Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pendrive - niewidoczny - włóż dysk do stacji K

gadek80 02 May 2013 16:42 4458 12
SterControl
    gadek80
    Level 25  
    Witam
    Przejżałem juz wiele forów i niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
    Mianowicie od początku.
    W laptopie Lenovo włożyłem nie firmowy pendrive (używany z 4 lata) i podczas segragacji zdjęć (jpg) system się zawiesił i po zamknięciu programu w menadżerze zadań pendrive padł. System Windows 7 po włożeniu pendriva instaluje sterowniki lecz go potem nie zauważa, a w systemie XP pokazuje się jako dysk K czyli prawidłowo, lecz po kliknięciu na niego pokazuje się komunikat "włóż dysk do stacji K"
    Na pendrivie świeci się dioda, lecz nie miga tak jak przy transferze.
    Próbowałem się już ratować takimi programami jak: "Find and Mount", "TestDisk", "Get Data back for Fat" "Bad Copy Pro"
    W którymś programie pokazało że jest na nim 5kb we własciwościościach nie pokazuje żadnych informacji o danych.
    Czy macie jakieś pomysły.
    Dzięki i pozdrawiam
  • SterControl
    melanchel
    Level 30  
    Zapomnij o poprzednich poradach, bo one nic nie wniosą, nie pomogą Ci w tym temacie!
    Odczytaj log z:
    http://www.antspec.com/usbflashinfo/
    I popatrz dla porównania w programie ChipEasy jaki jest zastosowany kontroler i rodzaj pamięci flash?
  • SterControl
    gadek80
    Level 25  
    To jest zrzut z programu Victoria. Teraz ściągam jeszcze Acronis Disk Director i dalej będę próbował a melanchel nie wiem co na tej stornie mam znaleźć, nie umiem rosyjskiego :)
    Pendrive - niewidoczny - włóż dysk do stacji K
    gadek80
    Level 25  
    Acronis Disk Directorniestety nie widzki dysku k mimo ze jest na mój komputer. Widzi tylko dyski HD.

Dodano po 2 [minuty]:

malenchel to wyszło z tego programu:
    Code: text
    Log in, to see the code
    gadek80
    Level 25  
    Ogólnie chciałbym odzyskac jak najwięcej, bo były tam nie tylko zdjęcia, ale zdjęcia sa najważniejsze. Byłe robione w JPG a nie RAW. Spróbuję tego programu i dam znac co się stało.

Dodano po 3 [minuty]:

Tylko, ze też nie wiem co wybrać na tekj stronie :/
    wojtek7774
    Level 15  
    Słuchajcie, a może - skoro żaden program nie wykrywa pendriva - poszło coś na złączu (luty)?
    3daniel33
    Level 14  
    Nic nie rób czego będziesz później żałował.

Poczekaj na inne rady i poczytaj na forum czy ktoś miał podobny problem.

Jak Ci zależy na danych to zostaw go na razie w spokoju!!!
    gadek80
    Level 25  
    3daniel33 i tak chyba zrobię, bo jednak żadna z porad nie pomogła. W dalszym ciągu pokazuje "włóż dysk do stacji" i ewentualnie jakieś 5k tylko nie wiem gdzie.
    Z tego co się też znajomych pytałem to słyszałem tylko "kosz" :)