Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TP-Link MR3420 do Liveboxa 1.0

02 Maj 2013 23:09 1998 18
  • Poziom 8  
    Witam, chciałbym podłączyć wymieniony w temacie router do Liveboxa (samego liveboxa nie moge wywalic ze wzgledu na telewizje). Widzialem podobne tematy, jednak nigdzie nie ma prostej instrukcji krok po kroku, a dotychczasowe kombinowanie nie przynosi rezultatu.

Czy ktos moglby opisac krok po kroku jak podlaczyc ten router i wykonac odpowiednia konfiguracje?

Z gory dzieki za pomoc
  • Poziom 43  
    Napisz może parę słów o tym co do tej pory zrobiłeś? W jaki sposób podłączałeś obydwa urządzenia i jak konfigurowałeś TP-Linka?
  • Poziom 8  
    Pewnie. Router podpiety do jednego z portow wyjsciowych w lajwboxie. Konfiguracja polegala na ustawieniu ssid, hasla i ustawieniu dchp czy dhcp na Dynamic IP. Dodatkowo zmienilem IP LAN zeby nie gryzlo sie z Lajwboksem (standardowo byly identyczne). I to w sumie jest zrobione na chwile obecna.
  • Poziom 43  
    Najprostrzy sposób to wyłączenie serwera DHCP w TP-Linku save i reboot, spięcie skrętką z LB po porcie LAN (dowolny żółty)
  • Poziom 8  
    Spiecie skretka LB po porcie lan? Co dokladnie masz na mysli?
  • Poziom 43  
    Połączenie z LB kablem do portu LAN routera.
  • Poziom 8  
    Nope. Dalej nie dziala internet w tp linku. Moze trzeba zrobic cos jeszcze? A i generalnie czytalem gdzies ze ssid i haslo musza byc takie same na tpl jak ma lb. To prawda? Na razie mam ustawione inne.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Akuap napisał:
    o prawda? Na razie mam ustawione inne.

To już jest kosmetyka. Nie masz przypadkiem takiego samego adresu IP na LB i TP-linku?
  • Poziom 8  
    Nie. Mam 192.168.1.1 na lb i 192.168.10.1 na tpl
    Port WAN w tp-linku masz wolny czy używany do połączenia z LB?
  • Poziom 8  
    Wolny. Kolega wyzej polecil mi polaczenie przez lan. Zmienic na WAN? I czy przy okazji zmienic cos w konfiguracji?
    Czyli zmień to IP na tp-linku na 192.168.1.254 będziesz miał prościej w konfiguracji i DHCP wyłącz (disable).
  • Poziom 8  
    Po zmianie IP jakims cudem w ogole nie chce mi wejsc do konfiguracji tp linka.
    Musi użyć adresu 192.168.1.254 do logowania się na TP-linka. Adresacja na karcie w komputerze:
    IP 192.168.1.100
    maska 255.255.255.0
    brama 192.168.1.1
    DNS 194.204.159.1 i 194.204.152.34
  • Poziom 8  
    Ok. Moge juz wejsc do ustawien routera. Ale gdzie dokladnie mamnwpisac dane o ktorych mowisz? I czy w koncu tp ma miec lb wpietrgo przez lan czy wan?
    Network->LAN wpisujesz 192.168.1.254 robisz SAVE.
    DHCP->DHCP Setting - robisz disable - robisz SAVE.
  • Poziom 8  
    Ok. Wpisane i nie dziala w dalszym ciagu.
    Zrobiłeś SAVE i reboot tp-linka?
  • Poziom 8  
    Tak. I przy okazji znalazlem problem. Wina kabla lan. Wymienilem i dziala. Dzieki za pomoc!