Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Clone+ Home Edition 150 - Clone+ Home Edition nie działa z kartą NC+

anntek 03 May 2013 09:46 15591 6
    anntek
    Level 20  
    Witam, Mam problem z Clone+, kupiłem nowy zestaw z trzema kartami i pakiet NC+. Robię wszystko jak w instrukcji (chodzi o klonowanie kart) i mam tylko sygnał na jednym dekoderze, na reszcie dekoderów mam że sygnał zablokowany. Zrobiłem aktualizację Clona i też nie pomogło. Objaw jest taki, że jak mam kartę NC+ w serwerze a karty klonowane w dekoderze tylko jedna działa np na dekoderze oryginalnym z cyfry ale wystarczy że wyciągnę jedna kartę np z dekodera cyfry automatycznie na fergusonie jest już sygnał. Nie wiem czy robię coś nie tak czy muszę jeszcze coś ustawić?

Dodano po 24 [minuty]:

Witam ponownie zauważyłem że jak podłączę tylko dwa fergusony bez dekodera NC+ to wszystko działa wiecie może czego to przyczyna, albo co trzeba ustawić? Zauważyłem też że na kartach CLONA ostatnia lampka "LINK" mruga jednokrotnie co jakiś czas a jak jest włożona w dekoderze NC+ mruga dwukrotnie co jakiś czas. Mam dekoder NC+ "mediaBOX+ HD recorder model: ITI-3740SX", a fergusony to ARIVA 102E".
    Anonymous
    Anonymous  
    kris_kjk
    Level 11  
    anntek wrote:
    Witam ponownie zauważyłem że jak podłączę tylko dwa fergusony bez dekodera NC+ to wszystko działa wiecie może czego to przyczyna, albo co trzeba ustawić? Zauważyłem też że na kartach CLONA ostatnia lampka "LINK" mruga jednokrotnie co jakiś czas a jak jest włożona w dekoderze NC+ mruga dwukrotnie co jakiś czas. Mam dekoder NC+ "mediaBOX+ HD recorder model: ITI-3740SX", a fergusony to ARIVA 102E".

Tzn. CLONE działa, ale jeśli są połączone dwa tunery np. Ariva ? Jeśli kartę z CLONE włoży się do tunera NC to dzielenie sygnału całkiem zanika ?
    Czy to znaczy, że CLONE działa z NC+ pod warunkiem nie używania ich tunerów ?

Generalnie CLONE nie powinien działać z kartami NC+ i kartami Polsatu. Karty są sparowane z tunerami lub modułami CAM.

CLONE zadziała, ale tylko jeśli migrowaliśmy z C+ i mamy kartę z C+. Nowa karta NC+ nie bedzie działać.
    Anonymous
    Anonymous  
    kris_kjk
    Level 11  
    kris_kjk wrote:
    Nowa karta NC+ nie powinna działać.

Napisałem, że nie, ale wyedytuje post Nowa karta NC+ nie będzie działać - będzie lepiej brzmiał ;)

Tendencja do parowania kart z tunerami nie jest zbyt dobra dla użytkownika. Może i dobra dla operatora, ale abonentowi utrudnia wykorzystanie własnego sprzętu.
    anntek
    Level 20  
    Ok czyli lipa, a powiedzcie mi panowie jak działa ten multico? Czy muszę mieć jakiś dodatkowy kabel między dekoderami czy nic nie potrzeba?
    Anonymous
    Anonymous