Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam drukarki, skanera/ksero dla własnych potrzeb

SP5ANJ 03 Maj 2013 11:48 2208 3
  • #1 03 Maj 2013 11:48
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna kolejnej drukarki/ksero ale mam tylko mętlik w głowie - co zakupić aby zaraz po zakończeniu się gwarancji urządzenie to się nie zepsuło. :cry:

Marka, typ jest mi wręcz obojętna.

Jedynym kryterium jest dostępność do "tuszu" i cena eksploatacji - w rozumieniu, że drukarka może być droższa a eksploatacja już nie.
    Niezawodność również jest w tzw. "cenie".

Wydruków jest mało w skali miesiąca (20 stron/m-c), sterowanie poprzez USB, odczytywanie kart SD i xD w urządzeniu byłoby wskazane, drukarka może być z wydrukiem czarno/białym (bez kolorów).

Prosząc o podpowiedzi, którą to drukarkę zakupić - muszę stwierdzić, że mam dość duży mętlik w głowie bo sprzedawcy niestety nie jestem w stanie uwierzyć (zdecydowanie nie).

Pozdrawiam. Adam.

0 3
  • #2 03 Maj 2013 12:45
    telbod
    Poziom 31  

Proponuje Brother. Tusze tanie, bo bez głowicy. Są też inne zasobniki. W prawdzie wystają z drukarki ale maja pojemność ok 100ml na każdy kolor. Ja używam dwóch od 5-7 lat. Atrament kupuje na litry.

0
  • #3 06 Maj 2013 12:01
    drejsd
    Poziom 10  

Nie ma złotego środka, rady. Zależy czego oczekujesz od drukarki i za jakie pieniądze. Obsługuje kilkadziesiąt typów drukarek w pracy, każda ma coś. Przez większa część od nowości nic się nie dzieje, po większej ilości wydruków lub czasie eksploatacji zaczynają się schody.
    Albo zacina kartki, albo w nagrzewnicy stają, albo dysze się zatykają, albo siada moduł druku dwustronnego...a mógłbym tak jeszcze długo wymieniać.
    Kolega poleca ci Brothera, ja mam takich parę wielofunkcyjnych, głowice po 1,5 roku drukowania do wyrzucenia (mimo tego, że drukarki nie stały a dużo drukowały). Wymiana głowic, koszt wyższy niż sama drukarka. Tusze owszem tanie ale co z tego. Oczywiście nie zakładam, że tak będzie w każdym modelu, po prostu albo trafisz albo nie.
    Jeśli chodzi o drukarki atramentowe to tak naprawdę nie masz za dużego wyboru marek, robi je Lexmark, HP, Canon, Brother.
    Z moich doświadczeń wynika, że jednak bardziej niezawodne i łatwiejsze w razie czego w samodzielnej naprawie są HP. Też więcej znajdziesz pomocy na forach w przypadku ich awarii. Kupowałbym drukarkę jednak z głowicą w kasecie z tuszem a nie w drukarce. Dlaczego? Zasycha głowica w drukarce, drukarkę wyrzucasz, zasycha głowica w pojemniku z tuszem, wyrzucasz ją i kupujesz nową. Łatwo te kartridże się napełnia, kupując jeden oryginalny możesz go napełniać kilkanaście do kilkudziesięciu razy, jeśli się nie boisz robić takich rzeczy to drukowanie jest naprawdę za grosze.
    Minus HP, moim zdaniem skanery są w nich średnie (chodzi mi o obsługę i dołączone oprogramowanie do skanowania) w Brotherah było lepiej.
    Relacja cena-wyposażenie HP i Brother, to jednak Brother wypada lepiej. Jeśli znajdziesz model, który nie ma głowic w drukarce tylko z pojemnikiem na tusz i instrukcję napełniania oraz tusz na litry to można zaryzykować Brothera, jeśli nie to jednak wybrałbym HP.
    O Canonach i Lexmarkach się nie wypowiadam, miałem mało do czynienia z atramentówkami tych producentów. W Canonie jedyne co mnie raziło to duże rozmiary urządzeń.

Napisz więcej konkretów może uda się podpowiedzieć jakiś model, jakie kwoty chcesz przeznaczyć?

0
  • #4 06 Maj 2013 16:50
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Dziękuję za rozjaśnienie problemu.

Temat zamykam i Pozdrawiam.

0