Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

golf 2 1.6 benzyna gaśnie na wyższych obrotach

sylweksylwek 03 May 2013 16:37 1860 6
    sylweksylwek
    Level 2  
    Witam
    Pozdrawiam wszystkich jestem nowy na tym forum.
    Posiadam auto marki golf II 1.6 1992r benzyna + gaz zamontowany rok temu
    gaźnik pierburg ale nie ecotronic ;),ostatnio miałem zdarzenie ze podczas jazdy
    strzeliło cos z rury wydechowej (na gazie) dosyć głośno ale mówię raz strzeliło
    to nic strasznego ,ale później po przejechaniu około 500metrów auto
    zaczeło gasnąć przy próbie ponownego odpalenia odpaliło ale po dodaniu gazu
    i jak chciałem ruszyć gasło ,przed ponownym odpaleniem trzeba było chwile odczekać i w tej chwili nie można jeżdzić, odpalę i gaśnie przy czym taki sam efekt
    był na benzynie,paliwo do gaźnika dochodzi.
    może to cos z elektryką z zapłonem, ktos miał podobny problem?
    proszę o poradę ,pomoc, z góry dziękuje
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Co już sam sprawdziłeś?
    sylweksylwek
    Level 2  
    Paliwo do gaźnika się dostaje ,pływak w gaźniku jest sprawny,niezalany,
    przełączniki - benz -gaz sprawne,iskra na ostatniej świecy licząc od aparatu zapłonowego jest,w mikserze na dolnej srubie spustowej czysto,filtr powietrza był niedawno wymieniony i jest czysty,jedynie co jeszcze sprawdze to czy iskra jest na wszystkich świecach i czy zapłon nie jest przestawiony,może to coś z zaworami?
    yasiu.brzeg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zajmij się kolego podciśnieniami, za pewne któreś wyskoczyło.
    condonowy
    Level 1  
    jak masz zbiornik paliwa i pod tylna kanapa jest pokrywa wieczko jak zwal tak zwal odkrec te 3 srubki odlacz kabel zciagnij weze paliwowe wyciagnij to od wskazywania poziomu paliwa i tam oprocz kulki plywaka jest wezyl od paliwa na koncu ktorego sa w nim porobione takie male otworki azeby paliwo sie dostawalo i przedmuchaj je zeby byly te dziurki drozne nastenie zloz odpal i milej jazdy a jesli chcesz uniknac tego w przyszlosci najlepiej zaloz tam na te koncowke wezyka kawalek ponczochy
    sylweksylwek
    Level 2  
    Jutro postaram się jeszcze się trochę pobawić przy aucie;)
    jeszcze jedno ,może istotne w tym modelu golfa jest tzw sterownik pod plastikową osłoną przy szybie taka puszka mniej więcej 20cm na 12cm współpracuje chyba też z aparatem zapłonowym
    ktoś mi powiedział że to ona moze być przyczyną, zaczeła powoli wtedy wchodzic powoli elektronika :) jak dojdę co jest przyczyną postaram się napisać
    a na razie postaram się poszukać zastępczy sterownik na próbę i sprawdzić.
    Tak sobie myslę że wystrzał w rurę spowodowało możę niespalonę paliwo które dostało się do wylotu na rozgrzanę blachę

Dodano po 4 [minuty]:

Niedrożność przewodów paliwowych odpada bo to samo jest na gazie ;)
    jakby nie patrzeć mam dwa systemy zasilania jakby jedno nawaliło drugie powinno
    działać tak myslę , ale dzięki za wskazówki
    sylweksylwek
    Level 2  
    Już chyba znalazłem problem, wymieniłem czujnik halla czy może hallotron
    w obudowie aparatu zapłonowego ,jak na razie jest w porządku
    ;)