syntetyku.
    Przyjdzie na to czas.

Wiem że mam zły charakter i np w otwór z gwintem np. m3 który jest dobry nie będę wkręcał blachowkrętu bo zgubiłem właściwą śrubkę. Jakbym tak robił to samochód nie byłby staruszkiem a złomem.

0
  • #7 03 Maj 2013 12:09
    2222198
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 03 Maj 2013 13:20
    krocze
    Poziom 25  

tplodz napisał:
    dlaczego serwis miałby decydować bez mojej zgody co mu się należy.

Bo serwis zajmuje się mechaniką? Lekarzowi też wydajesz rozkazy jak ma cię leczyć? Możesz mu najwyżej coś zasugerować...

Nie marudź tylko jedź tam i wymień ponownie, skoro Cię to gryzie.
    Silnik będzie pracował nawet na mineralnym, a pewności nie masz co ci wlali, więc nie udawaj mądrego, bo nie dostrzeżesz na oko różnicy między mineralnym, syntetykiem, a semimineralnym.

Wiele osób pisało już o tym jak niektóre z serwisów z jednej beczki potrafią lać taki olej, jaki klient sobie zażyczy i chyba nie ma w tym nic dziwnego, skoro różnica między mineralnym, a syntetykiem to nawet 400% ceny.

0
  • #9 04 Maj 2013 14:01
    tplodz
    Poziom 11  

krocze napisał:
    tplodz napisał:
    dlaczego serwis miałby decydować bez mojej zgody co mu się należy.

Bo serwis zajmuje się mechaniką? Lekarzowi też wydajesz rozkazy jak ma cię leczyć? Możesz mu najwyżej coś zasugerować...

Nie marudź tylko jedź tam i wymień ponownie, skoro Cię to gryzie.
    Silnik będzie pracował nawet na mineralnym, a pewności nie masz co ci wlali, więc nie udawaj mądrego, bo nie dostrzeżesz na oko różnicy między mineralnym, syntetykiem, a semimineralnym.

Wiele osób pisało już o tym jak niektóre z serwisów z jednej beczki potrafią lać taki olej, jaki klient sobie zażyczy i chyba nie ma w tym nic dziwnego, skoro różnica między mineralnym, a syntetykiem to nawet 400% ceny.

Jeżeli nie rozumiesz prostego pytania to po co się o wypowiadasz, ja o niebie a ty o chlebie rozciągasz ten post bzdurnymi wypowiedziami.
    Piszesz zagadkową odpowiedź - to i dostałeś konkrtetną odpowiedź. I tak nie umiesz odpowiedzieć tylko zmieniasz temat.
    Od kiedy serwis decyduje co ja chcę zrobić w samochodzie.
    Dlatego że się zajmuje Mechaniką to może robić chce. Ty możesz na takie jeździć.
    Czy ja coś pisałem o cenie oleju.

Czy trudno napisać można lub nie można i uzasadnić dlaczego. Jeżeli nie wiem to się nie odzywam, chyba proste.

I temat byłby zakończony, a na razie to w większości żadnej odpowiedzi.i tylko wymądrzanie się.

Dodano po 1 [minuty]:

Temat zakończony.

0
  • #10 04 Maj 2013 23:38
    krocze
    Poziom 25  

Problem ze zrozumieniem to ty tu masz, dostałeś odpowiedzi i nadal ich nie widzisz, a w mojej wypowiedzi doszukujesz się podtekstów podsysany emocjami naruszonego ego, niepotrzebnie! Temat doboru oleju był na tym forum wałkowany wielokrotnie, ale najwyraźniej lenistwo cię opętało, zamiast poszukać w archiwum, łatwiej zakładać nowy temat.

Oddając samochód, rower, czy cokolwiek innego do przeglądu ustalasz, czy zdajesz się na osobę, której zlecasz przegląd i udzielasz jej niejako pełnomocnictwa częściowego/całkowitego do podejmowania decyzji, czy też nie. Jeżeli nie było zawieranej żadnej umowy, po jakąkolwiek postacią, to logicznym jest, że możesz żądać teraz ponownej wymiany. A silnik, jak wspomniałem, będzie jeździł nawet na mineralnym, ale miał nieco gorsze samorowanie, szczególnie przy skrajnych obciążeniach itemperaturach otoczenia.

Teraz możesz sobie zamykać temat...

0
  • #11 04 Maj 2013 23:53
    2222198
    Użytkownik usunął konto