Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B [X10XE] - Odczytana wartość napięcia sensora O2 spada do zera

02 Maj 2013 18:20 3228 17
  • Poziom 23  
    Temat jest powiązany z moim poprzednim postem, ale teraz chciałbym zapytać o wartości odczytane. Może miał ktoś coś podobnego.

Opel Tech w blokach pomiarowych ma taką wartość "O2 napięcie sensora" w mV. Jak w czasie pracy silnika powinien wyglądać ten parametr?
    Wg mnie moje wskazania są dziwne.
    Uruchamiam silnik i wartość wynosi 454mV i po około 5sek zaczyna spadać do zera. I tak trzyma to zero. natomiast na sondzie napięcie jest 0,24V do 0,7V i to napięcie trzyma sonda.
    Czy to jest prawidłowe,a jeśli nie to co może być przyczyną.

PS. Odłączyłem złącze od ECU i przejście jest na pinach.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Z opisu w tym i poprzednim powiązanym wątku ,wychodzi ze tak na testerze 0 a pomiar na sondzie wskazuje napięcie.
    Ciekaw jestem czy pomiar jest robiony skanerem tech czy programem opel tech i kablem kkl do tego?
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 23  
    Code:
    Jesteś pewny ,że podglądasz sondę przed katem?

Przyznam że nie rozumiem, sorrka

A wracając do tematu. W Op-comie jest taka zakładka "O2 sensor" w [mv]

Zrobiłem dzisiaj tak. Podłączyłem się do sterownika i ta wartość na niepracującym silniku pokazuje 0mV. Potem odłączyłem sondę i wtedy pokazuje 454mV. I to się utrzymuje cały czas. Potem wpiąłem sondę z powrotem, podłączyłem się do ECU uruchomiłem silnik i wygląda to tak, że na początku jest 454mV i zaczyna spadać do zera i już to trzyma. Jak przygazuje to spada szybciej do tego zera.

Nie mogę porównać z innym autem bo nie mam dostępu, może to tak ma być, nie wiem po prostu.
    Z drugiej strony przecież sonda oscyluje napięciem dość szybko jak na możliwości odczytu testerem więc dlaczego niby tam ktoś dałby taką funkcję. Może to ma tylko pokazywać napięcie referencje a nie wartość rzeczywistą.

Cały problem ma z tym że wyskakuje mi błąd P0130 za niskie napięcie sensora lambda. Po niezaleznym pomiarze sondy napięcie wydaje się być ok bo oscyluje pomiędzy 0,2 a 0,7V cały czas nawet jak pokazuje to zero.

Ten błąd się pojawia pomimo podmiany przepływomierza, sondy, czujników temp.

Pomóżcie mi co jest grane z nim. Poza tym tester pokazuje ubogą mieszankę a z rury wydechowej śmierdzi paliwem. Czasy wtrysku jakie są na wolnych obrotach wynoszą około 6ms.
  • Poziom 36  
    Sprawdź czy sonda jest przewidziana do współpracy z tym sterownikiem
  • Poziom 23  
    Tak to sprawdziłem, zgadzają się nr katalogowe
  • Poziom 36  
    Kable i to co na nich powinno być , oczywiście też ..więc zostaje sterownik
  • Poziom 23  
    Sprawdzałem na wtyczkach od ECU i przejście jest.
    Nie wiem jak wymienić ECU tak aby zgrać go z immobilizerem.
    A myślisz ze sterownik został jakoś uszkodzony?
  • Poziom 36  
    Skoro jesteś pewien podpowiedzi testera , własnych pomiarów i sprawdzenia wiązki nie pozostaje nic innego
  • Poziom 23  
    W wymieniałeś kiedyś sterownik. Mógłbym na próbę podmienić ale nie wiem jak go zgrać z immobilizerem?
    Czy możesz mnie naprowadzić jak to zrobić?
  • Poziom 36  
    To grzebanie z immo , a o tym publicznie nie dyskutujemy .
    Traktuję to forum jak świetną zabawę i ćwiczenie pamięci , nie zamierzam naruszać zasad tu obowiązujących
  • Poziom 23  
    Sterownik wymieniony i dalej to samo. Analiza spalin wskazuje na bogatą. A sonda, przepływomierz były wymieniane.

Czy może ktoś z Was załączyć zdjęcia ze skanera pracującego silnika? Już nie mam pomysłów co jest grane.
  • Poziom 23  
    Powietrze się zgadza, tps też tak mam.
    Parametry spisałem: Integrator O2 stoi na 128,
    Co do resetu, bez konsultacji bałem się tego robić. Jak wchodzę w tą funkcję to mam trzy parametry. Czy je się wpisuje czy po prostu to co tam jest aktywuje.
  • Poziom 23  
    Już nie mam Techa. Jak tak napisałem to przepraszam. teraz mam op-coma pożyczonego i na tym się opierałem ten opis, więc jeszcze raz przepraszam.
    Załączę zrzut ekranu jak to wygląda.