Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mozaika na TP 11278 -słaby odbiór kanałów HD

04 Maj 2013 14:54 3135 8
  • Poziom 7  
    Słaby odbiór mam na kanałach z tp 11278: canal+ hd, c+ sport hd, eurosport hd, NG hd, tvn7 HD - szatkuje i mozaika. Inne kanały chodzą super. Sygnał: siła 86, jakość 78. Do tej pory żadnych kłopotów. Zauważyłem że zmienia się non stop parametr BER- standardowo mam na kanałach 0 10e-8, a na tych zacinających się kanałach skacze w górę, pierwszy parametr aż do 71 10e-8. Dek ariva 202e. Jakiś pomysł co jest nie tak?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Upewnij się, że antena jest idealnie wycelowana w satelitę (mówiąc upewnij się mam na myśli wezwanie montera z miernikiem z prawdziwego zdarzenia, który na mierniku sprawdzi stopę błędów i określi co jest przyczyną takiego zachowania).
  • Poziom 7  
    Przyszedł koles od ustawien anten, stwierdził ze to od przejściówki okiennej-wymieniłem. skasował hajs a jak sie okazało pozniej problem pozostał. facet był za dnia, a w dzien tnie mało. za to wieczorem nie da sie oglądac. Sprawdzone 2 dekodery (ariva i sagemcom), 2 konwertery, nowy kabel (bo myslałem ze gdzies wilgośc sie dostała- w dzien ciepło to paruje, wieczorem sie skrapla i zwarcie powstaje- ALE NIC Z TEGO) , antena duża, sygnał 86/86. Brak pomysłów na cokolwiek już. akurat w maju wystartowały ostatnie 3 mce mojej umowy z Cyfrą-nie wiem czy ma to znaczenie. Słyszał ktoś o takiej sytuacji, że odbiór słaby bo sie umowa kończy ? Albo jakis problem z kartą Cameleon ? Bede wdzieczny za jakiekolwiek info czy ktoś coś czytał, słyszał, wie o takiej sytuacji z odbiorem przy końcu umowy. Błagam o pomoc- zdesperowany jestem juz
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Sprawdź jeszcze czy w okolicy anteny (na ścianie obok) nie zamontował ktoś anteny od radiowego internetu, albo nie wisi gdzieś antena od wifi, może też być tak, ze czyjaś sieć wifi ma taką moc bo router stoi 2 metry od anteny.
    Bo skoro piszesz, że takie coś się dzieje przeważnie wieczorem, to wtedy więcej ludzi jest w domu i korzysta z netu i to może powodować takie właśnie objawy.
    Co do dalszego Twojego pytania-nie, nie ma to znaczenia, że umowa za 2, 3 miesiące się kończy a takie coś ma miejsce.
    Spróbuj wezwać tego gościa właśnie wieczorem jak to się dzieje.
    Sam miałem taki przypadek i się okazało, że właściciel założył sobie radiowy internet, po przełożeniu anteny od internetu w inne miejsce działa wszystko do dziś.
  • Poziom 7  
    EUREKA!!! własnie dzien lub dwa przed momentem jak zaczeły sie te dziwne zacinki, jakis monter z ISP bezprzewodowego zamontował nad moją anteną na tym samym maszcie antene od internetu radiowego, pamietam ze znikał mi obraz bo facet trząsł masztem dokręcając odbiornik. Antene mam na dachu, jak ostatnio zacząłem kombinowac z przekręcaniem konwertera, to zauwazyłem ze jakiś 50cm nad talerzem zamontowano antene od netu. Musze sie dowiedzieć którego sąsiada to. Jeżeli to sie sprawdzi, to problem będzie rozwiązany i bede MEGA wdzieczny. Tylko teraz jak znam swoich sąsiadów, to ja bede musiał swoją antene przenieść w inne miejsce, a nie on- ot taka ludzka "życzliwość", bo zamontowane jest na maszcie radiowo-tv mojego bloku. Pytanie: aby sprawdzić czy ta antena internetu jest powodem moich zakłócen wystarczy odłączyć internet, czy trzeba fizycznie antene zdjąć i dopiero testować ?
  • Pomocny post
    FoX12345 napisał:
    Tylko teraz jak znam swoich sąsiadów, to ja bede musiał swoją antene przenieść w inne miejsce, a nie on- ot taka ludzka "życzliwość",

Niby dlaczego Ty?, przecież Twój talerz wisiał tam pierwszy, to niech się sąsiad ze swoją anteną przenosi.
    FoX12345 napisał:
    bo zamontowane jest na maszcie radiowo-tv mojego bloku

To nie ma żadnego znaczenia, przeszkadza to TOBIE w prawidłowym odbiorze tv sat, a biorąc pod uwagę, że jak tam tej anteny od netu nie było to było wszystko ok, więc TWOJEJ winy w tym, że to nie działa nie ma żadnej.
    FoX12345 napisał:
    Pytanie: aby sprawdzić czy ta antena internetu jest powodem moich zakłócen wystarczy odłączyć internet, czy trzeba fizycznie antene zdjąć i dopiero testować ?

MUSISZ ją wyłączyć z prądu, nie musicie jej demontować, wtedy antena przestanie generować pole magnetyczne na tej samej częstotliwości na jakiej pracują instalacje satelitarne (2,4 GHz), potestuj wtedy to przez 24 godziny i jeśli będzie to tak jak przypuszczam to zażądaj przeniesienia tej anteny od internetu i DOPILNUJ jej ponownego montażu, nie pozwól monterowi odjechać dopóki nie sprawdzisz czy masz nie zakłócony odbiór tv sat.
    Jeśli znowu coś będzie nie tak to żądaj znowu przeniesienia anteny!.
  • Poziom 7  
    Pytanie na przyszłość: jak rozumiem te fale netu radiowego zakłócały działałanie konwertera- w związku z tym czy jest ryzyko ze trwale został "uszkodzony" konwerter i będzie potrzeba zakupu nowego ? Szkoda ze dopiero w poniedziałek będe mógł to przetestować, już mnie nosi na samą myśl. Pozdrawiam serdecznie i dzięki za te wpisy
  • Pomocny post
    FoX12345 napisał:
    jak rozumiem te fale netu radiowego zakłócały działałanie konwertera- w związku z tym czy jest ryzyko ze trwale został "uszkodzony" konwerter i będzie potrzeba zakupu nowego ?

NIE, choć nigdy niczego wykluczyć nie można, ale z mojego doświadczenia (a pracuję w antenach tv/sat już 25 lat) nigdy tak się nie stało by konwerter został w jakikolwiek sposób uszkodzony przez działanie anteny od internetu bezprzewodowego.
    FoX12345 napisał:
    Szkoda ze dopiero w poniedziałek będe mógł to przetestować,

Poproś sąsiada by odłączył tylko prąd od tej anteny i po 15 minutach będziesz wszystko wiedział.
    Antena MUSI być odłączona od prądu, samo nie korzystanie wtedy z netu niczego nie zmieni, MUSISZ się upewnić, że zasilacz został odłączony od prądu.
  • Poziom 7  
    witam, operator netu nie robił kłopotów - przesunął swoją antene w jeden dzien. Kilka dni oglądałem testowo wszystkie "zacinające" kanały - objawy znikneły bezpowrotnie. Antena od netu bezprzewodowego zawieszona wysoko nad talerzem, odbiór wrócił do normy. Problem rozwiązany. Dziekuje bardzo za pomoc i pozdrawiam :)