Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Docieranie skutera Router Sport 50s - Prawidłowe docieranie

04 Maj 2013 16:55 2790 7
  • Poziom 7  
    Witam.
    Od połowy marca posiadam skuter Router Sport 50s. Chciałbym się dowiedzieć jak najlepiej go dotrzeć żeby nie tracił mocy itp.
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Sposób dotarcia ma duże znaczenie dla trwałości i osiągów silnika. Powinien być opisany w instrukcji obsługi - jeżeli jej nie masz - ogólnie - należy przez pierwsze 500 km oszczędzać silnik - szybkość maksymalna ma być zmniejszona o ok 20%, należy dbać aby nie przegrzać silnika, jeżeli to dwusuw - można zwiększyć ilość oleju w mieszance.
    Bywają też silniki fabrycznie dotarte - ale jeżeli nie znajdziesz instrukcji, zastosowanie w/w zaleceń na pewno nie zaszkodzi.
  • Poziom 7  
    Przejechałem już ok 170 km z prędkością ok 40km/h. Dobra prędkość czy muszę zmniejszyć na tym etapie?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    W pierwszym etapie nie powinieneś dawa więcej niż połowa gazu przez około 250 km, nie robiąc długich dystansów, robiąc przerwy na ostygnięcie silnika. Później możesz jeździc już na 3/4 gazu nie przegrzewając go zbytnio. :D
  • Poziom 7  
    40km/h to u mnie połowa. Długich dystansów nie robię. Najwięcej w jednym dniu przejechałem 30-35km z przerwami.
  • Poziom 25  
    To nie masz się czego bac. Stopniowo wraz ze wzrostem przebiegu, możesz śmielej dodawac gazu :D
  • Poziom 7  
    A kiedy mogę sprawdzać max prędkość?
  • Poziom 25  
    Jak zrobisz co najmniej 500 km :D