Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sve1111m1e, Win7 - wolne wifi, karta sieciowa

03 Maj 2013 22:38 1131 5
  • Poziom 2  
    Witam! Mam problem z siecią bezprzewodową, który powoduje, że praktycznie w ogóle nie da się korzystać z sieci- strony bardzo długo się ładują, albo nie ładują się wcale, filmiki np. na youtube buforują się tylko do 2 sekund, a później nic, albo po prosty zrywa połączenie z siecią. Jeśli podłączę komputer przez kabel do internetu wtedy wszystko pięknie idzie. Robiłam co tylko potrafiłam- w tym instalacja nowych sterowników do karty sieciowej pobranych ze str producenta, ale niestety nic to nie dało, a za każdym razem kiedy zerwie mi połączenie i próbuje diagnozować przez narzędzia systemu windows- wyskakuje mi wtedy komunikat, że mam problem z kartą sieciową. Niestety nie potrafię sobie poradzić z tym i bardzo proszę o jakieś porady, albo miejsce gdzie mogę uzyskać pomoc. Mój system operacyjny to windows 7, nazwa modelu sve1111m1e. Niestety kompletnie nie znam się na komputerach i nie wiem co jeszcze mogę napisać, żeby rozjaśnić sytuację.
    Z góry bardzo dziękuję
  • Poziom 35  
    Jaki model tej sieciówki?
  • Poziom 2  
    Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter
  • Poziom 35  
    Oj z tą kartą wielokrotnie był problem zgłaszany do naszego serwisu.
    Pomaga - od najlepiej do najsłabiej:
    1. Wymiana karty na coś innego (ale możesz mieć blokadę w biosie na inne karty)
    2. Aktualizacja sterowników i przełączenie z N na G.
    3. Aktualizacja sterowników
  • Poziom 2  
    hmm.. może rzucę jakieś nowe światło na sprawę- po zainstalowaniu programu antywirusowego avast przez kilka godzin internet działał poprawnie, ale niestety wszystko wróciło już do punktu wyjścia.

2. Aktualizacja sterowników i przełączenie z N na G.

sterownika do karty sieciowej nie da się zaktualizować, ponieważ wyskakuje komunikat, że jest zainstalowana jego najnowsza wersja. Czy są jeszcze jakieś inne sterowniki, które mogła bym sprawdzić?
    i "przełączenie z N na G" z chęcią spróbuję, ale niestety nie wiem co to jest.
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy!
  • Poziom 35  
    Zmienia się to we właściwościach karty sieciowej np w Managerze Urządzeń.

Są do wyboru opcje
    abgn
    bgn
    gn
    n
    - można spróbować zmienić to na g, gb, agb.
    Ogólnie dobrze by było gdyby było g a nie było n.