Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar nixie poniżej 150zł- poszukuję linków do tematów

02 Maj 2013 20:10 1008 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    chciałbym zbudować zegar nixie w cenie do 150zł, ew. 200 (jak np. nie będzie innych, albo przekroczenie 150 da duże zyski).
    Przede wszystkim zależy mi na takim, żeby nie rozbiegał się czasowo (gdzieś widziałem taki, w którym trzeba było poświęcić dużo czasu na "dostrajanie"). Mile widziane są także takie, gdzie nie trzeba programować, gdzieś taki widziałem, ale to był chyba właśnie ten, który się rozbiegał z czasem rzeczywistym.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Zależy jakie lampy, tak naprawdę dobre i ładne lampy plus podstawki to juz kwota zbliżająca się pod twój budżet, a co z resztą elektroniki? zasilaniem, sam obudowa jeśli nie ma się materiału zaplecza technicznego albo chociaż zdolności manualnych to drugie tyle.
    Nie myślałeś o zegarze na lampie VFD? Jest tańszy a da się go zrobić równie ładnego jak nixe, na początek polecam lampę iw 18
  • Poziom 9  
    Nie licząc obudowy. VFD mi się niezbyt podoba, szczerze mówiąc-wcale, jakoś tak jakby jakaś kasa fiskalna. Co do lamp, to nie mam jakoś wielkich wymagań, byle nie za małe i stojące pionowo. Z tego co widziałem na Allegro, to sensowną lampę można kupić za ok. 10zł, więc same lampy to np. 50-70zł (nie zależy mi na wyświetlaniu sekund), podstawki 40(?), więc ok. 40-90zł na elektronikę. Zaplecze techniczne nie wydaje mi się problemem, podobnie jak zdolności manualne.