Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony bravia kdlex710 - Jak z laptopa udostępnić kablem internet do tv sony ex710

03 Maj 2013 16:57 4398 11
 • Poziom 8  
  Proszę o pomoc mam tv sony bravia kdlex710 z funkcją internet video i laptop w którym internet przez wi-fi chce połączyć przewodem laptop i tv. innej możliwości nie mam bo router jest na piętrze a na adapter wi-fi do sony jest drogi , proszę o jak najmniej skomplikowane odpowiedzi , tak krok po kroku za co z góry dziękuje .
 • Poziom 39  
  1. Jaki router?
  2. Jakie łącze (radio, tel., kablówka)?
  3. Czy w laptopie masz LAN, czy tylko WiFi?
 • Poziom 8  
  Do routera nie mam dostępu wiem ze net jest z neostrady porostu łapie go z niezabezpieczonej sieci a karty sieciowe u mnie wyglądają następująco ;[połączenie sieci bezprzewodowej to Atheros AR5007EG wirreals network ] i druga to [połączenie lokalne Realtek PCie GBE Family Controller ] i włączane udostępnienie .
 • Poziom 39  
  Sorry, ale jak łapiesz nie ze swojej sieci to Ci nie jestem w stanie pomóc
 • Poziom 8  
  Tzn. jest konieczne posiadanie własnego łącza internetowego ?
 • Poziom 39  
  Tak jak na całym świecie.
  Cieszyłbyś się gdybyś to Ty płacił za łącze, a ktoś inny, za darmo, bez Twojej wiedzy z niego korzystał i zabierał przyznaną Ci przepustowość?
 • Poziom 8  
  Ok to łącze internetowe brata dogadam się z nim i ponowie temat w przyszłości .Ale pytanie czy jest taka możliwość takiego podłączenia jak wyżej opisałem proszę o odpowiedzi tak lub nie czy będę musiał coś dokupić ?
 • Poziom 39  
  TAK
  1. Jeśli masz WiFi w kompie - to łączysz się po WiFi z routerm.
  2. Jeśli WiFi masz w TV - to tak samo, jeśli tylko LAN to TPlink TL-WR702N
  3. Jeśli (pkt.1 i 2.) będą w jednej sieci to masz dostęp do laptopa przez TV i możesz sobie puszczać na TV filmy z kompa (chyba Bravia ma tę funkcję)
  4. Możesz ew. dokupić drugi router i mieć swoją sieć WiFi i LAN korzystającą z net-a sąsiada. Wtedy potrzebujesz AirLive G.Duo. Lub jeśli wystarczy Ci WiFi od sąsiada, a potrzebujesz tylko LAN to każdy router z funkcją WISP spełni te wymagania.
  Ustawień niestety nie zrobisz nie mając dostępu do routera
 • Poziom 8  
  Dzięki za rade tylko mam ograniczony budżet i na razie nie stać mnie na kupno routera lub wi- fi do bravi , które kosztuje 250 zł chce połączyć przewodem ethernet z lapka do tv ale dzięki za fatygę wiem ze najprościej jest dokupić dedykowane przez sony wi-fi UWA-BR100 do tv. i wtedy to mam odrazu automatyczne połączenie z routerem bez kabli i ustawień . Pozdrawiam
 • Poziom 39  
  Jeśli masz w TV LAN a nie WiFi to wystarczy Ci to:
  voitek1 napisał:
  ...
  2. ...jeśli tylko LAN to TPlink TL-WR702N
  Albo możesz udostępnić WiFi poprzez LAN
  sony bravia kdlex710 - Jak z laptopa udostępnić kablem internet do tv sony ex710
 • Poziom 8  
  Niestety próbowałem i tego rozwiązania i nic w tv. jest komunikat połączenie przewodowe OK , połączenie z siecią niepowodzenie i połączenie lokalne tez zakończone niepowodzeniem na różne sposoby próbuje udostępnień i i nic , przewód jest ok bo mogę oglądać zawartość laptopa na tv tak jak filmy , zdjęcia itd .
 • Poziom 39  
  Pokaż screena z ustawień LAN routera