Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV - Źle działające gniazdo elektryczne w przyczepce samochodowej SAM.?

george49 03 Maj 2013 11:10 2196 4
  • #1 03 Maj 2013 11:10
    george49
    Poziom 10  

Witam.
    Zaskoczył mnie niezwykły problem z instalacją elektryczną wykonanej w mojej przyczepce samochodowej SAM.
    Dylemat polega na tym, iż gniazdo elektryczne w moim Golfie IV działa bez zarzutu czyli współpracuje z innymi przyczepkami SAM.
    Przyczepkę, którą wykonałem wraz z instalacją elektryczną opartą na schematach i zastosowaniu przewodu 7 żyłowego po podłączeniu nie działa jak powinno.
    Poza lewym kierunkiem wszystko jest OK.
    Wada jest tego typu, że po załączeniu L kierunku pali się przez cały czas w aucie i przyczepce nie dając pulsacji. Reszta wszystko działa.
    Co ciekawe po podłączeniu na krótko z gniazda żarówka kierunku lewego pulsuje, ale przy tym wydaje dźwięk.
    Prawdopodobnie jakiś przekaźnik w aucie.
    Może ktoś podpowie co jest?
    Dzięki.

0 4
  • #2 03 Maj 2013 17:23
    decybel91
    Poziom 39  

Źle podłączone kable w przyczepce, pewnie masę pomyliłeś lub masy nie ma w lampach przyczepy.

0
  • #3 04 Maj 2013 20:45
    george49
    Poziom 10  

Teoretycznie wskazywałoby na złe podłączenie kabli ,ale wydaje mi się robiłem według schematu ze wskazaniem kolorów dla poszczególnych żarówek .
    W przyszłym tygodniu spróbuję podłączyć do gniazda oddzielnie inną lampę .

0
  • #4 04 Maj 2013 20:50
    LoLek85
    Poziom 28  

Zamień we wtyczce przewody od kierunkowskazów i się okaże z której strony gniazda jest problem.

0
  • #5 10 Maj 2014 11:05
    george49
    Poziom 10  

Witam
    Wszystko się wyjaśniło ,w aucie jak się okazało w instalacji pod gniazdo była wiązka przystosowana do przyczepki kempingowej na 12 pin mimo przejściówki ni grało . Po wyrzuceniu tej wiązki wszystko działa . :D

0
  Szukaj w 5mln produktów