Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Touran 1.9 Kontrolka smarowania

pawlo-1 03 May 2013 20:20 3207 10
    pawlo-1
    Level 9  
    Witam posiadam VW Touran rok 2003 1.9 tdi i mam takie pytanie miga mi kontrolka od smarowania silnika koloru czerwonego , zapala się i ciągle miga w momęcie kiedy obroty silnika dochodzą do około 2 tyś czyjniki wymienione ciśnienie sprawdzone jest ok i nadal to samo niestety,olej też niedawno wymieniony wraz z filtrem , mało tego kiedy obroty silnika dochodzą do ponad 3 tyś z pod silnika słychać jakiś stuk.Proszę o pomoc jeśli można
    decybel91
    Level 42  
    Wnioskując z tego stuku cieżko uwierzyć że ciśnienie oleju jest dobre. Szukaj dobrego mechanika, można zdjąć miskę olejową i ocenić stan panewek.
    pawlo-1
    Level 9  
    No właśnie mechanik sprzawdzał ciśnienie i jest około 2bary z tego co mi mówił, nie chce mi się właśnie coś w to wierzyć bo kontrolka która migo to jest właśnie od ciśnienia oleju i działa wtedy kiedy ciśnienie spadnie poniżej 0,9 bara o ile się nie myle.
    Jak napisałeś kolego odnośnie tych panewek to stwierdził to również po słuchu nie było zaglądane do miski olejowej , a nastraszył mnie wymianą silnika tylko że mam problem ewentualnie znaleść taki bo mam AVQ
    pawlo-1
    Level 9  
    Tak przy około 2000 obr.

Dodano po 29 [sekundy]:

I będzie mrugać dopuki nie zgasze auta
    pawlo-1
    Level 9  
    Właśnie o to chodzi że były wymieniane ten od ciśnienia oraz ten od stanu oleju i nadal to samo
    pawlo-1
    Level 9  
    Nie rozumie tego co napisałeś A co dają?

Dodano po 1 [minuty]:

Może wiesz kolego czy ktoś miał podobny problem bo nie wiem co dalej robić czy faktycznie silnik do wymiany czy jak
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    pawlo-1 wrote:
    Może wiesz kolego czy ktoś miał podobny problem bo nie wiem co dalej robić czy faktycznie silnik do wymiany czy jak

Czy czujniki są sprawne?
    2bar to dobre ciśnienie.

Dodano po 3 [minuty]:

pawlo-1 wrote:
    No właśnie mechanik sprzawdzał ciśnienie i jest około 2bary z tego co mi mówił, nie chce mi się właśnie coś w to wierzyć bo kontrolka która migo to jest właśnie od ciśnienia oleju i działa wtedy kiedy ciśnienie spadnie poniżej 0,9 bara o ile się nie myle.

POdjedz do mechanika zostaw xx zł i bądź pewien.
    pawlo-1
    Level 9  
    Już to zrobiłem dawno stwierdził że czeka mnie wymiana silnika lub remont ale czemu ta kontrolka świeci to mnie zastanawia bo ciśnienie jest dobre i kontrolka ciągle miga

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Witam ponownie a może ktoś mi powie jaka jest różnica między silnikiem AVQ do vw touran a silnkiem BKC . CZy jakbym zmienił silnik kompletny z AVQ na BKC to łapy silnika i skrzynia biegów z silnika AVQ pasowały by do BKC ??????