Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson S51 Electronic - Brak 3 i 4 biegu .

haranek3 02 May 2013 14:40 5643 7
    haranek3
    Level 8  
    Witam,
    mam problem brak 3 i 4 biegu w Simsonie . Podobno da się to wyregulować. Proszę o pomoc .
  • Helpful post
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Biegi 3 i 4 nie trafiają podczas zmiany biegów (wyskakują), czy nie czuć na dźwigni sprzęgła że przełącza się bieg, jak przełączanie z jedynki w dół i z czwórki w górę (przy tym lekkie naciśnięcie dźwigni w dół umożliwia wrzucenie biegu 3 i 4)?
    haranek3
    Level 8  
    Nie czuć na dźwigni sprzęgła lecz przy bardzo mocnym szarpnięciu 3 i 4 wchodzi ...
  • Helpful post
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Biegi do regulacji, jednak wcześniej należałoby zminimalizować luzy na tzw. "wahadełku" i dać podkładkę 1.2 mm na wałek krzywkowy, dopiero wtedy skrzynia po regulacji będzie pracować idealnie.
    Jeśli występowałby problem z koniecznością naciskania dźwigni w dół przed zmianą biegów, to należałoby zlikwidować luz na sprężynie zwrotnej dźwigni zmiany biegów, lub ewentualnie wyrzucić podróbkowy automat (kosę) i zamontować oryginał DDR.
    haranek3
    Level 8  
    bo ja taki zielony trochu czyli nie trzeba rozpoławiać silnika ?
  • Helpful post
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Nie trzeba rozpoławiać silnika, o ile przypadkiem nie wyciągniesz ze skrzyni pręta wybierającego biegi (wypychacza kulek), bo wtedy posypią się kulki i wtedy raczej nie złożysz tego z powrotem bez rozpołowienia silnika.
    Aby dojść do całego automatu potrzebne jest zdjęcie lewej pokrywy i odkręcenie sprzęgła.
    Jeśli jesteś zielony w tych sprawach to lepiej ogranicz się do regulacji biegów.
    haranek3
    Level 8  
    Teraz rozkręciłem kopka i dźwignie zmiany biegów i mam tylko 1 a 2, 3 i 4 brak :(
  • Helpful post
    Aerofree
    Level 9  
    Kumpel miał podobny problem i z tego co pamiętam regulował tylko i wszystko było ok. Bez rozbierania silnika.