Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę uruchomić komputera! ...

26 Lut 2005 14:56 2551 14
  • Poziom 11  
    Witajcie !!!!
    Mam problem z kompem, wlaczajac go slysze tylko pikanie a nic sie nie dzieje : ani monitor sie nie zapala ani nie laduje sie system. Zasilacz chodzi i dysk tez po paru sekundach zaczyna pracowac :)
    Myslalem ze to monitor ale sprawdzalem i to nie to , zasilacz tez sprawdzilem. Prosze o pomoc ....:):):):):)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Opisz dokładnie to pikanie: ile dźwięków, jakie, itd. Płyta główna takim właśnie "pikaniem" sygnalizuje, co jej dolega.
  • Spec od komputerów
    Zresetuj CMOS, podmien zasilacz, karte graficzna, ram.
    W sumie to zacznij od podmiany ramu bo jeden beep i brak obrazu to uszkodzony ram na plytach z biosem AMI, jeden beep i obraz to znaczy ze wszystko ok :-)
  • Poziom 25  
    Witam

Grzeggorz po pierwsze napisz jak pika i jaki masz bios ?
    napisz też czy robiłeś coś z komputerkiem, czy to wyszło samo z siebie

Kolobos jakbyś dobrze post przeczytał to byś wiedział że kolega sprawdził zasilacz, poza tym bez sensu wydaje mi się pomysł żeby od razu cały komputer rozbierać i wszystko sprawdzać, skoro to moze być tylko kurz !!!!

z takim podejściem to przy uszkodzeniu monitora powinno się zacząć od podmiany kineskopu, trafopowielacza a najlepiej od razu całej elektroniki, nie sprawdzając co mu dolega !!! nie wiem gdzie tu logika

i wyjaśnij skąd wiesz jakie dzwięki wydaje kolegi bios, i skąd wiesz żę to AMI
    tarot ?

Pozdrawiam
    artur
  • Spec od komputerów
    :arrow: artur00
    Nie napisal jak sprawdzil zasilacz i nie trzeba rozbierac calego komputera, tylko zaczac od ramu.Ale wolalem napisac, tez inne rzeczy, ktore trzeba sprawdzic.Nie wiem na 100& czy ma bios AMI, ale na tym forum wiekszosc odpowiedzi opiera sie na tarocie, szklanych kulach i fusach, nic nie poradze na to ze autor nie raczyl dokladnie opisac problemu dlatego tez jedyne co pozostaje to zgadywac lub czekac az napisze jaki ma bios, ile beep'ow, co i jak sprawdzal itd.
    Jeden beep i brak obrazu to cos nie tak z pamiecia w biosach ami na tej
    podstawie zgaduje, ze to bios AMI :-)
  • Poziom 11  
    Jest chyba ze 5 lub 6 pipniec z jedna przerwa. A komputer dzialal normalnie a po wylaczeniu juz nie chce sie odpalic. A i jeszcze jest cos takiego jakby guzik sie wcisnal czyt co ??
    bo po podlaczeniu do pradu komp od razu sie wlacza a guzik nie reaguje :/
    Trudno bedzie nawet mi okreslic co to za bios, poniewaz komp zostal przyslany ze stanow i ma calkiem inny bios :)
    Komputer jest oryginalnby IBM i przy uruchamianiu wyskakiwalo takie wielkie litery IBM , i pozniej znikaly i sie ladowal system . Plyta jest zasilana zasilaczem ATX :):):):)

Dodano po 48 [sekundy]:

a zasilacz podmienialem inny :):):):)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Grzeggorz, jak zmieniałeś mu zasilacz, to rozumiem, że otwierałeś obudowę. Przyjrzyj się płycie głónej: może jakieś tam napisy dojrzysz? Podaj je na forum. A co do tego dźwięku: 5 czy sześć? Czy dźwięki są jednakowej długości, czy różnej?
  • Poziom 11  
    Jedyny taki wiekszy napis jaki znalazlem to PULSE P0889 9922-N. Nie wiem czy to to , ale nic innego a propo plyty nie jest napisane. Komp pika lacznie 8 razy:n pik-przerwa-pik,pik,pik-przerwa-pik,pik,pik,pik. Pierwszy dzwiek jest dluzszy a reszta tej samej dlugosci :):):)
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Chyba nie ma takiego kodu u IBM'a chyba, ze to dwa kody? W takim wypadku pierwszy to:
    1 long, 3 short EGA/VGA adapter error, wiec sprawdz grafike.
    http://www.bioscentral.com/beepcodes/ibmbeep.htm

Co do oznaczen jakie podales to google nic o tym nie wie ;-)
  • Poziom 11  
    Hm... okazalo sie ze to ram. Po wyciagnieciu jednej kostki trybi normalnie :) Ale mam trzy kostki, a sposrod nich w tym kompie dziala jedna. Wszystkie dzialaja w innym kompie bez zarzutu a tutaj nie chca ?! Co jest grane ??
  • Spec od komputerów
    :arrow: Grzeggorz
    Tak to juz jest z firmowymi komputerami, potrzebuja firmowych pamieci, najlepiej z listy dostarczonej przez producenta plyty (ibm).Wiec raczej nic na to nie poradzisz.

:arrow: artur00
    Widzisz, jednak zgadlem.Mam dobra szklana kule ;-)
  • Poziom 11  
    No ale wczesniej chodzil dobrze na tym ramie a teraz nie chce ?!
  • Poziom 13  
    RAM ? tak ja terz mamk z tym problemy :)
  • Poziom 17  
    Grzeggorz napisał:
    No ale wczesniej chodzil dobrze na tym ramie a teraz nie chce ?!

Może kurz dostał się do gniazda, spróbuj to oszyścić sprężonym powietrzem, przeczyść też stytki RAM-u.
  • Poziom 11  
    ten ram co nie chce dzialac to nie dziala na zadnym wtyku a ten co dziala to na kazdym :/ to chyba nic tu nie pomoze wyczyszczenie wtyku ?!