Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie ins. ele. do przyczepki peugeot 307 z listopada 2005 r.

04 Maj 2013 19:00 4752 4
  • Poziom 7  
    Witam
    Chcę samodzielnie zamontować hak holowniczy do peugeota 307 , 1,6 hdi data prod. listopad 2005 r. W bagażniku pod plastikiem maskującym tylną belkę między reflektorami znalazłem dwie wolne kostki elekt. które podobno mają służyć do podłączenia gotowej wiązki elektr. od haka.Problem w tym że na tych kostkach niema żadnych napięć które powinny pojawiać się podczas załączania poszczególnych świateł. Jeśli ktoś podłączał inst.elek. do przyczepki w tym modelu bardzo proszę o poradę.
  • Poziom 39  
    Jeżeli tam są kostki to do specjalnego modułu obsługującego instalację elektryczną haka holowniczego, więc tobie na nic się nie przydadzą. Napięć poszczególnych świateł na nich nie szukaj bo informacja o włączonych światłach jest podawana do tego modułu przez sieć cyfrową.
  • Poziom 7  
    Jeśli poprzez tą kostkę do modułu ma docierać sygnał cyfrowy ( oczym nie pomyślałem ) to i tak na kostce muszą się pojawiać jakieś napięcia (sygnały cyfrowe ).Oczywiście w tym przypadku wielkość napięcia będzie bardzo mała i trzeba użyć dokładnego miernika. Ja sprawdzałem zwykłym wskażnikiem ( faerem 12V ).Spróbuje pomierzyć wyjścia na kostce dokładnym miernikiem elektronicznym i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki za podpowiedż.
  • Poziom 39  
    Hmm... i co ci to da??
  • Poziom 7  
    No własnie sprawdziłem i rzeczywiście nic się nie zmieniło.Ale jak się dowiedziałem z innych żródeł dzieje się tak dlatego że komputer po załączeniu stacyjki kontroluje sprawność obwodu.W moim przypadku brak modułu (ktureo jeszcze nie podłączyłm ) powoduje iż obwód odbierany jest jako nie sprawny i dlatego nie jest obsługiwany przez omputer.Dlatego nic się nie pojawia na kostce pomimo zmiany świateł ponieważ komputer nie podaje sygnału do niesprawnego (jego zdaniem) obwodu.
    ALE!!!
    Zeby podłączyć moduł to przewód z kosti ten gruby czerwony zasilajacy wprowadzony jest do komory z bezpiecznikami pod kierownicą.Trzeba go teraz podłaczyć pod bezpiecznik tylko który i wjaki sposób bo przewód jest niczym nie zakończony? Będę musiał zaprasować na nim wsuwkę i wyjąć całą podstaę bezpiecznikową żeby podłączyć się do gniazda bezpiecznikoweo od spodu.
    Czy ktos już to robił i może mi dać w tym względzie jakieś wskazówki które mogły by mi to jakoś ułatwić?