Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Clone+ Home Edition 150 - Clone+ Home Edition nie działa z kartą NC+

03 May 2013 10:11 15006 6
  • Level 20  
    Witam, Mam problem z Clone+, kupiłem nowy zestaw z trzema kartami i pakiet NC+. Robię wszystko jak w instrukcji (chodzi o klonowanie kart) i mam tylko sygnał na jednym dekoderze, na reszcie dekoderów mam że sygnał zablokowany. Zrobiłem aktualizację Clona i też nie pomogło. Objaw jest taki, że jak mam kartę NC+ w serwerze a karty klonowane w dekoderze tylko jedna działa np na dekoderze oryginalnym z cyfry ale wystarczy że wyciągnę jedna kartę np z dekodera cyfry automatycznie na fergusonie jest już sygnał. Nie wiem czy robię coś nie tak czy muszę jeszcze coś ustawić?

Dodano po 24 [minuty]:

Witam ponownie zauważyłem że jak podłączę tylko dwa fergusony bez dekodera NC+ to wszystko działa wiecie może czego to przyczyna, albo co trzeba ustawić? Zauważyłem też że na kartach CLONA ostatnia lampka "LINK" mruga jednokrotnie co jakiś czas a jak jest włożona w dekoderze NC+ mruga dwukrotnie co jakiś czas. Mam dekoder NC+ "mediaBOX+ HD recorder model: ITI-3740SX", a fergusony to ARIVA 102E".
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Computer ControlsComputer Controls
  • User removed account  
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 11  
    anntek wrote:
    Witam ponownie zauważyłem że jak podłączę tylko dwa fergusony bez dekodera NC+ to wszystko działa wiecie może czego to przyczyna, albo co trzeba ustawić? Zauważyłem też że na kartach CLONA ostatnia lampka "LINK" mruga jednokrotnie co jakiś czas a jak jest włożona w dekoderze NC+ mruga dwukrotnie co jakiś czas. Mam dekoder NC+ "mediaBOX+ HD recorder model: ITI-3740SX", a fergusony to ARIVA 102E".

Tzn. CLONE działa, ale jeśli są połączone dwa tunery np. Ariva ? Jeśli kartę z CLONE włoży się do tunera NC to dzielenie sygnału całkiem zanika ?
    Czy to znaczy, że CLONE działa z NC+ pod warunkiem nie używania ich tunerów ?

Generalnie CLONE nie powinien działać z kartami NC+ i kartami Polsatu. Karty są sparowane z tunerami lub modułami CAM.

CLONE zadziała, ale tylko jeśli migrowaliśmy z C+ i mamy kartę z C+. Nowa karta NC+ nie bedzie działać.
  • User removed account  
  • Level 11  
    kris_kjk wrote:
    Nowa karta NC+ nie powinna działać.

Napisałem, że nie, ale wyedytuje post Nowa karta NC+ nie będzie działać - będzie lepiej brzmiał ;)

Tendencja do parowania kart z tunerami nie jest zbyt dobra dla użytkownika. Może i dobra dla operatora, ale abonentowi utrudnia wykorzystanie własnego sprzętu.
  • Level 20  
    Ok czyli lipa, a powiedzcie mi panowie jak działa ten multico? Czy muszę mieć jakiś dodatkowy kabel między dekoderami czy nic nie potrzeba?
  • User removed account