Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Micra k11 1999, Lanos 2000 - Modyfikacje Immo/kluczy

Mitz 03 Maj 2013 17:48 1677 2
 • #1 03 Maj 2013 17:48
  Mitz
  Poziom 8  

  Witam

  Czy ryzykuje czymkolwiek próbując odpalić kluczem z wyjętą pastylką(spotyka się opisy "immo blokuje, immo odcina" bez zaznaczenia czy doraźnie czy trwale)? Jak potem wsadzę sprawny klucz to będzie wszystko ok? Pytam bo chce empirycznie ustalić w jakiej odległości musi być transponder. I to jest właśnie drugie pytanie. W jakiej? Interesuje się tym bo chce zmodyfikować klucze(kwestie estetyczne) i lokalizacja pastylki tak blisko nasady jest mi nie na rękę.

  Nasuwa się pomysł żeby całkiem zrezygnować z immobilizera ale sprowadza się do tego samego problemu/niewiadomej. Gdzie muszę przykleić pastylkę i czy w ogóle się da? Bo na filmikach jakieś cuda z owijaniem klucza przewodem pokazują...

  http://www.youtube.com/watch?v=X07aa5mYEZk

  Dziękuje za uwagę

  0 2
 • Pomocny post
  #2 03 Maj 2013 19:00
  kobylak2206
  Poziom 17  

  Immo blokuje tylko na czas braku transpondera "pastylki" lub gdy jest on uszkodzony lub niezakodowany. Jak tylko kolega włoży kluczyk z działającym transponderem przypisanym do danego immo to auto odpali. Odległość z jakiej immo zczyta transponder to max 5cm...
  Cewka (pętla indukcyjna" która "zczytuje" kod immo założona jest u nasady stacyjki i odchodzi od niej przewód do puszki immo. Cewkę można zdjąć i przenieść w inne miejsce jeśli koledze to pomoże.
  Co do rezygnacji z immo to można transponder do cewki przykleić nawet taśmą izolacyjną- tylko czy ma to jakiś sens.
  Pozdrawiam

  0
 • #3 04 Maj 2013 12:34
  Mitz
  Poziom 8  

  Dzięki za odpowiedź. Spróbowałem(micra). Faktycznie nic nie zepsułem, ale odsunięcie pastylki 1,5cm od oryginalnego położenia uniemożliwia odpalenie auta. Praktyczne wnioski są takie że w nowym kluczu lokalizacja musi być prawie identyczna a przyklejenie nawet bezpośrednio przy stacyjce transpondera też nic nie daje. Pewnie musi być "w obrysie". Bypassy na razie sobie daruje.

  Pozdrawiam.

  0