Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czasowy wyłącznik napięcia na określony czas

04 Maj 2013 11:36 1764 4
  • Poziom 8  
    Witam, nie wiem czy dobrze trafiłem, potrzebuję porady odnośnie rozwiązania małego dylematu, otóź dzielę budynek z uciąźliwym lokatorem, który często wpina się róźnymi urządzeniami do mojej sieci w piwnicy, sieć z piwnicy jest podciągnięta pod mój licznik co wiąźe się z zwiększonymi opłatami za energię elektryczną, jest moźliwość wpięcia do obwodu ogranicznika poboru prądu wraz z czasowym rozłączeniem sieci na określony czas, czy ktoś mógłby mi pomóc z nazewnictwem? gdzie taki moduł czy przekaźnik moźna zakupić? wiem źe takie coś jest monotowane w budynkach mieszkalnych np. w blokach źeby ludzie nie przerabiali swoje piwnice w warsztat.
  • Poziom 8  
    lekto napisał:
    Pytanie co Ty chcesz zasilić w piwnicy: żarówkę, radio? Co do ograniczenia prądu jest takie proste urządzenie, nazywa się bezpiecznik :D

Wiem co to jest bezpiecznik, w piwnicy jest kilka oświetlonych pomieszceń których ruszać nie chcę, chodzi mi o oto źe gdy współlokator załączy do gniazdka np. wiertarkę to zostanie odcięte zasilanie np. na 5 minut. Po czym automatycznie włączy zasilanie.
  • Poziom 35  
    Zasilanie gniazda pod które podpina się uciążliwy sąsiad poprowadż przez stycznik współpracujący z odpowiednio dobranym prądowo termikiem.Przy wzroście poboru prądu z tego obwodu wyzwalacz termiczny zadziała odcinając napięcie w obwodzie cewki stycznika co spowoduje rozłączenie napięcia na stykach stycznika.a co za tym idzie brak napięcia w gniazdku Przy ustawieniu zwory zabezpieczenia termicznego w pozycję automat po ostygnięciu zabezpieczenia termicznego styki sterujące w termiku ponownie załączą obwód cewki stycznika i poprzez styki stycznika zostanie przywrócone napięcie w gnieżdzie.