Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lafayette Indianapolis nie odbiera

26 Lut 2005 10:38 1320 4
 • Poziom 14  
  Jak w temacie. Przy przełączaniu z nadawania na odbiór słychać przez ok. 0,3 sek. szum po czym głośnik milknie(jak się przystawi ucho to też nic nie słychać). Nadawanie działa bo sprawdzałem na innym radiu. Schemat tego radia już mam z elektrody ale nie bardzo mogę się w nim połapać. Jak podłączyłem słuchawkę między n.6 KIA7217 a masę przez kondensator to też nic nie słychać, ale może sygnał jest za słaby do wysterowania słuchawek? Czy obwód na n.7 KIA 7217 (R56,R327 itd.) to jest właśnie wyciszanie wzmacniacza zależnie od ustawienia Squelcha i siły sygnału? Wylutowałem R56 i dalej nic nie słychać.
  Czy ktoś może wie co to może być albo gdzie szukać usterki?
 • Poziom 40  
  Czy odbiornik funkcjonuje? Tzn czy widać sygnał na s-metrze diodowym?
 • Poziom 40  
  Spróbuj włączyć słuchawkę na wyjście wzmacniacza. Może przycisk w mikrofonie nie włącza głośnika? Albo może faktycznie awaria ukł blokady szumu. Te potencjometry suwakowe w tym radiu nawalały.
 • Poziom 14  
  Dzięki za pomoc. Przyczyną braku sygnału w głośniku było przecięcie przez kogoś jednej ze zworek na płytce. Jednak po wlutowaniu R56(układ Squelcha) radio znowu ucichło. Tym razem winowajcą okazał się potencjometr od squelcha- na razie go poprostu zwarłem.