Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G 2 II 1,6 8V automatyczna skrzynia + LPG 2001r

metro84 04 Maj 2013 13:35 1296 0
  • #1 04 Maj 2013 13:35
    metro84
    Poziom 2  

Witam, posiadam samochód taki jak w temacie.
    Problem polega na "szarpaniu" lub "falowaniu" obrotami przy normalnej jeździe.
    Jeśli jadę trasą z prędkością w przedziale 70-90 km/h skrzynia zmienia bieg na niższy znów na wyższy i tak się dzieje aż nie przyśpieszę do ok 100 i wtedy wszystko chodzi równo.
    To samo dzieje się jeśli jadę np 80 km/h silnik chodzi równo nic nie szarpie i np uchylę elektryczną szybę lub włączę kierunkowskaz po prostu jeśli użyję elektryki to skrzynia od razu zmienia bieg i obroty wskakują na wyższe.
    Zauważyłem też jeszcze, że najprawdopodobniej te skoki skrzyni w jakimś stopniu powiązane z temperaturą silnika. Już wyjaśniam o co chodzi.
    Mój samochód trzyma temperaturę ok 82 stopni. Wymieniłem termostat i to nic nie dało, dalej trzyma taką samą temperaturę ale co ciekawe gdy samochód jest rozgrzany tzn trzyma temp 82 stopnie, zgaszę go i przekręcę kluczyk na zapłon wtedy wskaźnik pokazuje mi temp 90 stopni włączę silnik i wtedy przez jakiś nie długi czas dalej trzyma 90 stopni ale w rezultacie spada do 82.
    I kiedy odpale samochód kiedy wskaźnik temperatury pokazuje 90 stopni i będę jechał właśnie w przedziale 70-90km/h będę uchylał szyby włączał kierunkowskazy to problemu nie ma skrzynia chodzi równo i stabilnie.
    Mam nadzieję, że ktoś będzie mógł mi pomóc.
    Czekam na dobrze rady :)
    Pozdrawiam.

0 0