Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STMicro wprowadza sterowniki zgodne z Linux dla swoich układów MEMS

jacu007 04 May 2013 11:09 3771 1
 • STMicro wprowadza sterowniki zgodne z Linux dla swoich układów MEMS Firma STMicroelecronics wydała nową wersję oprogramowania sterowników obsługujących komunikację z systemami Linux, co umożliwi korzystanie z układów typu MEMS w szerszym zakresie.

  Nowa architektura sterowników jest obsługiwana w najnowszej wersji jądra Linux (od rewizji 3.9). Sterownik sprawia, że urządzenia MEMS firmy ST są bardziej dostępne dla programistów korzystających z oprogramowania Linux. Pozwala na budowę szerokiej gamy urządzeń jak aplikacje konsumenckie, przemysłowe, naukowe, medyczne, związane z precyzyjnym pomiarem ruchu i położenia oraz czujniki wieloosiowe do zastosowań w zdalnym monitoringu, pomiarach, sterowaniu robotami, widzeniu maszynowym i nadzorze.

  Według firmy, nowa architektura sterownika ST zapewnia solidność, maksymalizuje wydajność czujników, umożliwia modułowość i prototypowanie. Dostęp do sterownika jest obsługiwany przez standardowy interfejs IIO (Industrial-IO). Nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie, aby zarządzać którymkolwiek z produktów ST Motion MEMS dzięki wbudowanemu sterownikowi IIO, który jest dostępny w jądrze Linux.

  „Moduły sterowników wprowadzają również możliwość elastycznej wymiany wszystkich urządzeń ST MEMS bez żadnych zmian na poziomie sterownika”, jak powiedział Paolo Bendiscioli jeden z menagerów STMicroelecronics, „takie rozwiązanie ułatwia szybszy upgrade i pozwala naszym klientom na skłócenie czasu wprowadzania innowacji na rynek.”

  Nowa architektura sterownika pracuje z pełną rodziną produktów MEMS firmy ST włączając w to akcelerometry, żyroskopy, moduły inercyjne iNEMO, e-kompasy czy magnetometry. Umożliwia to podłączenie dowolnego czujnika przy minimalnej ingerencji w oprogramowanie. System w szybki sposób może rozpoznać urządzenie, mieć dostęp do danych oraz obsługiwać przerwania.

  http://news.efytimes.com/e1/105426/STMicro-La...strialIOCompatible-Drivers-For-Its-MEMS-Range
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  About Author
  jacu007
  Level 22  
  Offline 
  Has specialization in: systemy mikroprocesorowe, raspberry pi
  jacu007 wrote 688 posts with rating 74, helped 0 times. Live in city Dąbrowa Górnicza. Been with us since 2007 year.
 • #2
  User removed account
  User removed account