Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyty główne ASRock z układem audio wysokiej jakości i wzmacniaczem słuchawkowym

exti 03 Maj 2013 21:13 4500 4
 • Płyty główne ASRock z układem audio wysokiej jakości i wzmacniaczem słuchawkowymZintegrowane układy audio na komputerowych płytach głównych mają obecnie takie parametry i jakość, że większość przeciętnych użytkowników PC zadowala się nimi i nie potrzebuje osobnej karty dźwiękowej. Jednakże osoby o bardziej wyczulonych uszach i posiadacze nausznych słuchawek o wysokiej impedancji często decydują się na zakup wzmacniacza lub/i zewnętrznej karty. Firma ASRock postanowiła wyjść im naprzeciw, integrując Purity Sound w swoich nadchodzących płytach głównych 8 Series.

  Jest to zestaw podzespołów, oprogramowania i technologii mających w założeniu producenta wytwarzać dźwięk spełniający wymagania najbardziej wybrednych użytkowników.

  Co do konkretów, nowe płyty będą posiadać 8-kanałowy układ dźwiękowy Realtek ALC1150 zawierający przetwornik C/A o SNR wynoszącym 115 dB i dwa wzmacniacze operacyjne TI NE5532, z czego jeden pracuje jako wzmacniacz różnicowy, a drugi jako słuchawkowy, tolerujący impedancję obciążenia do 600 Ohm. Na układzie Realteka zamontowano ekran chroniący przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, a cała zintegrowana karta dźwiękowa jest odseparowana na PCB od reszty komponentów.

  Źródło:
  http://www.fareastgizmos.com/computing/asrock...irectly-connect-high-impedance-headphones.php

 • #2 04 Maj 2013 03:05
  Trzyzet
  Poziom 18  

  Ciekawe jak są poprowadzone ścieżki od sygnału analogowego... :)

 • #3 05 Maj 2013 12:49
  elektryku5
  Poziom 37  

  No to mamy nawet płyty główne dla audiofili, tylko oni pewnie i tak wolą zewnętrzny DAC...

 • #4 05 Maj 2013 18:57
  pubus
  Poziom 30  

  Dlaczego dla audiofilii od razu..??
  Mam płytę ASRock P67 i o ile po podłączeniu pod wzmacniacz i kolumny dźwięk jest OK to już na słuchawkach jest kiepsko. Sennheiser HD555 grają lepiej podłączone pod Samasung Ace niż pod kompa. Przy sprzęcie dobrej jakości wpływ tego, że jedno zasilane jest z baterii drugie z sieci nie powinien być odczuwalny. A może faktycznie lepiej zainwestować w zewnętrzną kartą dźwiękową?
  Oczywiście jak różnica w cenie będzie zbyt drastyczna to pewnie faktycznie tylko "audiofile" się o nią pokuszą.

 • #5 05 Maj 2013 20:19
  elektryku5
  Poziom 37  

  "Ból" odczuwam raczej tylko podczas nagrywania, bo przykładowo jak nagra się coś z pod laptopa (oczywiście zewnętrzny mikrofon, nie z marketu), to na słuchawkach słychać zakłócenia, albo podczas odtwarzania oba kanały grały inaczej i to jeszcze brzmiały jak opóźnione, co okazało się winą sterownika...
  Zresztą teraz amplitunery mają wejście optyczne, więc tylko światłowód i po problemie.