Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wrocław / Oleśnica - Telewizor wyszukuje tylko programy TVP

gadzie 03 Maj 2013 16:03 2223 9
  • #1 03 Maj 2013 16:03
    gadzie
    Poziom 8  

Witam :)
    Mam nowy telewizor Sharp z wbudowanym dekoderem. Do tej pory wszystko odbierał doskonale, nie było żadnego problemu. Jednak dzisiaj na wszystkich programach pokazał się komunikat "brak sygnału". Ponownie wyszukałem programy, ale znalazł tylko TVP (1, 2, info, kultura, polonia itd.) nie ma np. Eska TV, TVN, Polsat, TV4 itd. Próbowałem zmieniać kierunek anteny, ale to nic nie dało. Co jest powodem?

Widziałem, że ten temat się już przewijał, ale nigdzie nie było odpowiedzi jak to zmienić... Proszę o pomoc :)

0 9
  • #3 03 Maj 2013 16:17
    kizek
    Poziom 35  

Jak wygląda sprawa twojej instalacji antenowej bo nic o niej nie piszesz.

0
  • #4 03 Maj 2013 16:22
    gadzie
    Poziom 8  

Używałem opcji automatycznego wyszukiwania.

0
  • #5 03 Maj 2013 16:30
    kizek
    Poziom 35  

Spróbuj wyszukać kanały ręcznie.

0
  • #6 03 Maj 2013 17:01
    gadzie
    Poziom 8  

Spróbowałem, ale jest to samo. Wyszukuje tylko kanały TVP.

0
  • #7 03 Maj 2013 17:07
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

gadzie napisał:
    Spróbowałem, ale jest to samo. Wyszukuje tylko kanały TVP.

Dlaczego nie chcesz podać "stan" Twojej instalacji jak prosił kolega kizek . :?:

Regulamin pkt 3.1.15 .

Podaj :
    - jaka instalacja
    - jaka antena
    - z jakimi poziomami sygnału i jakości jest obecnie odbierany sygnał a jaki był jak było OK

Pozdrawiam.

0
  • #8 03 Maj 2013 17:07
    kizek
    Poziom 35  

Wygląda na to że masz chyba przesterowany sygnał z MUX-1 i 2. Nadal brak info o twojej instalacji antenowej :(.

0
  • #9 03 Maj 2013 17:26
    gadzie
    Poziom 8  

Sorki, ale ja się na tym zupełnie nie znam, więc ciężko mi podawać jakiekolwiek parametry...

Antena jest stara, nie wiem nawet jaki to model czy typ. Obecnie zarówno poziom sygnału jak i jakość są na poziomie słaby. Nie pamiętam dokładnie, jak było wcześniej, ale wydaje mi się, że były lepsze, bo na pasku zasięgu pojawiały się 2-3 kreski, a obecnie nie ma żadnej.

0
  • #10 03 Maj 2013 17:29
    kizek
    Poziom 35  

Chciało by się powiedzieć że jesteśmy w domu i od instalacji antenowej należało by chyba zacząć. Jako że mamy pogodę beznadziejną to zapewne instalacja odmówiła posłuszeństwa :(.

0