Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ST9120822AS 120GB - Bardzo wolna praca laptopa.

rafbid 04 Maj 2013 16:31 2967 27
  • #1 04 Maj 2013 16:31
    rafbid
    Poziom 32  

ST9120822AS 120GB - Bardzo wolna praca laptopa. ST9120822AS 120GB - Bardzo wolna praca laptopa.

0 27
  • #2 04 Maj 2013 16:34
    MrDoimer
    Poziom 38  

Dysk w porządku.
    Może coś jeszcze napiszesz ?
    Jaki to laptop ?
    Co się dokładnie dzieje ?
    Kiedy ?
    A nie wrzuciłeś tylko screen z CDI...

0
  • #3 04 Maj 2013 16:52
    rafbid
    Poziom 32  

Laptop to ASUS X51Lseries

MrDoimer napisał:
    Może coś jeszcze napiszesz ?
    Programy długo się otwierają przeglądarki wolno chodzą.[quote="MrDoimer"]
    MrDoimer napisał:
    Kiedy ?
    Na początku jak to zauważyłem to raz było ok a raz mulił a teraz praktycznie cały czas muli jak by dysk C był zapchany na maxa a jest około 25% wolnego miejsca.

Dodano po 1 [minuty]:

MrDoimer napisał:
    A nie wrzuciłeś tylko screen z CDI...
    Nie wiem o co chodzi?

0
  • #4 04 Maj 2013 16:54
    MrDoimer
    Poziom 38  

Słaby procesor w tym laptopie jest.

rafbid napisał:

Programy długo się otwierają przeglądarki wolno chodzą.

Wstaw logi z OTL > http://forum.dobreprogramy.pl/analiza-dezynfe...zedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059739

Przeskanuj system programem Malwarebytes : http://pcporady.c0.pl/doku.php?id=malwarebytes
    Użyj funkcji pełne skanowanie.
    Wstaw log po zakończeniu skanowania.

Użyj ADWClaner`a > Funkcja "Usuń". > Pokaż raport po zakończeniu.

Przeskanuj system CureIt!

Użyj CCleaner > Opcja "Czyszczenia rejestru",

Wykonaj polecenia w takiej kolejności jakiej zostały napisane.
    Dopiero jak wszystko wykonasz to napisz post.

0
  • #5 04 Maj 2013 17:47
    rafbid
    Poziom 32  

MrDoimer napisał:
    Wstaw logi z OTL
    Zawiesza się po kilkunastu minutach pracy (Brak odpowiedzi)

0
  • #6 04 Maj 2013 17:54
    yang32
    Poziom 36  

Ile lat ma laptop i kiedy był ostatni raz czyszczony w środku ?

0
  • #7 04 Maj 2013 18:33
    kasiunia7777
    Poziom 39  

MrDoimer napisał:
    Słaby procesor w tym laptopie jest.

Nie wiem dokładnie jaki to model bo trzeba przepisać spod spodu laptopa całość. Z tego co widzę na google to są tam montowane procesory core 2 duo(lub dual core) więc nie przesadzaj że to słabe procesory do internetu są wystarczające.

Autorze podaj dokładny model laptopa czyli to co jest napisane po X51L.
    Daj też zrzut ekranowy z msconfig zakładki uruchamianie.

0
  • #8 04 Maj 2013 18:48
    MrDoimer
    Poziom 38  

Mi pokazał się Celeron M 520 ;)

Do autora - wykonaj resztę rzeczy.

0
  • #10 05 Maj 2013 00:31
    rafbid
    Poziom 32  

yang32 napisał:
    Ile lat ma laptop i kiedy był ostatni raz czyszczony w środku ?
    Laptop jest z 2007r i nigdy nie był czyszczony nie widzę takiej potrzeby przy przeglądaniu internetu 50%czasu wentylator milczy i przez 50% tylko mruczy tak na zmianę.
    kasiunia7777 napisał:
    Nie wiem dokładnie jaki to model bo trzeba przepisać spod spodu laptopa całość.
    X51RL-AP025C od siebie dodam że mam procesor Intel Pentium Dual-Core T2330 1.6 ghz
    MrDoimer napisał:
    Do autora - wykonaj resztę rzeczy.
    Jak zrobię wszystko to poprawie post.

0
  • #11 05 Maj 2013 08:10
    kasiunia7777
    Poziom 39  

rafbid napisał:
    nie byl czyszczony nie widzę takiej potrzeby

Rozkręć i zobacz ile tam masz kurzu ja mam z 2008 roku z podobnej klasy procesorem(T3200), laptopa kupiłam rok temu i odrazu po kupnie rozkręciłam także wcześniej nie był czyszczony przez właściciela.
    A co było u mnie w laptopie proszę (kurz wyjęty masz po prawej stronie laptopa)
    ST9120822AS 120GB - Bardzo wolna praca laptopa.
    Wyczyść go chociaż z kurzu, przyda mu się, u ciebie jest pewnie podobnie, bo niemożliwe żeby po tylu latach było inaczej.
    rafbid napisał:
    dodam że mam procesor Intel Pentium Dual-Core T2330 1.6 ghz

No to ok :)

0
  • #12 06 Maj 2013 15:05
    rafbid
    Poziom 32  

Malwarebytes Anti-Malware 1.75.0.1300
    www.malwarebytes.org

Wersja bazy: v2013.05.04.07

Windows XP Service Pack 3 x86 NTFS
    Internet Explorer 8.0.6001.18702
    JA :: ASUS [administrator]

2013-05-06 11:46:12
    mbam-log-2013-05-06 (11-46-12).txt

Typ skanowania: Pełne skanowanie (C:\|D:\|G:\|)
    Zaznaczone opcje skanowania: Pamięć | Rozruch | Rejestr | System plików | Heurystyka/Dodatkowe | Heuristyka/Shuriken | PUP | PUM
    Odznaczone opcje skanowania: P2P
    Przeskanowano obiektów: 280500
    Upłynęło: 2 godzin(y), 27 minut(y), 24 sekund(y)

Wykrytych procesów w pamięci: 0
    (Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych modułów w pamięci: 0
    (Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych kluczy rejestru: 13
    HKCR\CLSID\{67BD9EEB-AA06-4329-A940-D250019300C9} (PUP.Software.Updater) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKCR\TypeLib\{A0EE0278-2986-4E5A-884E-A3BF0357E476} (PUP.Software.Updater) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKCR\Interface\{9EDC0C90-2B5B-4512-953E-35767BAD5C67} (PUP.Software.Updater) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{99C91FC5-DB5B-4AA0-BB70-5D89C5A4DF96} (PUP.Software.Updater) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKCR\Updater.AmiUpd.1 (PUP.Software.Updater) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKCR\Updater.AmiUpd (PUP.Software.Updater) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKCR\Typelib\{1D085C0A-E4F4-4F66-BDBF-4BE51015BFC3} (PUP.Funmoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKCR\Interface\{0D80F1C5-D17B-4177-AC68-955F3EF9F191} (PUP.Funmoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\{C87FC351-A80D-43E9-9A86-CF1E29DC443A} (PUP.Funmoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\funmoods (PUP.FunMoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Funmoods (PUP.FunMoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKCU\SOFTWARE\Funmoods (PUP.FunMoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKLM\SOFTWARE\Google\chrome\Extensions\fdloijijlkoblmigdofommgnheckmaki (PUP.Funmoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

Wykrytych wartości rejestru: 1
    HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\funmoods|UninstallString (PUP.Funmoods) -> Data: "C:\Program Files\Funmoods\funmoods\1.5.19.3\uninstall.exe" -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

Wykryte wpisy rejestru systemowego: 7
    HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main|Search Page (Hijack.SearchPage) -> Złe: (http://search.certified-toolbar.com?si=33953&tid=2958&bs=true&q=) Dobre: (http://www.google.com) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main|Default_Search_URL (Hijack.SearchPage) -> Złe: (http://search.certified-toolbar.com?si=33953&tid=2958&bs=true&q=) Dobre: (http://www.google.com) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main|Search Bar (Hijack.SearchPage) -> Złe: (http://search.certified-toolbar.com?si=33953&tid=2958&bs=true&q=) Dobre: (http://www.google.com) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search|Default_Search_URL (Hijack.SearchPage) -> Złe: (http://search.certified-toolbar.com?si=33953&tid=2958&bs=true&q=) Dobre: (http://www.google.com/) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced|Start_ShowHelp (PUM.Hijack.StartMenu) -> Złe: (0) Dobre: (1) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main|Search Bar (Hijack.SearchPage) -> Złe: (http://search.certified-toolbar.com?si=33953&tid=2958&bs=true&q=) Dobre: (http://www.google.com) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.
    HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search|Default_Search_URL (Hijack.SearchPage) -> Złe: (http://search.certified-toolbar.com?si=33953&tid=2958&bs=true&q=) Dobre: (http://www.google.com/) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.

wykrytych folderów: 8
    C:\Documents and Settings\JA\Dane aplikacji\SwvUpdater (PUP.Software.Updater) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Protected Search (PUP.ProtectedSearch) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\IBUpdaterService (PUP.InstallBrain) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Documents and Settings\JA\Menu Start\Programy\Adzgalore Games Collection (Trojan.Agent) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Program Files\Funmoods\funmoods\1.5.19.3 (PUP.Funmoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Program Files\Funmoods\funmoods\1.5.19.3\bh (PUP.Funmoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Program Files\Funmoods (PUP.FunMoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Program Files\Funmoods\funmoods (PUP.FunMoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

Wykrytych plików: 15
    C:\Documents and Settings\JA\Dane aplikacji\SwvUpdater\Updater.exe (PUP.Software.Updater) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Comodo\Cis\Quarantine\data\{25C230B3-8ABB-4C96-A7B1-FB2A4E05E904} (PUP.RemoveWGA) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Program Files\Funmoods\funmoods\1.5.19.3\funmoodsApp.dll (PUP.FunMoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Program Files\Funmoods\funmoods\1.5.19.3\funmoodsEng.dll (PUP.FunMoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Program Files\Funmoods\funmoods\1.5.19.3\funmoodssrv.exe (PUP.FunMoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Program Files\Funmoods\funmoods\1.5.19.3\funmoodsTlbr.dll (PUP.FunMoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Program Files\Funmoods\funmoods\1.5.19.3\uninstall.exe (PUP.FunMoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Program Files\Funmoods\funmoods\1.5.19.3\bh\funmoods.dll (PUP.Funmoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Documents and Settings\JA\Dane aplikacji\SwvUpdater\Updater.xml (PUP.Software.Updater) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Documents and Settings\JA\Dane aplikacji\SwvUpdater\status.cfg (PUP.Software.Updater) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\WINDOWS\Tasks\AmiUpdXp.job (PUP.Software.Updater) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Protected Search\Protected Search Settings.lnk (PUP.ProtectedSearch) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\IBUpdaterService\repository.xml (PUP.InstallBrain) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Documents and Settings\JA\Dane aplikacji\Funmoods\UpdateProc\UpdateTask.exe (PUP.FunMoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
    C:\Program Files\Funmoods\funmoods\1.5.19.3\funmoodsOEM.crx (PUP.Funmoods) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

(zakończone)

ADWClaner co do tego to miałem komunikat, że pojawi się raport po restarcie komputera, ale nic nie wyskoczyło i nie mam co wrzucić ale widziałem, że dużo tego było. Widzę znaczną poprawę, ale poczekam z dzień żeby mieć pewność.

0
  • #13 06 Maj 2013 15:07
    MrDoimer
    Poziom 38  

Czyli mamy infekcję wirusową ;)
    Wykonałeś ?

MrDoimer napisał:

Przeskanuj system CureIt!

Użyj CCleaner > Opcja "Czyszczenia rejestru",

Screen z HWMonitor jeszcze daj.

1
  • #15 07 Maj 2013 13:11
    rafbid
    Poziom 32  

MrDoimer wykonałem ST9120822AS 120GB - Bardzo wolna praca laptopa.

0
  • #16 07 Maj 2013 13:20
    swiercm
    Moderator na urlopie...

To jest stan Idle?
    Jesli tak, to masz za wysokie temperatury na rdzeiniach i stąd spowolnienie pracy laptopa. Jeśli to idle to konserwacja chłodzenia (czyszczenie) plus wymiana pasty oraz tam gdzie trzeba.

0
  • #17 07 Maj 2013 13:27
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Ale swiercm przecież autor twierdzi, że laptop:

rafbid napisał:
    nigdy nie był czyszczony nie widzę takiej potrzeby

Ciekawe, czy teraz się posłucha, laptop od 2007roku nigdy nie był czyszczony.

0
  • #18 07 Maj 2013 13:57
    MrDoimer
    Poziom 38  

Jak wyżej pisano - konserwacja chłodzenia, obowiązkowo.
    Jeżeli wszystko wykonałeś to o czym napisałem zostało tylko konserwacja chłodzenia.
    Jeżeli nie czujesz się na siłach - oddaj laptopa do serwisu.

0
  • #19 07 Maj 2013 16:30
    rafbid
    Poziom 32  

A jakie powinny być normalne temperatury? Mam wyczyścić tylko od procesora czy coś jeszcze zalecacie?

0
  • #20 07 Maj 2013 17:47
    kasiunia7777
    Poziom 39  

rafbid napisał:
    A jakie powinny być normalne temperatury?

Max dla procesora to 70 stopni przy jego maksymalnym użyciu czyli 100%, podczas przeglądania internetu nie powinny przekroczyć 60. Gdy nie robisz prawie nic czyli laptop sobie stoi to w granicach 40-45.
    Gdy jest jakiś wielki upał w lato to dopuszczam max 75 stopni w stresie dla procesora, ale jednak to już trochę dużo i gdy takie temperatury są po wyczyszczonym układzie chłodzenia a także po zmianie past (mówię tu o dobrych pastach na bazie srebra) to warto zainwestować dodatkowo w podstawkę chłodzącą.
    rafbid napisał:
    Mam wyczyścić tylko od procesora

W laptopie jest 1 wentylator przy miejscu gdzie jest wylot powietrza z obudowy, wyjmij ten wentylator wyczyść go a także wyczyść wylot powietrza, pewnie masz tam wielkiego "kota" który wszystko zapycha. Pamiętaj żeby przez rozkręceniem odłączyć laptop od zasilania i wyjąć baterię.
    Zobaczysz ile to ci zbije temperatury, jak będą dalej za wysokie to trzeba wymienić pastę na procesorze i odrazu na procesorze karty graficznej.

0
  • #21 07 Maj 2013 18:48
    MrDoimer
    Poziom 38  

Wyżej wszystko dobrze napisane :)
    Dodatkowo - na youtube'ie znajdziesz poradniki jak wyczyścić laptopa.

0
  • #22 13 Maj 2013 13:35
    rafbid
    Poziom 32  

ST9120822AS 120GB - Bardzo wolna praca laptopa. ST9120822AS 120GB - Bardzo wolna praca laptopa. Przedmuchałem wszystko kompresorem.

0
  • #23 13 Maj 2013 16:08
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Ufff no trochę tego tam było :P
    Zobacz jak ci się nagrzeje w stresie procesor. Odpal OCCT na 10minut i zobacz jaka będzie max temperatura procesora.

0
  • #24 14 Maj 2013 13:40
    rafbid
    Poziom 32  

To tak:
    -tryb optymalizacji ekonomiczny 56 stopni
    -tryb optymalizacji standard 67 stopni
    -tryb optymalizacji turbo 67 stopni

0
  • #25 14 Maj 2013 13:55
    swiercm
    Moderator na urlopie...

WG mnie jest lepiej, ale i tak za wysoko. Czy podczas czyszczenia nałożyłeś nową pastę termoprzewodzącą w odpowiedniej ilości oraz wymieniłeś termopady tam, gdzie było to wymagane?

0
  • #26 14 Maj 2013 15:01
    rafbid
    Poziom 32  

WG mnie też jest lepiej. [quote="swiercm"]

swiercm napisał:
    Czy podczas czyszczenia nałożyłeś nową pastę termoprzewodzącą w odpowiedniej ilości oraz wymieniłeś termopady tam, gdzie było to wymagane?
    Podczas czyszczenia usunąłem tylko kurz.

0
  • #27 14 Maj 2013 15:03
    MrDoimer
    Poziom 38  

No to mało.
    Powinieneś nałożyć świeżą pastę i nowe thermopady.

0
  • #28 14 Maj 2013 16:38
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Przydałoby się nałożyć nowe pasty i thermopady(o ile są bo nie zawsze są) to temperatura jeszcze by spadła, ale 67stopni dla procesora w laptopie w stresie jest temperaturą normalną.

0