Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki klucz pneumatyczny kupić ?

lukasz_mix 25 Lut 2014 09:16 110727 122
    archie39
    Poziom 13  
    Ten klucz wymaga dużej butli lub mocnego kompresora. Na kompresorze z marketu z butlą 50l odkręcisz 1, 2 śruby w jednym cyklu pracy. Jeśli masz duży kompresor, to klucz jest OK.
    Rocketlog
    Poziom 8  
    Witam,
    Ja także nie chce zaczynać nowego tematu, posiadam kompresor Metabo Profi 320-10/100-1, niestety nie dorobiłem się jeszcze klucza, chciałbym takowy zakupić, do zastosowań około garażowych i do wymiany kół we własnych samochodach. Pytanie tylko, jaki klucz podejdzie pod mój kompresor?
    Zastanawiałem się nad:
    Kamasa-Tools K9803
    METABO SR2700
    lub ewentualnie coś w granicach 500zł
    kwantor
    Poziom 38  
    szostekos napisał:
    Nie chcę zakładać nowego tematu, więc dołączę się tutaj. Zamierzam kupić jakiś dobry sprzęt. Wcześniej miałem taki zwykły, z supermarketu, ale nie za długo to wytrzymało i zdecydowałem się na coś lepszego. Znalazłem firmy Adler, bardzo mi się to podoba http://www.mar.sklep.pl/narzedzia-pneumatyczn...-vgl2209-1350nm-1/2-adler-+-6szt-nasadek.html
    Co o tym myślicie?

Ja mam do czynienia z bliżniaczo wyglądającą, wyposażoną wkładką do szafki firmy Licota i klucz jest zupełnie podobny, lekki kompozytowy- mój ma 1110 Nm. Licota. Praca tym to wielka przyjemność, na razie kilka miesięcy, więc trudno mówić na temat trwałości.
    Ma jeszcze ciekawy gadżecik, na zasilaniu szybkozłączka jest na przegubie kulowym, co bardzo ułatwie podejście w ciasnych miejscach.
    tomybb
    Poziom 26  
    A ja mam takie pytanie: Czy mały kompresorek ok 3l , 8bar nada się do współpracy z kluczem? Chodzi oczywiście o odkręcenie jednej śruby i tyle a nie ciągła pracę. Proszę o odpowiedz.
    tomiok
    Poziom 33  
    tomybb napisał:
    A ja mam takie pytanie: Czy mały kompresorek ok 3l , 8bar nada się do współpracy z kluczem? Chodzi oczywiście o odkręcenie jednej śruby i tyle a nie ciągła pracę. Proszę o odpowiedz.

Koledzy czytajcie ze zrozumieniem, zanim zapytacie.
    Na tej samej stronie kilka postów wcześniej ....

archie39 napisał:
    Ten klucz wymaga dużej butli lub mocnego kompresora. Na kompresorze z marketu z butlą 50l odkręcisz 1, 2 śruby w jednym cyklu pracy. Jeśli masz duży kompresor, to klucz jest OK.

Skoro na 50L butli tyle pójdzie, to jak myślisz 3 L cokolwiek uciągnie ?
    Chyba że sam kompresor ma super wydajność w co mocno wątpię.
    3L to stanowczo za mało na jakikolwiek tego typu klucz.
    tomybb
    Poziom 26  
    tomiok napisał:
    Koledzy czytajcie ze zrozumieniem, zanim zapytacie.
    Na tej samej stronie kilka postów wcześniej ....

archie39 napisał:

Tu mowa jest o konkretnym kluczu, ja pytałem czy jakikolwiek inny klucz będzie współpracował.
    tomiok
    Poziom 33  
    A przecież napisałem ...

tomiok napisał:

...3L to stanowczo za mało na jakikolwiek tego typu klucz.
    kwantor
    Poziom 38  
    Odkręcisz bez problemu, ale będziesz musiał robić przerwy, aby kompresor napompował ponownie.
    Czyli szybciej odkręcisz zwykłym kluczem..
    Wszystko się da zrobić, nawet chełm wywinąć na drugą stronę- człowiek jest kreatywny :D
    tomybb
    Poziom 26  
    tomiok napisał:

kwantor napisał:
    Odkręcisz bez problemu, ale będziesz musiał robić przerwy, aby kompresor napompował ponownie.

Czyli jak w końcu? 3,8l (bo tyle dokładnie ma) wystarczy czy nie?

Jak pisałem wcześniej zależy mi tylko na odkręcaniu jednej śruby i koniec, potem mogę sobie czekać nawet godzinę.
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda
    tomybb napisał:
    tomiok napisał:

kwantor napisał:

Jak pisałem wcześniej zależy mi tylko na odkręcaniu jednej śruby i koniec, potem mogę sobie czekać nawet godzinę.

Dane które podałeś nie dają ŻADNEJ podstawy do udzielenia sensownej odpowiedzi.
    Ciśnienie i pojemność butli w tym przypadku to znikome dane.
    Przy tak małej butli najważniejsza jest wydajność sprężarki.
    W tym przypadku objętość butli jest żadna.
    Podaj wydajność sprężarki, to odstaniesz odpowiedź.
    Jeśli ten kompresor jest Chiński, to to co napisali zazwyczaj odpowiada 50-60% realnej wydajności.
    kwantor
    Poziom 38  
    tomybb napisał:

Nie zrozumiałeś- odkręcał będziesz 20 minut - reszta czasu będzie należała do ciebie.
    To w wypadku, gdy śruba będzie zardzewiała itp.
    Jeśli będzie wkręcona palcami i posmarowany gwint, to jest nadzieja, że odkręcisz w 1 sek.
    darecki84
    Poziom 10  
    Witam nadszedł i u mnie czas na klucz pneumatyczny będzie on wykorzystywany przy odkręcaniu kół i elementów zawieszenia używany raz na jakiś czas w przydomowym warsztacie ,posiadam kompresor Metabo Profi 320-10/100-1 co można do tego dobrać w rozsądnych pieniądzach ? pytam ponieważ na alledrogo jest tego pełno dziękuje za podpowiedź.
    darecki84
    Poziom 10  
    Patrzylem wlasnie wczesniej na aste i ma male zapotrzebowanie na powietrze niz te yato czy inne przy tym momencie co podają
    darecki84
    Poziom 10  
    fajne ale to nie na moją kieszeń :( zostańmy jeszcze przy kluczu asta i tu mam parę pytań jak jest z tym przyciskiem załączającym ,regulacją i zmianą obrotów nie wygląda to na mocne chyba że mi się tak tylko wydaje znalazłem parę aukcji tylko nie wiem którą wybrać ? nie mam nic do pneumatyka tak że nasadki też by się przydały a tu są w gratisie tylko do kół nie ma i w jednej jest gwarancja dożywotnia tylko muszę się dowiedzieć co ona obejmuje no i made in Taiwan .
    http://allegro.pl/klucz-pneumatyczny-udarowy-1486nm-asta-nasadki-i4611275601.html
    http://allegro.pl/klucz-pneumatyczny-1486-nm-gratis-nasadki-12-kat-i4616945234.html
    http://allegro.pl/klucz-pneumatyczny-udarowy-1486nm-asta-gratis-i4599388794.html
    darecki84
    Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź ale trochę za późno kupiłem aste i jak na razie jestem zadowolony
    ratem
    Poziom 8  
    Witam, nie chę również zakładać nowego tematu. Mój wybór wymusza mała sprężarka 40 l, 1,1 kw, 10 atm, 6,5 m3/h produkcji polskiej. Główny parametr to wydajność powietrza co po przeliczeniu daje 108 l/min.
    W dobie naklejkowych firm zwykle producent jest ten sam z Chin, zmienia się tylko kolor, napis. Zamierzam kupić kóryś z tych :

http://allegro.pl/klucz-udarowy-pneumatyczny-1-2-750nm-asta-mini-i4650988733.html
    http://allegro.pl/show_item.php?item=4719163314.

Oba klucze są identyczne, parametry techniczne zbliżone za wyjątkiem tego zapotrzebowania l/min.
    Skłaniam się w stronę neo bo lepszy przelicznik cenowy dzięki nasadkom.
    Mam komplety obu firm z grzechotkami gdzie yato jest daleko w tyle ( myślę , że nasadki udarowe neo są porządnej jakości).
    Może ktoś używał tych narzędzi by zweryfikować, czy jedna firma podała średnie zapotrzebowanie l/min(neo 164) a druga minimalne(asta 71). Czy rzeczywiśę asta pracuje płynnie z podwanym mometem przy małym zapotrzeowaniu powietrza?
    Czy to ten sam klucz?
    Czy jak dołącze reduktor wydłży się czas pracy narzędzia?Z góry dziękuję
    pepe150
    Poziom 35  
    Dołączę się do tematu.
    Poszukuję klucza pneumatycznego/udarowego.

Mój kompresor ma takie parametry:
    Wydajność 250 l/min.
    Maksymalne ciśnienie 10 Bar.
    Zbiornik 50 L.

Budżet jaki przeznaczam to 500 zł.
    Coś w tej cenie znajdę porządnego?
    Bo jak sprawdzam na allegro, to większość kluczy ma pracę 6,2 bara, moment od 300 do 1500 nM, a pobór powietrza od 50 l do 500 l.
    Gżehó
    Poziom 21  
    Hej

Czy użytkownicy YATO 0953 mogą coś powiedzieć, po dłuższym okresie użytkowania?

Akurat szukam czegoś za około 500złi zastanawiam się czy to będzie dobre? Do tego nasadki i wychodzi jak za Adlera z linku wyżej (620zł).

Wprawdzie klucz nie będzie śmigał dziennie po kilka godzin, jednak czasem potrzebuję odkręcić coś bardziej upartego i chciałbym mieć wystarczająco mocny klucz.

Wydatek powietrza nie ma dla mnie większego znaczenia, sprężarka bije ~850l/min.
    bizon_126
    Poziom 29  
    Gżehó napisał:
    Hej

Czy użytkownicy YATO 0953 mogą coś powiedzieć, po dłuższym okresie użytkowania?

Akurat szukam czegoś za około 500złi zastanawiam się czy to będzie dobre? Do tego nasadki i wychodzi jak za Adlera z linku wyżej (620zł).

Wprawdzie klucz nie będzie śmigał dziennie po kilka godzin, jednak czasem potrzebuję odkręcić coś bardziej upartego i chciałbym mieć wystarczająco mocny klucz.

Wydatek powietrza nie ma dla mnie większego znaczenia, sprężarka bije ~850l/min.

Mam w pracy dwa takie w jednym objechało kwadrat drugi jeszcze żyje ale szału nie robią
    Mamy jeszcze trzeci CP 7733 1/2"-i ten daje radę ,przy intensywnym katowaniu
    Do domu kupiłem sobie CP 7748 i przy dosyć małym kompresorze który posiadam bez większych problemów odkręca przeguby w moim fiacie sc-używam go hobbystycznie

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Podczas remontu kosiarki rotacyjnej też nieźle sobie radził
    Gżehó
    Poziom 21  
    Ja tak wczoraj sobie szperałem i zastanawiam się jednak nad HAZET'em, konkretnie model 9012-1SPC, ktoś z was używa ? Warto wydać te 700zł z nasadkami do alumków ?

Mechaniką tylko dorabiam, przy czym przynajmniej w 5 autkach wymieniam dwa razy do roku koła więc leżał całkiem odłogiem nie będzie ;-)

Musiałby (fajnie by było ) sobie też radzić ze śrubami zawieszenia w starszym aucie ;-)
    Gżehó
    Poziom 21  
    Ja tymczasem jednak kupiłem ASTA a-ir6212 i póki co jestem pozytywnie zaskoczony.
    Wszytko do tej pory odkręcałem na pierwszym biegu, w tym koła, od 21 lat nie ruszane ograniczniki na zwrotnicy i śrubę zabezpieczającą sworzeń (Mercedes). Zero wysiłku :-)
    darecki84
    Poziom 10  
    Ja zdecydowałem się na aste A-6112N niski pobór powietrza .
    Szymon Tarnowski
    Poziom 27  
    Zadam pytanie od innej strony, ale bardziej potrzeba opinii kogoś kto używa taki zestaw. Załóżmy że kupię klucz Adler ten z momentem 1350Nm, jaki musiałaby by być minimalna pojemność zbiornika w kompresorze tak żeby odkręcić 5 śrub w kole, albo nakrętkę na półosi, na jednym napełnieniu zbiornika? Oczywiście zakładając użycie chińskiego kompresora z allegro lub marketu. Ma to być do użycia w przydomowym warsztacie, używane kilka razy w roku, więc szkoda kasy i miejsca na jakiś duży kompresor.