Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VB 2010 - Google Maps bądź jakaś inna mapa.

otto25 04 Maj 2013 15:17 1350 6
  • #1 04 Maj 2013 15:17
    otto25
    Poziom 15  

Witam, z racji że pisze programik do sterowania copterem (helicopter, tricopter, quatrocopter, hexacopter itd.). Natknąłem się na problem wyświetlania aktualnej pozycji na mapie. Mape wyświetlam za pomocą

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

I tu właśnie mam problem jak przekazać i wyświetlić aktualną pozycję ...
    Może któryś z Kolegów/Koleżanek wie jak to ugryźć.

0 6
  • #2 06 Maj 2013 17:38
    box.mann
    Poziom 23  

Rozumiem, że nadawcą pozycji ma być COPTER? WIęc przede wszystkich musisz zamontować w copterze coś co ma odbiornik GPS i możliwość wysyłki danych nt. pozycji... Mógł by się sprawdzić np. telefon GSM HTC Wildfire S który odbierając pozycję z GPS będzie mógł po przez stosowną aplikację na Androida wysłać dane o aktualnej pozycji do dowolnego urządzenia po przez np. WIFi czy GPRS.

0
  • #3 06 Maj 2013 22:05
    otto25
    Poziom 15  

Moduł GPS jest. Komunikacja między GPS a PC zrobiona na 433MHz. Tylko nie wiem jak zintegrować Google Maps z aplikacją ... cały czas mi błędy wyrzuca "Błąd: Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu."

0
  • #4 07 Maj 2013 15:37
    box.mann
    Poziom 23  

A googleMaps nie wpuści Cię z lokalizacją. Oni to mają jako płatny Monitoring Obiektów. Z tego co wiem to kumpel mający auto flotę za to płaci i to słono. Moduł GPS odbiera pozycję w aucie - wysyła przez GPRS na servery Google, a Ty mając u nich konto - widzisz gdzie jest auto. Z google tego za free chyba nie da rady zrobić. Poszukam w starych mapach TOPO i dam Ci znać

Zerknij też tu:
    http://www.glympse.com/

http://www.glympse.com/get_glympse

0
  • #5 07 Maj 2013 22:51
    otto25
    Poziom 15  

gmaps normalnie wpuszcza, pobrałem demka żeby coś pokombinować i działa normalnie. Odbywa się to wszystko normalnie poprzez API v3. Tylko kurcze mam cały czas problem aktualnie plik html normalnie się wyświetla w przeglądarce (chrome, firefox) a w programie w webbrowser już nie wyświetla się wcale ... Wydaje mi się że problem nie leży w google tylko w moim programie.

0
  • #6 08 Maj 2013 08:43
    box.mann
    Poziom 23  

To wywal webbrowser. Przecież masz masę innych - alternatywnych przeglądarek. Na jaki system potrzebujesz tej przeglądarki? Może mam coś u siebie...

0
  • #7 08 Maj 2013 12:24
    otto25
    Poziom 15  

najlepiej po W8 i XP bo na w8 tworze i testuje w domu, a na XP będzie domyślnie pracować jak tylko pozbieram wszystko w całość

0
  Szukaj w 5mln produktów